Z Radomia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości

32. Pielgrzymka w intencji Trzeźwości - Radom-Niepokalanów. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

„Rodzina. Uzależnienia. Wolność” – pod takim hasłem wyruszyła w piątkowe przedpołudnie 32. Piesza Pielgrzymka Trzeźwościowa z Radomia do Niepokalanowa. Mszy św. na jej rozpoczęcie w radomskiej katedrze przewodniczył bp Marek Solarczyk.

– Wyruszacie na pielgrzymi szlak ze swoimi intencjami, a w szczególny sposób one się skupiają wokół pragnienia trzeźwości. Tajemnica Niepokalanej jest wyjątkowym potwierdzeniem i znakiem tych naszych pragnień, że kiedy w Bogu będziemy trwali, kiedy z Bogiem będziemy przeżywali nasze sprawy, kiedy Bogu oddamy i zawierzymy nasze życie, ono będzie bezpieczne i będzie owocowało dużymi darami. Niech ten czas pielgrzymki, to wszystko, co zawsze jest wpisane w każdą pielgrzymkę – wspólna droga, wspólna refleksja, modlitwa, a nade wszystko wspólne pragnienie, aby łaska Boża wypełniała nasze życie – niech przyniesie jak najobfitsze owoce i niech przyniesie ten owoc trzeźwości w życiu każdego – powiedział na rozpoczęcie Mszy św. ordynariusz.

Wraz z Biskupem Radomskim Eucharystię celebrowali: ks. Krzysztof Bochniak, wikariusz parafii pw. św. Wacława w Radomiu, kierownik pielgrzymki, i ks. Marek Dziewiecki, ojciec duchowny pielgrzymki.

– Pielgrzymka to przede wszystkim rekolekcje w drodze. Modlimy się w intencji trzeźwości. Ludzie, którzy uczestniczą w tej pielgrzymce, są bardzo oddani tej intencji i temu, by przez modlitwę, przez rekolekcje w drodze budować relacje z Panem Bogiem i prosić o trzeźwość narodu i naszych rodzin, by ludzie byli wolni od wszelkich uzależnień. W czasie drogi konferencje wygłosi ks. Marek Dziewiecki. Odwiedzi nas ks. Daniel Glibowski z „Przyjaciółmi bezdomnych” i ks. Paweł Męcina. Zaprosiliśmy ludzi, którzy będą dawali świadectwo o życiu w wolności od nałogów – mówi ks. Krzysztof Bochniak.

Ewangelia o uzdrowieniu trędowatego przez Jezusa stała się kanwą dla homilii, którą wygłosił bp Marek:

– „Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”. Niech to słowo wypełni serca tych, których zawierzamy, aby było źródłem zawierzenia ich życia Bogu, jeżeli nawet obecnie nie osobiście przez nich, to przez nas, przez naszą modlitwę, przez wasze poświęcenie, waszą ofiarę pielgrzymiego trudu. Stajemy wobec takich darów i tej tajemnicy, i przyjmujemy to słowo, które dzisiaj wypowiada Chrystus: „Chcę, bądź oczyszczony”. Niech ta pielgrzymka będzie dla was wyjątkowym doświadczeniem waszej jedności z Niepokalaną. Ona będzie was prowadziła. Ona – poprzez ludzi, tu obecnych kapłanów, przez każdego z was i tych, których Bóg postawi na waszej drodze i których wpisze w wasze serca i wasze dusze – będzie dokonywała tych wyjątkowych dzieł, które będą dziełami Boga. Bóg mówi: „Chcę, bądź oczyszczony”. I niech się to dopełni – mówił bp Marek.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Pielgrzymi dojdą do Niepokalanowa 30 czerwca. Tam o godz. 13.00 na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św., której również będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk.

Wszystkich, którzy pragną duchowo włączyć się w pielgrzymkę trzeźwościową zapraszamy na transmisje z drogi, które każdego dnia będą się ukazywać na facebookowym profilu Diecezji Radomskiej (https://www.facebook.com/diecezjaradom/). Transmitowane będą Msze św. i konferencje.

Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki:

A oto pełny program pielgrzymki:

• 25 czerwca: Radom – Błotnica
    • Baranów –  odpoczynek, wyjście 9.00
    • Kaski –  odpoczynek, wyjście 11.00
    • Niepokalanów –  Msza św. 13.00

Failed to get data. Error: