Zmarli dwaj księża

Śp. ks. Mirosław Dragiel SAC (z lewej) i śp. ks. Jarosław Grabka (z prawej). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Dziś rano zmarli ks. Jarosław Grabka, wikariusz w parafii Libiszów i ks. Mirosław Dragiel SAC, kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Ks. Jarosław Grabka pochodził z Suchedniowa, urodził się w 1987 r. w Skarżysku Kam. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 2013 roku w Radomiu. Pełnił posługę w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą, a następnie w parafii pw. św. Mikołaja w Jedlni. Od 2018 był wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Libiszowie. Był zaangażowany w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wspólnoty charyzmatyczne. Zmarł po krótkiej chorobie w wieku 33 lat i 7 roku kapłaństwa.

Ks. kan. Mirosław Dragiel był pallotynem. Urodził się 7 stycznia 1960 roku w Rynie. Święcenia kapłańskie przyjął 33 lata temu, 9 maja 1987 roku. Był kapelanem Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Służył pomocą duszpasterską w kościele garnizonowym pw. św. Stanisława w Radomiu.

• [AKTUALIZACJA] Informacje o uroczystościach pogrzebowych:

+ Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!