Fundacja im. ks. Czesława Wali w Rudniku nad Sanem ogłasza nabór do mieszkania wspomaganego

Foto: https://fundacjakswali.pl

Fundacja im. Ks. Czesława Wali w Rudniku nad Sanem, budująca Ogólnopolski Dom dla Osób Niesłyszących, pragnie rozpocząć działalność w mniejszej skali w istniejącym budynku, będącym własnością fundacji, położonym w Rudniku nad Sanem przy ul. Stróżańskiej 105, w formie mieszkania wspomaganego.

Zarząd Fundacji ogłasza nabór do mieszkania wspomaganego. Mieszkanie zostało utworzone przez fundację i wpisane do rejestru wojewody podkarpackiego (więcej: https://fundacjakswali.pl/powstanie-mieszkanie-wspomagane/).

Mieszkanie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich, niesłyszących, niedosłyszących oraz niesłyszących i niedosłyszących z inną niepełnosprawnością, które ze względu na trudną sytuację życiową, wiek, niepełnosprawność lub chorobę potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Nabór zgłoszeń kandydatów trwa do 11 października 2024 roku.

• Osoby zainteresowane zamieszkaniem proszone są o wypełnienie i dostarczenie następujących dokumentów:
    • Załącznik nr 1 – wniosek (dokument do pobrania)
    • Załącznik nr 2 – zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku chorób zakaźnych oraz o występujących schorzeniach współistniejących, które stanowiłyby przeciwwskazanie do mieszkania grupowego, a także o występujących problemach lokomocyjnych.
  • Zasady rekrutacji uczestników do mieszkania wspomaganego oraz dokumenty do pobrania dostępne są tu:
  • Dodatkowe informacje można uzyskać:
  • Zgłoszenia można przesłać pocztą elektroniczną lub pocztą tradycyjną na adres:

Fundacja im. ks. Czesława Wali
ul. Stróżańska 105,
37-420 Rudnik nad Sanem.

Fundacja im. ks. Czesława Wali w Rudniku nad Sanem jest w trakcie budowy pierwszego w kraju obiektu (o zasięgu ogólnopolskim) przeznaczonego dla osób niesłyszących, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Znajdzie  tam miejsce kilkadziesiąt osób. Jest to jednak kwesta kilku lat, zanim budowa obiektu zostanie zakończona.