Zapraszamy na „Różaniec Do Granic Nieba”

2158
https://www.rozaniecdogranic.pl

– Poprzez przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. – piszą organizatorzy „Różańca Do Granic Nieba” i zapraszają do modlitwy różańcowej od 1 do 8 listopada.

– Co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych, polskie cmentarze żarzą się milionami zniczy. Pamiętamy o bliskich zmarłych. Oddajemy cześć poległym na wojnach i w czasie powstań. Mogiły toną w kwiatach i zniczach. Ale mamy też bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci, wszyscy którym nie pozwolono się narodzić. Dzieci. Ludzie. Miliony dusz, na marginesie naszych wspomnień, bo często są z pamięci wypierani. Czy można być bardziej wykluczonym? W tym roku, przez ręce Maryi, chcemy ich przyjąć, przytulić, przygarnąć, może nawet nadać imię. Będziemy prosić o wybaczenie te dzieci, którym nie pozwolono się narodzić. – mówią organizatorzy „Różańca Do Granic Nieba” na swojej stronie https://www.rozaniecdogranic.pl/.

Tegoroczna inicjatywa modlitewna to kontynuacja „Różańca Do Granic”, który trzy lata temu zgromadził na wspólnej modlitwie tysiące ludzi.

– W tym roku nie idziemy na granice, ale będziemy modlić się nad grobami naszych bliskich. Bbędziemy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, które zostały zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. Wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo. – wyjaśnia Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.

Wydarzenie obejmuje dni od 1 do 8 listopada, czyli oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych i składa się z dwóch elementów:

1. CMENTARZ – 1 listopada:

„Przy nawiedzeniu grobów rodzinnych, zwracamy się do wszystkich dzieci nienarodzonych, które zostały zabite, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Prosimy je o wybaczenie. Dzieciom, które odeszły naturalnie dziękujemy za ich obecność. Wszystkie prosimy o wstawiennictwo”. To też ofiarowanie odpustu zupełnego za zmarłych, którzy cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu. Na koniec modlitwy stawiamy znicz. To szczególne „nawiedzenie” cmentarza i modlitwa może przynieść potężne owoce – pojednanie, przebaczenie oraz wstawiennictwo dzieci nienarodzonych.”

Specjalnie na to wydarzenie zostanie ułożona modlitwa, w której jest zawarte wołanie do Boga Ojca, by śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin (do pobrania w formacie pdf: >>MODLITWA<<).

2. PARAFIE (ale także: kaplice, przydrożne krzyże, domy kultury, miejsca pracy, domy i mieszkania) – 2-8 listopada.

„Zaproszone są wszystkie parafie z całej Polski i świata. Księża Ordynariusze zaproszeni są szczególnie mocno do udziału w RDGN poprzez zgłaszanie całych diecezji”.

Wszyscy, którzy chcą włączyć się w modlitwę, mogą się rejestrować na stronie https://www.rozaniecdogranic.pl/mapa, a następnie organizują codzienną, pokutną modlitwę różańcową przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.

Organizatorzy proponują rozważania różańcowe na podstawie homilii, dzienników, wspomnień: św. Jana Pawła II, Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, św. o. Stanisława Papczyńskiego, św. s. Faustyny Kowalskiej, św. o. Maksymiliana Marii Kolbego oraz Alicji Lenczewskiej. Rozważania można pobrać ze strony internetowej: https://www.rozaniecdogranic.pl/do-pobrania. Zachęcają też Księży Proboszczów do rozwijania własnego programu i dzielenia się nim z innymi.

– Jeśli z różnych powodów w kościołach nie będą mogły odbyć się nabożeństwa pokutne, to zapraszamy Was, byście organizowali je sami w założonych przez siebie punktach modlitwy: przy kaplicy przydrożnej, pod krzyżem, w salce katechetycznej, w hali sportowej, we własnym domu lub gdziekolwiek indziej. Jaką konkretnie formę przyjmie Różaniec do Granic, naprawdę zależy od nas wszystkich. – informują organizatorzy.

Przypominają również, aby respektować zarządzenia władz dotyczące obostrzeń związane z epidemią koronawirusa i zachować wszelką ostrożność.

„Różaniec Do Granic Nieba” jest owocem współpracy wszystkich ludzi dobrej woli. Głównym jego założeniem jest: wspólne działanie środowisk chrześcijańskich, którym leżą na sercu sprawy zadośćuczynienia za błędy przeszłości.

„Różaniec Do Granic Nieba” ma być owocem działania całego Kościoła w miłości i jedności.