Zaproszenie na rocznicę papieskiej wizyty

769
Jan Paweł II w Radomiu. Msza św. na lotnisku. Foto: arch. diec. radomskiej

W czwartek, 4 czerwca, przypada 29. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Radomiu. Ze względu na pandemię koronawirusa obchody będą miały ograniczony przebieg.

Zwykle obchody kolejnych rocznic pobytu Jana Pawła II, który od 2004 roku jest Honorowym Obywatelem Radomia, inaugurowała uroczysta sesja Rady Miasta. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, sesja papieska nie odbędzie się. Zamiast tego przedstawiciele włodarzy miasta złożą kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II przy radomskiej katedrze.

W katedrze o godz. 18.00 bp Henryk Tomasik będzie przewodniczył Mszy świętej. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz miasta.

Również o godz. 18.00 sprzed pomnika Jana Pawła II na Michałowie rozpocznie się bieg dla upamiętnienia 29. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Radomia. Będzie to również ostatni etap Charytatywnego Biegu Papieskiego, który 18 maja br. wystartował dla upamiętnienia 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Bieg organizuje Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”. Meta: Sadków – to tam, na lotnisku, Jan Paweł II odprawił Mszę św. podczas wizyty w Radomiu.

Data 4 czerwca 1991 roku zapisała się w sercach wielu radomian i wiernych naszej diecezji. Podczas czwartej wizyty w Polsce Jan Paweł II odwiedził Radom; sprawował Mszę św., odwiedził i poświecił gmach Wyższego Seminarium Duchowego, a w drodze na lotnisko zatrzymał się na modlitwę w dzisiejszej katedrze oraz przy pomniku-kamieniu, upamiętniającym protest radomskich robotników w czerwcu 1976 roku.