Już za chwilę… nowi kapłani

Neoprezbiterzy 2024. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W sobotę, 25 maja, bp Marek Solarczyk w radomskiej katedrze udzieli święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu. Do święceń przystąpi 9 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Początek uroczystości o 10.00.

Diakoni zakończyli sześcioletnią formację seminaryjną i obronili prace magisterskie w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Ostatnim punktem przed święceniami były rekolekcje.

Do święceń prezbiteratu przystąpią:

ks. Piotr Auguścik

Parafia pochodzenia: Św. Aleksego w Przedborzu

Parafia praktyk diakońskich: NMP Królowej Polski w Pionkach

Motto z obrazka prymicyjnego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że cię kocham (J 21,17)

Tytuł, zakres i promotor pracy magisterskiej: Katecheza rodzinna w nauczaniu świętego Jana Pawła II – ks. dr hab. Stanisław Łabendowicz prof. KUL (katechetyka)

Hobby: Muzyka, piłka nożna, siatkówka

ks. Dawid Bukalski

Parafia pochodzenia: Miłosierdzia Bożego w Goździe

Parafia praktyk diakońskich: Św. Stefana w Radomiu

Motto z obrazka prymicyjnego: Pan jest łaskawy i sprawiedliwy, Bóg nasz jest miłosierny (Ps 116, 5)

Tytuł, zakres i promotor pracy magisterskiej: Kościół według Henri de Lubaca SJ (1896-1991) w publikacjach polskojęzycznych – ks. prof. dr hab. Marek Jagodziński (teologia dogmatyczna)