Uroczystość Św. Kazimierza, Patrona Diecezji i Radomia

Św. Kazimierz Królewicz, Patron Diecezji Radomskiej. Ołtarz w kaplicy seminaryjnej WSD w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl
Kiedy:
4 marzec 2023, sobota całodniowy
2023-03-04T00:00:00+01:00
2023-03-05T00:00:00+01:00

W sobotę 4 marca 2023, obchodzić będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Diecezji i miasta Radomia.

Biografowie św. Kazimierza podkreślają jego umiłowanie modlitwy, ducha ascezy i pokuty oraz pobożności opartej na adoracji Chrystusa w Eucharystii i na zawierzeniu Maryi. Prostota i głębia, pokora i godność – to cechy religijności św. Kazimierza, tak bardzo aktualne w naszych czasach.

Obchodząc doroczne uroczystości kazimierzowskie, pragniemy uczyć się tych wartości i pielęgnować je w codziennym życiu osobistym i społecznym. Serdecznie zapraszam Duchowieństwo, Zgromadzenia zakonne, Władze miejskie i samorządowe, Wiernych świeckich na uroczystości kazimierzowskie do Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu:

• 1 i 2 marca – Nabożeństwo do św. Kazimierza o godz. 17.30
  • 3 marca – Droga Krzyżowa o godz. 17.15
  • Sobota, 4 marca, o godz. 12.00, centralna Msza św. patronalna celebrowana przez Biskupa Marka Solarczyka.

Ks. Jarosław Wojtkun
Proboszcz Parafii Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu