Szkoła Ceremoniarza

18 sierpnia - 24 sierpnia

W dniach 18 – 24 sierpnia 2024 roku Duszpasterstwo Ministrantów organizuje Szkołę Ceremoniarza dla starszych ministrantów, którzy ukończyli formację Szkoły Lektora.

Zajęcia będą odbywać się w Wyższym Seminarium Duchownym z pełnym zakwaterowaniem i wyżywieniem. Serdecznie zapraszam Lektorów, których Czcigodni Księża widzą jako kandydatów do Funkcji Ceremoniarza w swoich parafiach.

Celem kursu jest pogłębienie duchowości liturgicznej i znajomości przepisów liturgicznych i organizacji od strony liturgicznej różnego rodzaju przedsięwzięć w parafii.

Kandydatem na Ceremoniarza może zostać promowany przez Biskupa Radomskiego lektor, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez przygotowywanie liturgii jako ceremoniarz. Ceremoniarzem nie może być osoba sprawiająca trudności wychowawcze i będąca negatywnym przykładem dla młodszych ministrantów.

Promocja na funkcję ceremoniarza i lektora będzie miała miejsce 28 września 2024 roku o godz. 11.00 w Katedrze Radomskiej.

Koszt Szkoły Ceremoniarza 500 zł., wpłacamy w dniu przyjazdu.

Zapisy do dnia 14 czerwca 2024 r. u Duszpasterza Młodzieży i LSO  pod nr tel. 793 670 290.

Ks. Mariusz Chamerski
Duszpasterz Młodzieży i LSO