Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 2018

7 październik 2018, niedziela@18:00 – 14 październik 2018, niedziela@20:00
2018-10-07T18:00:00+02:00
2018-10-14T20:00:00+02:00

– To już tradycja w Radomiu, że na początku października przed Dniem Papieskim chcemy pokazać twórców i ich dzieła, które są inspirowane wartościami chrześcijańskimi – mówi bp Turzyński dla radomskiego „Gościa Niedzielnego” i zaprasza do udziału.

Program Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej (7-14 października 2018 r.)

• 7 października – niedziela
    • 18.00 – Msza święta na rozpoczęcie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej oraz koncert „Młodzi z Winkiem” w wykonaniu zespołu i chóru pod dyrekcją ks. Bartłomieja Winka – Kościół pw. Matki Bożej Miłosierdzia (ul. A. Struga 31A w Radomiu)
  • 8 października – poniedziałek
    • 18.00 – „Radom 1918. Odrodzenie Polski w świadectwach”. Panel dyskusyjny z udziałem historyków, m.in.: ks. Edwarda Poniewierskiego (kanclerza Kurii Diecezji Radomskiej), ks. dr. Szczepana Kowalika, dr. Adama Duszyka, Przemysława Bednarczyka – Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” (ul. J. Malczewskiego 16)
  • 9 października – wtorek
    • 17.00 – Promocja książki dr Elżbiety Orzechowskiej, pt. „Duchowieństwo Diecezji sandomierskiej w Powstaniu Styczniowym” – Oratorium św. Filipa Neri (ul. Grzybowska 22)
  • 10 października – środa
    • 19.00 – Spektakl „Jestem z tobą” w reż. Adama Woronowicza, oparty na „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Wystąpią  Aleksandra Posielężna oraz Karol Górski – Oratorium św. Filipa Neri (ul. Grzybowska 22)
    • 12.00 i 18.00 – Film „Bóg nie umarł: Światło w ciemności”, reż. Michael Mason, USA 2018. – Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” (ul. J. Malczewskiego 16)
      • Wstęp płatny 10 zł.
  • 11 października – czwartek
    • 18.00 – „Kolorami pisane imię Boga” wystawa ikon ks. Stanisława Drąga – Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” (ul. Malczewskiego 16)
      • Wernisaż uświetni występ chóru cerkiewnego oraz wykład o ikonach.
    • 18.30 – Spotkanie pt. „Czy można dziś dobrze wychować dzieci” z dr. Jackiem Pulikowskim – kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego (ul. Kwiatkowskiego 104)
    • 20.00 – Spotkanie z dr. Jackiem Pulikowskim w Duszpasterstwie Akademickim (ul. Górnicza 2)
  • 12 października – piątek
    • 11.00 – „Sienkiewicz (nie)odkryty!?” – wernisaż wystawy i spotkanie dla młodzieży, Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu (ul. Młyńska 23/25)
    • 12.00 – Wernisaż wystawy „Chorwacki Zadar – cząstka polskiej historii” autorstwa Marka Zaleskiego – Oratorium św. Filipa Neri (ul. Grzybowska 22)
    • 13.00 – Spektakl „Zakurzona Królewna” w wykonaniu Teatrzyku Figielek ze szkoły podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie – Oratorium św. Filipa Neri (ul. Grzybowska 22)
    • 19.00 – „Sienkiewicz (nie)odkryty!?” oraz spotkanie z kuratorami ekspozycji Maciejem Cybulskim, dyrektorem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz ks. dr. Grzegorzem Głąbem – Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu (ul. Młyńska 23/25)
  • 13 października – sobota
    • 19.00 – Koncert muzyki chrześcijańskiej – Agnieszka Musiał z zespołem (Kraków) – Oratorium św. Filipa Neri (ul. Grzybowska 22)
  • 14 października – niedziela
    • 18.00 – Msza Święta z okazji XVIII. Dnia Papieskiego oraz koncert pt. „Exsultate, jubilate” w wykonaniu Filharmonii Świętokrzyskiej pod kierownictwem Jacka Rogali – Katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny (ul. Sienkiewicza 13)

W Katedrze Radomskiej w dniach od 7 do 13 października będzie do obejrzenia ekspozycja „W drodze do niepodległości”. Zob. www.dlaniepodleglej.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, oprócz pokazów filmu „Bóg nie umarł: Światło w ciemności” w Resursie Obywatelskiej, jest bezpłatny.

• Organizatorami są:
    • Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Radomskiej, Dom Kultury „Idalin”, Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu.