Zatrzymajmy się przy chorym!

28. Dzień Chorego. Caritas Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Zachęcamy do spotkania z chorymi w szpitalach i do wspólnej modlitwy. – zapraszają ks. Robert Kowalski i ks. Damian Drabikowski, dyrektorzy Caritas Diecezji Radomskiej. We wtorek, 11 lutego br., obchodzimy XXVIII. Światowego Dnia Chorego.

„Papież Franciszek swoje tegoroczne Orędzie na Światowy Dzień Chorego wiąże z biblijnym cytatem «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię». W całym zagubieniu, cierpieniu, niemocy musimy mieć na kim się oprzeć. Zachęcamy społeczeństwo by w tym dniu, priorytetem były odwiedziny osób cierpiących w szpitalach, w placówkach opiekujących się chorymi ale i w domach. Spotkanie z osobą kochaną, to dar, którego nikt nie kupi. Zatrzymajmy się przy chorym!

Caritas Diecezji Radomskiej pamięta o chorych i cierpiących w tym dniu będziemy uczestniczyć we Mszach św. i modlić się za chorych wraz z Księżmi Biskupami i Kapelanami w radomskich szpitalach. Zachęcamy do spotkania z chorymi w szpitalach i do wspólnej modlitwy.

W imieniu Pracowników Caritas Radomskiej, wszystkim, którzy niosą krzyż cierpienia życzymy wrażliwych osób, które otoczą Was fachową, ale i serdeczną opieką. Pamiętamy także o osobach, które na co dzień wspierają chorych: rodziny, opiekunów, wolontariuszy i personel medyczny wszystkich szczebli. Niech Matka Najświętsza wstawia się za Wami.

Ks. Robert Kowalski
Ks. Damian Drabikowski

Obchody Światowego Dnia Chorego w radomskich szpitalach:

• Radomski Szpital Specjalistyczny (ul. Tochtermana 1) – Msza św. o godz. 10.30, której  będzie przewodniczył Bp Piotr Turzyński >>Więcej…<<
  • Mazowiecki Szpital Specjalistyczny (ul. Aleksandrowicza 5) – Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Henryka Tomasika i wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II >>Więcej<<
  • Radomskie Centrum Onkologii (ul. Uniwersytecka 6a) – Msza św. o godz. 11.30 >>Więcej<<
  • Szpital Psychiatrycznym im. dr Barbary Borzym (ul. Krychnowicka 1) – obchody odbędą się w środę, 12 lutego o 9.30. Z chorymi modlił się będzie Bp Piotr Turzyński. >>Więcej<<