XVI. Nocna Pielgrzymka Mężczyzn do Błotnicy

Stanisława Wernera 57
26-601 Radom
Polska

11 czerwca o godz. 21.00 z parafii Matki Bożej Częstochowskiej (przy ul. Wernera 57 w Radomiu) wyruszy pielgrzymka męska.

Jak co roku chcemy powierzać Maryi nasze rodziny, naszą Ojczyznę oraz samych siebie. W drodze do Matki będziemy się wspólnie modlić, śpiewać i słuchać przygotowanych rozważań, aby w ten sposób pogłębić swoją wiarę i dać świadectwo przynależności do Kościoła Katolickiego.

Do sanktuarium w Starej Błotnicy mężczyźni będą maszerować po raz szesnasty. Hasło tegorocznych pielgrzymek brzmi: „Twórcza Odwaga”.

Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich mężczyzn i chłopców, którzy podołają trudom nocnej, 26 kilometrowej wędrówki.

Pielgrzymowanie zakończymy Mszą Świętą o godz. 6.00 w Sanktuarium w Starej Błotnicy.

• Rycerze Kolumba zapewniają wszystkim pątnikom:
    • Okolicznościową emblemat pielgrzymkowy i opaskę odblaskową
    • Gorący posiłek
    • Kawę i herbatę na wszystkich postojach
    • Toalety TOI TOI na każdym postoju wyposażone w płyn do dezynfekcji
    • Ubezpieczenie NNW
    • Transport autokarowy z Błotnicy do Radomia (chęć powrotu autokarem należ zgłosić przy zapisach)

Zapisy będą prowadzone od 6 czerwca br. za pomocą formularza zamieszczonego na stronie: https://rycerzekolumba.radom.pl/zapisy/ oraz w dniu pielgrzymki od godz. 19.00 w Sali Rycerskiej w kościele MB Częstochowskiej.

• Wymagane przy zapisie:
    • Okazanie dowodu osobistego,
    • Okazanie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna – w przypadku osób niepełnoletnich

Zwracamy się do wszystkich z prośbą o złożenie ofiary w wysokości min. 40 zł na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych, natomiast dodatkowe wpłaty zostaną przeznaczone na dzieło „Pomocy ofiarom wojny w Ukrainie”

• Zalecenia i informacje dodatkowe:
    • Ostrożność i zdyscyplinowanie ze względów bezpieczeństwa
    • Przestrzeganie ogłoszeń i poleceń służb porządkowych
    • Bezwzględna konieczność założenia znaków odblaskowych
    • Zalecane posiadanie ze sobą okryć przeciwdeszczowych
    • Długość trasy ok. 26 km z czterema miejscami na odpoczynek
    • Dłuższy odpoczynek około północy połączony z posiłkiem w parku historycznym „Rycerze Bogurodzicy” w Taczowie
  • W przypadku pytań służymy pomocą: