Z wizytą w stolicy diecezji

W radomskim seminarium. Foto: arch. parafii MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach

Grupa dzieci i młodzieży z parafii MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach zwiedzali Radom; odwiedzili również siostry klaryski ze Skaryszewa.

Pierwszym punktem programu wycieczki było Wyższe Seminarium Duchowne. Przewodnikiem po radomskiej uczelni był pochodzący z parafii w Starachowicach al. Bartosz Fijałkowski.

– Zwiedzili ważne miejsca radomskiego seminarium: kaplicę, pokój papieski, aulę św. Jana Pawła II, refektarz czy wirydarz. Niezwykłe wyrażenie na młodych zrobiły pamiątki z pobytu św. Jana Pawła II w Radomiu. W trakcie zwiedzania, do grupy dołączył Bp Piotr Turzyński, który porozmawiał z młodzieżą oraz udzielił błogosławieństwa. – relacjonują ks. Marcin Przytuła i ks. Karol Kostecki, duszpasterze starachowickiej parafii i organizatorzy wycieczki.

Następnie grupa wyruszyła na zwiedzanie miasta. Podczas spaceru od radomskiej fary i zamku królewskiego do radomskiej katedry młodzi mieli okazję poznać historię miasta oraz diecezji.

– Ważnym punktem wycieczki była modlitwa za zmarłych biskupów, których groby znajdują się w katedrze jak i na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. – dodaje ks. Karol.

Ostatnim punktem wycieczki był klasztor sióstr klarysek w Skaryszewie. O życiu za klauzurową kratą oraz o powołaniu opowiadała siostra Sylwia.

– Jest dla nas bardzo ważne, aby młodzi ludzie poznawali historię naszego lokalnego Kościoła, tak bardzo ukształtowaną przez wszystkich biskupów radomskich oraz naszego pierwszego proboszcza ks. inf. Stanisława Pinderę, który m.in. kierował budową radomskiego seminarium. Mamy nadzieję, że taki powrót do źródeł i lekcja historii naszego regionu i diecezji pomoże młodym ludziom jeszcze bardziej odkryć piękno Kościoła i jego bogate dziedzictwo. – mówi ks. Marcin Przytuła.

Failed to get data. Error: