Wyszli by głosić

511

W niedzielę, 6 sierpnia bp Henryk Tomasik zainaugurował dziś 39. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Idźcie i głoście”. Na Jasną Górę dotrą w niedzielę 13 sierpnia.

Pielgrzymka oficjalnie rozpoczęła się od Mszy św. na placu za radomskim seminarium. Liturgii przewodniczył oraz homilię wygłosił bp Henryk Tomasik. Na zakończenie udzielił pątnikom pasterskiego błogosławieństwa.

Na placu za radomskim seminarium zebrali się zarówno pątnicy jak też ich rodziny i przyjaciele, którzy przyszli, aby ich odprowadzić do pierwszego odpoczynku w Kowali.

Wśród uczestników liturgii byli również twórcy filmu „Klecha” opowiadającego historię ks. Romana Kotlarza i wydarzeń radomskiego Czerwca’76. W minioną sobotę rozpoczęły się zdjęcia do tego filmu, a niektóre sceny będą również kręcone podczas tegorocznej pielgrzymki. W filmie będzie można usłyszeć pielgrzymkowe piosenki w wykonaniu pątników; m.in. „Czarną Madonnę” oraz „Czy wy wiecie, że jesteśmy świątynią?” z dodatkową zwrotką „Czy wy wiecie, że jesteśmy z Radomia?”.

39. Piesza Pielgrzymka Radomska - dzień I