Z Przedborza na Jasną Górę i z powrotem

Grupa z Przedborza. Foto ks. S. Obratański / FB

130 pątników z Przedborza bierze udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Do domu – również pieszo – wrócą po głównych uroczystościach ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

Na pielgrzymi szlak wyruszyli 22 sierpnia. Pielgrzymom przewodzi ks. Stanisław Obratański, wikariusz z Przedborza, a pomagają mu ks. Dariusz Błesznowski, franciszkanin o. Władysław Siedlecki, dk. Piotr Sinkiewcz (z AWSD w Częstochowie) oraz al. Piotr Auguścik (z WSD w  Radomiu).

– Jest nas 130 osób. Trasa w dwie strony pełna jest śpiewu i radości. Noclegi mamy przy kościołach czy plebaniach; śpimy w namiotach. Idzie nam się bardzo dobrze. Pogoda sprzyja. Najmłodszym pielgrzym ma około roku, najstarszy ok. 80 lat. Niektórzy idą po raz sześćdziesiąty. Podczas uroczystości w Częstochowie bierzemy czynny udział, oraz mamy Drogę Krzyżowa jak i Mszę św. przez Obrazem Matki Bożej o 3.00 nad ranem w uroczystość odpustową. – mówi ks. Stanisław Obratański, przewodnik grupy z Przedborza.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki z Przedborza na Jasną Górę są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. W czasie drogi pielgrzymi dziękują za 400 lat obecności Matki Bożej Serdecznej w ich parafii oraz modlą się w intencjach pogłębienia wiary w parafii i ojczyzny w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Po dwudniowym pobycie w Częstochowie pątnicy z Przedborza również pieszo wrócą do swojej rodzinnej parafii.

Zdjęcia: ks. Stanisław Obratański

Failed to get data. Error: