Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny Diecezji Radomskiej “EMAUS”

14567
Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny Diecezji Radomskiej “EMAUS”. Foto: arch. Emaus

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (Mt 11, 28-29)

DIECEZJALNY OŚRODEK EMAUS w Turnie k/Białobrzegów zaprasza na rekolekcje weekendowe dla wiernych świeckich w dniach 26-28 lutego br.

Okres Wielkiego Postu, to szczególny czas, w którym stawiamy sobie m.in. pytanie o sens ludzkiej egzystencji – szczególnie teraz w czasie pandemii, gdy widzimy, że niewidzialny wirus może “przewrócić do góry nogami” nasze poukładane życie. A my często czujemy się zagubieni i nie wiemy skąd oczekiwać pomocy i odzyskać harmonię życia. Jezus zaprasza nas, aby w ciszy i skupieniu usłyszeć Jego głos i otworzyć nasze serca na Jego łaskę, bo tylko On – Lekarz ludzkich serc i dusz – może wyrwać nas z lęku, niepewności i zagrożenia. Tylko On nam może dać prawdziwy pokój.

W naszym diecezjalnym ośrodku, pośród ciszy i piękna natury możemy odnaleźć siebie i Chrystusa w nowej i trudnej rzeczywistości.

Rekolekcje poprowadzi o. dr Zdzisław Świniarski ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi (SSCC), nazywanych popularnie sercanami białymi. Pracował m.in. w USA, we wspólnocie meksykańsko-amerykańskiej w Edynburgu. Pomagał tam ubogiej ludności meksykańskiej koczującej w slumsach. Obecnie jest proboszczem w przyklasztornej parafii Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju oraz kustoszem Sanktuarium MB Fatimskiej.

 • Rekolekcje rozpoczynają się w piątek i kończą się w niedzielę po obiedzie:
  • przyjazd na godz. 18.00
  • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych i 2-osobowych dla małżeństw.
 • Koszt pobytu*:
  • 1 osoba – 280 zł.,
  • małżeństwo – 490 zł.

* Koszt obejmuje dwa noclegi, trzy posiłki na dobę, przerwy kawowe.

 • Dodatkowe informacje i zapisy przyjmujemy do 23 lutego:
  • T: +48 695 773 916, w godz. od 9.00 -18.00.

Podczas rekolekcji zostaną zachowane obowiązujące zasady sanitarne.

Warto dodać, że:

 • Ośrodek “Emaus” jest przyjazny dla niepełnosprawnych:
  • budynki “Emaus” posiadają wiele udogodnień dla Osób niepełnosprawnych, takich jak: podjazdy dla wózków inwalidzkich, szerokie drzwi, windy oraz odpowiednio przystosowane pokoje i toalety.
 • Posiada bezpłatny parking
  • zapewniamy 80 miejsc parkingowych dla Uczestników konferencji oraz dla Gości nocujących w Emaus
 • Darmowe Wi-Fi
  • dla naszych Gości indywidualnych oraz dla grup konferencyjnych “Emaus” gwarantuje darmowy dostęp do sieci Wi-Fi

Położenie i historia

Ośrodek “Emaus” znajduje się na przepięknych terenach leśnych w miejscowości Turno. Położony jest na skraju Doliny Białobrzeskiej i Równiny Radomskiej, nad rzeką Pilicą, w odległości dwóch kilometrów na północny wschód od powiatowego miasta Białobrzegi i dwóch kilometrów na zachód od wsi Brzeźce. To część obszaru określanego mianem Zapilicza, który obejmuje ziemie między rzekami Pilicą a Radomką. [czytaj dalej]

Tak o idei powstania Ośrodka powiedział śp. abp Zygmunt Zimowski:

Postanowiłem utworzyć taki ośrodek, z którego mogliby korzystać mieszkańcy naszej diecezji. Idea ośrodka i jego nazwa są związane z pierwszym Kongresem Eucharystycznym naszej diecezji, który odbył się w Roku Eucharystii. Hasłem tego kongresu były słowa “Poznali Go przy łamaniu chleba”, stąd ośrodek nosi nazwę Emaus. Właśnie tu będziemy poznawać Chrystusa…


Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny Diecezji Radomskiej “EMAUS”


Dyrektor: