Uroczystość dedykacji kościoła pw. Macierzyństwa NMP w Radomiu

Kościół pw. Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl
Kiedy:
3 maj 2022, wtorek@11:30 – 13:30
2022-05-03T11:30:00+02:00
2022-05-03T13:30:00+02:00
Gdzie:
Kościół pw. Macierzyństwa NMP w Radomiu
Generała Franciszka Kleeberga 5
26-601 Radom
Polska

„Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą” (Ps 127,1)

We wtorek, 3 maja 2022 r., w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski o godz. 11.30 Biskup Marek Solarczyk dokona dedykacji kościoła pw. Macierzyństwa NMP w Radomiu (Kozia Góra).

Uroczystość poświęcenia poprzedzi triduum duchowego przygotowania, które w dniach od 29 kwietnia do 2 maja poprowadzi ks. Jacek Kucharski.

Na uroczystości zaprasza ks. kan. Zbigniew Sieroń, proboszcz parafii i budowniczy kościoła oraz ks. Daniel Wiecheć, wikariusz:

– Wdzięczny Bogu i Maryi Świętej Bożej Rodzicielce z ogromna radością mam zaszczyt zaprosić Wszystkich Parafian, Mieszkańców Koziej Góry i Gości na Uroczystość Dedykacji Naszej Świątyni pw. Macierzyństwa NMP w Radomiu. Dedykacja kościoła, czyli oddanie go na wyłączną własność Bogu, to jedno z najważniejszych wydarzeń w całej historii parafii. Wybudowana świątynia jest owocem Drodzy Parafianie, Waszej wiary, gorliwej modlitwy, ofiar i wieloletniego poniesionego trudu oraz cierpliwego oczekiwania na uwieńczenie tego wspaniałego dzieła. Chwila historyczna i niezwykle podniosła, dlatego zapraszam do udziału w tych ważnych dla całej Parafii uroczystościach. – mówi ks. Zbigniew Sieroń.