„Jak Najbardziej” na „Alleluja Czyli Happy Day”

3274
Zespół Jak Najbardziej. Foto: Zespół.

Radomscy księża z zespołu „Jak Najbardziej” zajęli 3. miejsce na III. Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja Czyli Happy Day” w Kielcach o „Kryształową Barkę”. W sobotę odbył się konkurs, a dziś jako laureaci wystąpią w koncercie galowym na scenie kieleckiego Amfiteatru „Kadzielnia”.

– „Alleluja czyli Happy Day” to cykliczny, ogólnopolski Festiwal w Amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach z udziałem wielotysięcznej widowni, będący artystyczną, porywającą afirmacją życia i idei którą najtrafniej oddaje tekst piosenki Stanisława Soyki „Tolerancja”: „Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest by brać”. To Festiwal prezentujący twórców różnych nurtów muzyki i poezji chrześcijańskiej. – można przeczytać w zapowiedzi organizatorów.

Tegoroczna, trzecia edycja Festiwalu, ma formułę dwudniową. Dzień pierwszy to konkurs muzyczny o „Kryształową Barkę” w dwóch kategoriach (1 – najlepsze wykonanie piosenki na tematy religijne – cover; 2 – utwór własny o tematyce chrześcijańskiej z oryginalnym tekstem i muzyką). Zaś w niedzielę o godz. 20.00 odbędzie się koncert galowy w Amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach z udziałem laureatów sobotniego konkursu, a także gwiazd specjalnych m.in. Mesajaha, TGD, Exodus15, TAU, Anastasis, Piotra Resteckiego, zespołu „Tylko Ty”, ks. Jakuba Bartczaka, zespołu „Znajomi Znajomych”, Violi Sobczyk, Dominika Skrzyniarza.

Transmisja koncertu finałowego: