BARDZICE – Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

• Wikariusz:
    • ks. mgr Arkadiusz Sebastian Czupryński

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 7.30;
    • 9.00;
    • 10.30;
  • Święta zniesione:
    • 9.00;
  • Dni powszednie:

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Bardzice, Bukowiec, Chomentów (Puszcz, Socha, Szczygieł), Gębarzów, Grabina, Józefów.
  • Odpusty:
    • św. Andrzeja Boboli (16 maja),
    • Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • 29 października
  • Historia:

Pierwsze nabożeństwa w Bardzicach były sprawowane w remizie strażackiej, którą pobłogosławił 18 VIII 1940 r. ks. Stefan Świetlicki, proboszcz parafii Skaryszew. Następnie budynek ten został zaadaptowany do potrzeb religijnych staraniem ks. Stefana Popisa i służył duszpasterstwu począwszy od 1940 r. aż do 1956 r. Wówczas do Bardzic został przeniesiony z parafii Białobrzegi Radomskie drewniany kościół pochodzący z II połowy XVIII w. Świątynię zestawiono i poddano restauracji staraniem ks. Tomasza Wąsika. Parafia w Bardzicach została erygowana przez bp. Jana Kantego Lorka 1 I 1943 r. z wydzielonego terytorium parafii Skaryszew, Kowala, Wierzbica oraz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.

MAPA DOJAZDU: