XXX. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym

Komunikat organizacyjny
XXX. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Księży w Tenisie Stołowym

1. Cele:
    1. Popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportowej dostępnej dla różnych grup społecznych.
    2. Promocja aktywnego stylu życia jako skutecznej formy profilaktyki zdrowotnej.
    3. Wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.
    4. Popularyzacja wśród księży zainteresowania sportowym trybem życia.
    5. Integracja społeczności kapłańskiej poprzez sport.
    6. Promocja regionu lubelskiego i Zamościa.
    7. Wsparcie idei pokojowego współistnienia narodów, kultur i religii w kontekście wojny w Ukrainie.
  2. Termin i miejsce:
    1. 27-28 czerwca 2022 r.,
    2. hala sportowa Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zamościu, ul. Kalinowa 5A.
  3. Honorowy patronat:
    1. Bp dr Marian Rojek – Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej,
    2. Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość
  4. Organizatorzy:
    1. Kuria Diecezjalna w Zamościu: Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
    2. Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu.
    3. Uczniowski Klub Sportowy „Optima” w Zamościu.
  5. Podmioty wpierające:
    1. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,
    2. Urząd Miasta Zamość.
  6. Warunki uczestnictwa.
    1. Prawo udziału w zawodach mają księża diecezjalni i zakonni oraz bracia zakonni.
    2. Wszyscy uczestnicy w dniu zawodów składają podpisane deklaracje o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w tego typu rozgrywkach.
    3. Organizatorzy nie ubezpieczają zawodników, w związku z czym każdy z uczestników startuje w zawodach na własną odpowiedzialność.
    4. Zgłoszenia udziału w turnieju należy przesyłać na karcie wg załączonego wzoru (do pobrania DOC) na adres: laspost@wp.pl . Termin zgłoszeń upływa 20 czerwca 2022 r.
    5. Każdy uczestnik ma prawo wziąć udział maksymalnie w 2 kategoriach indywidualnych oraz rozgrywkach drużynowych.
  7. Zasady i przepisy gry.
    1. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami PZTS.
    2. Każdy pojedynek jest rozgrywany do 3 wygranych setów.
    3. Mecze drużynowe są rozgrywane do 3 wygranych pojedynków.
    4. Ostateczna interpretacja przepisów należy do sędziego głównego mistrzostw.
    5. Turniej indywidualny.
      1. Zawody rozegrane zostaną w następujących kategoriach: A – 25-35 lat, B – 35-45 lat, C – 45-55 lat, D – 55-65 lat, E – 65-75 lat, F – Open (bez ograniczeń wiekowych, kategoria międzynarodowa), G – Amator (bez ograniczeń wiekowych, dla stawiających pierwsze kroki w tenisie stołowym).
      2. System rozgrywek – uzależniony od ilości zgłoszeń w danej kategorii. Planowany jest system grupowo-pucharowy w kategorii open, w pozostałych „do dwóch przegranych” z walką o 3 miejsce z lewej strony tabeli.
    6. Turniej drużynowy.
      1. Drużynę stanowi od 2 do 4 zawodników sprawujących posługę w tej samej diecezji (księża i zakonnicy).
      2. Zawodnicy rezerwowi mogą być wprowadzeni do gry po pierwszych grach singlowych lub w grze podwójnej.
      3. System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszeń. Planowany jest system „do 2 przegranych” z prawem walki o 3 miejsce z lewej strony tabeli.
      4. Nie obowiązują limity wiekowe.
    7. Program turnieju:
      1. 27 czerwca, poniedziałek
        1. 12:00-13:00 – przyjmowanie i weryfikacja uczestników 13:00 – obiad
        2. 13:30 – odprawa techniczna
        3. 14:00 – rozpoczęcie turnieju drużynowego
        4. 18:00 – uroczysta Msza św. w Kościele MB Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach pod
        5. przewodnictwem Pasterza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariana Rojka 19:45 – kolacja w Parafii w Łabuniach
      2. 28 czerwca, wtorek
        1. 8:00 – Msza Święta w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu
        2. 8:40 – śniadanie
        3. 9:30 – uroczyste rozpoczęcie zawodów, modlitwa o pokój w Ukrainie
        4. 10:00 – rozgrywki indywidualne w poszczególnych kategoriach wiekowych i open Po zakończonych finałach – obiad, wręczenie nagród, zakończenie mistrzostw. Zwiedzanie Zamościa (dla chętnych).
  8. Sprawy finansowe:
    1. Organizatorzy zapewniają uczestnikom:
      1. noclegi,
      2. wyżywienie,
      3. transport na miejscu,
      4. napoje na czas zawodów.
    2. Uczestnicy wnoszą wpisowe do turnieju w wysokości 400zł od zawodnika. W przypadku nie korzystania z noclegu – 250zł.
    3. Wpisowe można wpłacać gotówką w dniu rozpoczęcia zawodów lub drogą elektroniczną na dane: UKS „Optima” Zamość, 22-400 Zamość, ul. Kalinowa 5A, PEKAO S.A. II Oddział w Zamościu nr 731240 2005 1111 0010 9515 5974.
    4. Przy wpłacie elektronicznej podajemy tytuł: Mistrzostwa Polski Księży oraz imię i nazwisko zawodnika.
  1. Dane miejsca noclegowego:
    1. Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Królowej Jadwigi 8, 22-400 Zamość.
  2. Nagrody:
    1. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca I – III otrzymują puchary i dyplomy.
    2. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe upominki.
  3. Patronat medialny:
    1. TVP3 Lublin
    2. Katolickie Radio Zamość
    3. Portal regionalny: e-zamosc.pl
  4. Postanowienia ogólne.
    1. Zawody zostaną rozegrane na 8 stołach.
    2. Organizator zapewnia opiekę medyczną podczas części sportowej mistrzostw.
    3. Zawody będą rozgrywane piłeczkami plastikowymi Nittaku ***
    4. Na hali zawodników obowiązuje właściwy strój oraz miękkie obuwie sportowe.
    5. Posiłki, za wyjątkiem kolacji 27 czerwca, są organizowane w miejscu rozgrywania zawodów.
    6. Wszelkie protesty rozstrzygane będą przez sędziego głównego i organizatorów.