• This event has passed.

Droga Krzyżowa ze św. Ritą

22 marca | 16:00 - 19:00

Parafia w Nieświniu, dekanat konecki, zaprasza w piątek, 22 marca, o godz. 16.00 do udziału w Drodze Krzyżowej oraz modlitwie do Świętej Rity z Cascii, „specjalistki” od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych do rozwiązania, patronki rodzin i pokoju. Jej relikwie są czczone w kościele św. Barbary od wigilii Bożego Narodzenia, zarówno przez parafian, jak i ludzi, którzy kochają tę świętą.

W czasie comiesięcznego nabożeństwa po Mszy świętej, odmawiane są modlitwy do św. Rity, odczytywane prośby składane w przeróżnych intencjach i święcone róże – symbol miłości i nadziei. Jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz czas na indywidualną modlitwę przy relikwiach oraz figurze Świętej ciernia i róży.

A o to jedna z wielu modlitw do św. Rity:

Panie, ulituj się nad naszą rodziną, przywróć nam pokój, bo tylko Ty możesz go nam udzielić. Chryste, Królu pokoju, wysłuchaj nas ze względu na zasługi Najświętszej Maryi Panny, Królowej pokoju i na zasługi Twojej służebnicy świętej Rity, która zanosiła pokój tam, gdzie panowała niezgoda. Amen

• Program:
    • Msza św. z homilią
    • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z odczytaniem intencji polecanych wstawiennictwu Świętej
    • Błogosławieństwo róż
    • Indywidualna modlitwa przy relikwiach Świętej
    • W trakcie nabożeństwa możliwość spowiedzi.

ks. Stanisław Nowak
Proboszcz parafii w Nieświniu