Święto Życia Konsekrowanego

Dzień Życia Konsekrowanego. Wąchock 2019. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl
Kiedy:
2 luty 2022, środa@11:00 – 14:00
2022-02-02T11:00:00+01:00
2022-02-02T14:00:00+01:00
Gdzie:
Parafia Św. Józefa Oblubieńca w Radomiu
Młodzianowska 124
26-606 Radom
Polska

Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego jest dorocznym świętem osób konsekrowanych. Jest ono okazją do refleksji nad darem życia poświęconego Bogu, do wdzięczności za ten dar, pogłębiania znajomości i szacunku dla tych, którzy żyjąc radami ewangelicznymi są świadkami innego świata – Królestwa Niebieskiego. Jest też okazją byśmy jednoczyli głosy w wołaniu o nowe powołania do tej wyjątkowej służby Bogu i Kościołowi oraz wierności realizujących to powołanie. Z tej racji w parafiach odczytujemy list poświęcony tematyce życia konsekrowanego i modlimy się za osoby konsekrowane.

Tego dnia tradycyjnie odbywa się spotkanie osób konsekrowanych. Licząc się z sytuacją pandemii, w tym roku chcemy skorzystać z zaproszenia Księży Pallotynów z Radomia, którzy dysponują dużym kościołem i odpowiednim zapleczem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w ich kościele pw. św. Józefa przy ul. Młodzianowskiej 124 w Radomiu. Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Pasterz Diecezji, Ks. Bp Marek Solarczyk.

Na tę uroczystość w imieniu Ks. Bp. Ordynariusza serdecznie zapraszamy drogie Siostry Zakonne, Kapłanów Zakonnych, Ojców i Braci Zakonnych, członków Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, Instytutów Świeckich, Dziewice i Wdowy Konsekrowane. Naszą obecnością dajemy wyraz wdzięczności i radości z powołania oraz troski o to, by jaśniało piękno i jedność Kościoła, na które składają się różnorodność osób, wspólnot i charyzmatów.

Ks. Piotr Walkiewicz
Referent ds. Życia Konsekrowanego