Ciężko przychodzi się do pustej „Bajki”

"Tęsknimy za Wami" - taki napis pojawił się na zasłoniętych oknach CNiZ "Bajka". Foto: CNiZ "Bajka"

„Tęsknimy za Wami” – taki napis pojawił się na zasłoniętych oknach Centrum Nauki i Zabawy „Bajka” i świetlicy Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Rapackiego.

– Ciężko przychodzi się do pustej „Bajki”. Tam na co dzień od samego rana było głośno, wesoło, pachniało wypiekami naszych Podopiecznych… To trudny czas dla nas wszystkich… Dziś mieliśmy zaplanowane uroczyste spotkanie Wielkanocne z naszymi Podopiecznymi… Ale wiemy że wkrótce się spotkamy i docenimy te zwykłe rzeczy, których dziś nie mamy. – mówi Paulina Zalewska, kierownik placówki.

„Bajka” jest pusta, ale jej wychowawcy są w stały kontakcie z podopiecznymi, którzy teraz pozostają w domu.

– Jesteśmy w stałym kontakcie SMS-owym, mailowym i facebookowym z naszymi Podopiecznymi, z ich Rodzicami i Opiekunami, ale tęsknimy za Nimi i to bardzo… Wysyłamy ciekawe zadania, wymyślamy konkursy, podpowiadamy jak fajnie i kreatywnie spędzić czas. Co można obejrzeć w telewizji czy internecie, gdzie i kiedy. Otrzymujemy mnóstwo zdjęć, maili, SMS-ów z wykonanymi pracami, czy wypiekami od Naszych Dzieci… To niesamowite, że mimo swoich zajęć w domu, lekcji szkolnych pamiętają o nas. To właśnie to jest najpiękniejsze w tej pracy. Pozdrawiam ciepło. – dodaje pani Paulina.

Serduszka dla i od podopiecznych. Foto: CNiZ „Bajka”