XXI. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

151
Rodzina Szkół św. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Zdjęcie: Krzysztof Świertok / BPJG
Kiedy:
6 październik 2021, środa@21:00 – 7 październik 2021, czwartek@16:00
2021-10-06T21:00:00+02:00
2021-10-07T16:00:00+02:00
Gdzie:
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
Klasztorna 1
42-226 Częstochowa
Kontakt:
Rodzina Szkół im. Jana Pawła II

W dniach 6-7 października 2021 r. odbędzie się XXI. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Hasłem tegorocznego spotkania w Częstochowie jest „Nie lękajcie się!”.

– W środę, 6 października, zapraszamy do Kaplicy Matki Boskiej na Apel Jasnogórski poprowadzony przez Biskupa Marka Solarczyka, Biskupa Radomskiego. Główne uroczystości pielgrzymkowe będą miały miejsce w czwartek 7 października. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny Szkół – Biskupa Henryka Tomasika. Na Jasnej Górze spotkamy się również z ks. Dariuszem Kowalczykiem, przewodniczącym Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. – informuje Irmina Warmiak, nauczycielka w PSP nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu.

Tegoroczna pielgrzymka włącza się w narodowe dziękczynienie za Prymasa Tysiąclecia – kardynała Stefana Wyszyńskiego – oraz jest wyrazem naszej pamięci, szacunku i uznania dla Jego życia i posługi pasterskiej.

Informacje dotyczące pielgrzymki zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.rodzina.org.pl  w zakładce „Pielgrzymka na Jasną Górę”.