„Duchowy oddech” katechetów

Adwentowy Dzień Skupienia Katechetów Świeckich 2018. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Ponad 200 katechetów świeckich i sióstr zakonnych spotkało się w minioną niedzielę w radomskim seminarium, aby przeżyć adwentowy dzień skupienia. Spotkanie poprowadził ks. dr hab. Rafał Bednarczyk, profesor katechetyki na UKSW.

W konferencjach wygłoszonych do katechetów ks. Rafał Bednarczyk podjął temat „W mocy Bożego Ducha”. Nawiązał tym do tematu nowego roku duszpasterskiego.

Prócz konferencji, był czas na adorację Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu podkuty i pojednania. Kulminacyjnym punktem była Msza św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Dni skupienia (adwentowy i wielkopostny) wpisują się w stałą formację katechetów, którzy pośród tego zgiełku codziennego życia katechetycznego potrzebują miejsca i czasu by „duchowo odetchnąć” i nabrać sił do dalszej pracy. Początek Adwentu jest dobrym czasem na to, ażeby zrobić rachunek sumienia, przystąpić do spowiedzi i z czystym sercem wejść w czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.

W czasie dnia skupienia można było wesprzeć świetlicę „Akademia Młodych” prowadzoną przez Caritas Diecezji Radomskiej. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych przygotowali ozdoby choinkowe, bombki i aniołki, a dochód z ich sprzedaży wesprze inne inicjatywy organizowane dla dzieci.

Ostatnim punktem dnia skupienia było spotkanie przy stole na wspólnym posiłku.

Failed to get data. Error: