• To wydarzenie minęło.

80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia, czwartek

• W czwartek, 1 sierpnia 2024 roku, o godz. 12.00 w kościele garnizonowym pw. św. Stanisława bp i m sprawowana będzie Msza święta w intencji wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
  • Młodzież Wszechpolska o godz. 16.15 zaprasza na pl. Corazziego, gdzie tradycyjnie z biało-czerwonych zniczy zostanie ułożony symbol Polski Walczącej.
  • Członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej organizują modlitewny apel. Spotkanie odbędzie się przy grobie śp. bp. Edwarda Materskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. Początek o godz. 17.00
  • O godz. 17.00 w całym Radomiu uruchomione zostaną syreny alarmowe.
  • Także o godz. 17.00 w muszli koncertowej Parku im. T. Kościuszki rozpocznie się koncert połączony ze wspólnym śpiewaniem piosenek powstańczych pt.: “Radomianie śpiewają (nie)zakazane piosenki”.

Data:
1 sierpnia, czwartek