XI. Tydzień Wychowania

72
Kiedy:
12 wrzesień 2021, niedziela – 18 wrzesień 2021, sobota całodniowy
2021-09-12T00:00:00+02:00
2021-09-19T00:00:00+02:00

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Katecheci, Wychowawcy i Duszpasterze,

Zapraszamy Was gorąco do włączenia się w inicjatywy kolejnego Tygodnia Wychowania w naszej Ojczyźnie. Zaproszenie to kierujemy też do przedstawicieli samorządów i osób podejmujących misję wspierania polskiej rodziny i szkoły, a także do pracowników środków społecznego przekazu. Osoby zaangażowane w dzieła wychowawcze i wszystkich wychowanków zawierzamy opiece Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i niebawem już błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na czas modlitwy i refleksji nad kształtem wychowania w naszej Ojczyźnie z serca wszystkim błogosławimy. – Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi obecni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Na tę okoliczność przygotowywane są pomoce katechetyczne dostępne na stronie >>Tygodnia Wychowania<<. Księża Biskupi przygotowali >>List pasterski<<.

Tydzień Wychowania jest obchodzony we wrześniu każdego roku. Strona Tygodnia Wychowania działa przez cały rok, prezentując materiały przydatne w misji nauczycieli, wychowawców, rodziców, katechetów i tych wszystkich, którym prawdziwy i pełny rozwój dzieci i młodzieży leży na sercu.

Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem wychowania.

XI. Tydzień Wychowania będziemy przeżywać pod hasłem: W blasku ojcostwa“.

“W blasku ojcostwa św. Józefa”. List Pasterski Episkopatu Polski z okazji XI Tygodnia Wychowania w Polsce