Zmarł ks. prał. Kazimierz Szary

Śp. Ks. prał. Kazimierz Szary (1934-2022). Foto: ks. S. piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Pragniemy poinformować, że w niedzielę, 21 sierpnia, zmarł ks. prał. Kazimierz Szary, mieszkaniec Domu Księży Emerytów. Przeżył 88 lat, w tym 64 lata w kapłaństwie.

Msza Święta pogrzebowa będzie odprawiona w parafii pw. św. Stanisława bp. i m. w Cerekwi w środę, 24 sierpnia, o godz. 14.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu.

* * *

Ks. prał. Kazimierz Szary urodził się 29 czerwca 1934 roku w Sławnie k. Radomia. Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1958 roku w Sandomierzu. Jako wikariusz pracował w parafiach: Olbierzowice, Sienno, Jedlnia-Letnisko, Opoczno – św. Bartłomieja, Radom – św. Jana Chrzciciela. Był proboszczem w parafii w Aleksandrowie, Stromcu oraz Zwoleniu – Podwyższenia Krzyża Świętego. W latach 2005-2009 był Rektorem Kościoła św. Józefa w Kozienicach. W 2009 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Emerytów.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…+

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).