• To wydarzenie minęło.

Odpust Matki Bożej Śnieżnej w Stromcu

3 sierpnia, sobota | 20:00 - 4 sierpnia, niedziela | 17:00

Parafia pw. św. Jana Chrzcicielaw Stromcu, w dekanacie jedlińskim, zaprasza do udziału w odpuście Matki Bożej Śnieżnej, który będzie obchodzony 4 sierpnia przed kaplicą na miejscowym cmentarzu.

– Jak co roku, w pierwszą niedzielę sierpnia, zjeżdżają się tłumy wiernych z okolic a nawet z Warszawy i zagranicy, aby pośród grobów swoich bliskich ozdobionych kolorowymi mieczykami, prosić Maryję, czczoną jako „Salus Populi Romani” (Wybawicielkę Ludu Rzymskiego) o potrzebne dary i łaski dla swoich rodzin i ofiarować odpust zupełny za dusze bliskich zmarłych – mówi ks. Szymon Mucha, proboszcz parafii.

W 1894 r Józef i Karolina Potempscy herbu Odrowąż wybudowali na cmentarzu kaplicę i obrali na jej patronkę Matkę Bożą Śnieżną. Specjalnie dla tej kaplicy papież Leon XIII nadał odpust zupełny na Uroczystość MB Śnieżnej jako możliwość przyjścia z pomocą duszom czyśćcowym przyczyniając się do ich zbawienia.

– Odpust rozpoczniemy już w sobotę, 3 sierpnia, na cmentarzu przed kaplicą Matki Bożej o 20.00. Będzie to Uwielbienie z Maryją i Nabożeństwo pierwszosobotnie, zakończone Apelem Jasnogórskim. Zaś w niedzielę na cmentarzu przed Kaplicą Matki Bożej o 11.30 będzie Różaniec i okazja do spowiedzi. Główna Msza św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. Ireneusz Chmura – proboszcz z Kaszowa. – zaprasza ks. Mucha.

Na czas modlitwy różańcowej i Mszy św. obraz Matki Bożej Śnieżnej będzie wystawiony przed kaplicą, a przy nim będzie ustawiony specjalny wazon na kwiaty.

– Zachęcam, aby przynieś do Matki Bożej mieczyki. A przed różańcem można będzie napisać intencje na kartkach, które włączymy w tę modlitwę. – dodaje ksiądz proboszcz

Początek:
3 sierpnia, sobota | 20:00