XIX. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

242
Rodzina Szkół św. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Zdjęcie: Krzysztof Świertok / BPJG
Kiedy:
9 Październik 2019, środa@20:15 – 10 Październik 2019, czwartek@16:00
2019-10-09T20:15:00+02:00
2019-10-10T16:00:00+02:00
Gdzie:
Jasna Góra
ul. o. A. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa
Polska
Kontakt:
Rodzina Szkół im. Jana Pawła II
XIX. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę @ Jasna Góra | Częstochowa | śląskie | Polska

Serdecznie zapraszamy Dyrektorów szkół, Nauczycieli, Kapłanów, Uczniów i Rodziców do udziału w XIX. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W tym roku odbędzie się pod hasłem Wstańcie, chodźmy!

PROGRAM RAMOWY:

 • 9 października, środa
  • Wszystkich pielgrzymów, którzy przyjadą na Jasną Górę w środę, 9 października zapraszamy do Kaplicy Matki Bożej Królowej Polski na godzinę 20.15 na nabożeństwo i Apel Jasnogórski, który poprowadzi Bp Henryk Tomasik, Duszpasterz Szkół im. Jana Pawła II.
 • 10 października, czwartek
  • Od godziny 10.00 – gromadzimy się na placu przed Szczytem.
  • 11.00 – Uroczysta Msza Świętą na Jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem Bp. Henryka Tomasika.
 • W programie pielgrzymki:
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia i Akt Zawierzenia Matce Bożej
  • Odczytanie listu do Ojca Świętego Franciszka.
  • Spotkaniu z Biskupem Henrykiem Tomasikiem (o godz. 13.30 w auli Jana Pawła II); podczas spotkania: wręczenie nagród laureatom konkursu na znaczek pielgrzymkowy oraz wystąpienia przybyłych gości.

Apel do opiekunów:

Przypominamy, że pielgrzymka to wydarzenie religijne. Powinna być podjęta zawsze z jakąś intencją: dziękczynną, błagalną, pokutną. Modlitwą, śpiewem i umartwieniem, a przede wszystkim naszym zachowaniem i troską o wszystko, co nas otacza, dajemy świadectwo o NAS SAMYCH.

Każdy z opiekunów grup jest w pełni odpowiedzialny za powierzone przez rodziców dzieci i młodzież. Odpowiada za ich bezpieczeństwo jak również zachowanie w czasie podróży do Częstochowy i podczas pobytu na Jasnej Górze. Przywozimy ze sobą szczególne symbole, jakimi są sztandary naszych szkół. Pamiętajmy o szacunku należnym sztandarowi. Otoczmy go wyjątkową troską.

Wykorzystajmy jak najlepiej czas pielgrzymki tak, jak by tego oczekiwał od nas nasz Patron Jan Paweł II, który stale zachęcał – szczególnie ludzi młodych – do stawiania sobie wymagań. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby pobyt Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze był mile wspominany zarówno przez nas samych, jak również przez gospodarzy sanktuarium – ojców Paulinów oraz innych pielgrzymów, którzy w tym czasie będą odwiedzać Jasną Górę. Niech atmosfera wzajemnej życzliwości, pomocy i radosnego entuzjazmu, jaką wnoszą swoją obecnością młodzi, towarzyszy nam bez względu na pogodę i wszelkie trudności, jakie nas spotkają.

Kolejne ważne informacje dotyczące pielgrzymki zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej www.rodzina.org.pl w zakładce „Pielgrzymka na Jasna Górę”.

Do zobaczenia na Jasnej Górze