Chór Miasta Radomia

6036

Chór Miasta Radomia Sancti Casimiri Cantores Radomienses powstał w 1984 roku. Prawnie jest stowarzyszeniem. Jest chórem świeckim, czterogłosowym, który w swoim repertuarze posiada kilkadziesiąt utworów polskich i zagranicznych wykonawców. Trzeba jednak przyznać, iż większość z tych dzieł to utwory religijne. Jest zespołem amatorskim, co oznacza, iż zdecydowana większość jego członków nie ma wykształcenia muzycznego.

„Tym, co nas łączy, jest szukanie w muzyce wytchnienia i relaksu. Wspólne śpiewanie uczy dyscypliny, unikania konfliktów, bycia we wspólnocie” – mówi ks. Wojciech Szary, dyrygent i kierownik muzyczny chóru.

Trwa nieograniczony nabór do chóru [FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY]. Członkiem chóru może być każdy, kto ukończył 18 lat, natomiast małoletni wyłącznie za zgodą opiekuna. O przyjęciu do chóru decyduje jednoosobowo kierownik artystyczny. Przynależność do Chóru Miasta Radomia jest dobrowolna i niezwiązana z kosztami.

Próby odbywają się w każdy poniedziałek i środę o 18.30 w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Radomiu przy ul. Prusa 6.

Patronem Chóru jest Biskup Radomski Henryk Tomasik.


KONTAKT: