Bp Marek Solarczyk

BISKUP MAREK SOLARCZYK
Biskup Radomski

• Dewiza biskupia:
    • Omnia possibilia credenti („Wszystko jest możliwe dla tego, który wierzy”)
  • Urodzony:
    • 13 kwietnia 1967 r. w Wołominie (diec. warszawsko-praska)
  • Święcenia prezbiteratu:
    • 28 maja 1992 roku przyjął święcenia w Katedrze Warszawsko-Praskiej pw. św. Floriana w Warszawie
  • Święcenia biskupie:
    • 19 listopada 2011 (w wigilię uroczystości Chrystusa Króla) w Katedrze Warszawsko-Praskiej pw. św. Floriana (główny konsekrator: abp Henryk Hoser)
  • Biskup Radomski:
    • Decyzją papieża Franciszka z 4 stycznia 2021 r. został mianowany Biskupem Radomskim.
    • Kanoniczne objęcie Diecezji Radomskiej odbyło się 8 stycznia 2021 r. w Katedrze pw. Opieki NMP w Radomiu
  • Funkcje w KEP:
    • przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży i delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
    • delegat KEP ds. Powołań i przewodniczący Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań,
    • członek Komisji Duchowieństwa,
    • członek Komisji Wychowania Katolickiego,
    • członek Zespołu ds. Dialogu ze Wspólnotą Kościelną Ewangelicko Augsburską,
    • członek Zespołu ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną,
    • przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji „Opoka”.
    • W latach 2013-2016 był Krajowym Asystentem Akcji Katolickiej w Polsce, a w latach 2014-2018 delegatem KEP ds. działalności w Polsce „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

PEŁNY BIOGRAM:

Bp Marek Solarczyk – biogram