XIV. Koncert Organowy w Paradyżu

2020-08-15T19:00:00+02:00
2020-08-15T21:00:00+02:00
Gdzie:
Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli – Paradyżu
Konecka 6
26-333 Paradyż
Polska

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia; soboba) o godz. 19.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wielkiej Woli – Paradyżu (ul. Konecka 6) odbędzie się XIV. Koncert Organowy.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Wykonawcy :

• „Capella Caelestis” – („Kapela Niebiańska”) to zespół stworzony z myślą o promowaniu muzyki poważnej, głównie sakralnej, złożony z profesjonalnych, młodych, pełnych pasji muzyków z całej Polski. Naszą misją jest uwrażliwianie na piękno ukryte w wartościowej muzyce i popularyzacja kultury wyższej dla środowisk, które mają do niej utrudniony dostęp (głównie dla mieszkańców mniejszych miast i wsi). Formami działalności zespołu są nie tylko koncerty czy nagrania płytowe, ale także organizowanie warsztatów muzycznych i innych projektów edukacyjnych w programie, których ważne miejsce zajmuje także formacja duchowa.
  • Jakub Garbacz – organy (Łódź)

Program:

• Program recitalu „Capella Caelestis”:
    • Arcangelo Corelli – Sonata da chiesa g-moll op.l nr 10 cz. I Grave – Allegro cz. II Allegro cz. III Adagio cz. IV Allegro
    • Stanisław Sylwester Szarzyński – Ave Regina caelorum cz. I Grave – Andante cz. II Allegro
    • Giovanni Batista Pergolesi – Stabat Mater dolorosa: cz. I Duet „Stabat Mater dolorosa”
    • Johann Sebastian Bach – Koncert na dwoje skrzypiec d-moll (cz. II) cz. II Largo ma non tanto
    • Johann Sebastian Bach – Esurientes implevit bonis (z Magnificat D-dur)
    • Gabriel Faure – Maria, Mater gratiae
    • Astor Piazzolla – Ave Maria
  • Koncert kameralny – część organowa
    • Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata i fuga d-moll, BWV 565