XVIII. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

ul. o. A. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa
Polska

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVIII. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa.

Tegoroczne pielgrzymkowe spotkanie rozpoczniemy 10 października o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Boskiej.

Kulminacyjnym momentem będzie uroczysta Msza święta sprawowana w czwartek, 11 października, o godz. 11.00 pod przewodnictwem Abp. Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego oraz Bp. Henryka Tomasika, Biskupa Radomskiego i Duszpasterza naszej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

– Przybędziemy na Jasną Górę, aby jako Rodzina Szkół im. Jana Pawła II świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tradycyjnie – jako Rodzina Szkół – włączamy się również w organizację XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa, który w tym roku odbędzie się 14 października. Jego widocznym znakiem będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Środki finansowe będące materialnym efektem pielgrzymki zostaną przekazane do dyspozycji naszego gościa ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego oraz za pośrednictwem Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK na pomoc dla najbardziej potrzebujących powstańców warszawskich. – mówi Irmina Warmiak, Pełnomocnik Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ds. kontaktu z mediami.

Organizatorami pielgrzymki są:

• Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu
  • Szkoła Podstawowa nr 380 im. Jana Pawła II w Warszawie.