• To wydarzenie minęło.

V. Koncert Uwielbienia w Drzewicy

30 maja | 19:00 - 21:00

Parafia pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy, organizuje w dniu 30 maja 2024 roku (Boże Ciało), po raz piąty, Koncert Uwielbienia.

Hasło tegorocznego Koncertu „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana, nawiązuje do najważniejszego wyzwania, jakie stawia przed nami Chrystus – przykazania miłości. W sposób heroiczny przykazanie to zrealizowała rodzina Ulmów z Markowej na Podkarpaciu. Kilka miesięcy temu, bo we wrześniu 2023 r. odbyła się uroczystość beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci: Stasia, Basi, Władzia, Frania, Antosia, Marysi i dziecka, które w momencie śmierci było jeszcze w łonie matki.

– Młodzież, skupiona w naszej Parafii, chce wspólnie z muzykami w sposób radosny i publiczny, wyrazić wiarę w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Decyzja, o organizacji Koncertu, po raz piąty, została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem poprzednimi edycjami wydarzenia. Na zaproszenie organizatorów, odpowiada ponad 300 osób, które nie kryją wzruszenia z zaproponowanej formy wyznawania wiary. – mówi Dominik Niemirski.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje Biskup Radomski Marek Solarczyk.

Na koncert zaprasza ks. Michał Kopciński:

Data:
Godzina: