• To wydarzenie minęło.

57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

11 lutego - 17 lutego

W niedzielę 11 lutego 2024 roku we wszystkich parafiach Kościoła katolickiego w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Głównym motywem rozpoczęcia Tygodnia Modlitw w ostatnią niedzielę karnawału jest nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełnione w czasie zabaw karnawałowych. To szczególny czas wzywania do abstynencji, jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i aby uprosić uwolnienie od nałogu bliźnich.

Bardzo serdecznie proszę o udostępnienie Parafialnej Księgi Trzeźwości, by chętni wpisywać mogli zobowiązania abstynencji.

W środę 14 lutego o godzinie 17.00 w Parafii pw. Św. Doroty w Wolanowie odbędzie się spotkanie środowisk trzeźwościowych i terapeutycznych. Konferencję wygłosi ks. dr Marek Dziewiecki. Serdecznie zapraszamy.

z wdzięcznością

Ks. Mirosław Kszczot