V Jubileuszowy Memoriał Sportowy Osób Niepełnosprawnych im. św. Jana Pawła II

23 października, środa | 9:30 - 14:00

23 października 2024 odbędzie się V Jubileuszowy Memoriał Sportowy Osób Niepełnosprawnych im. św. Jana Pawła II organizowany przez Caritas Diecezji Radomskiej. Partnerem zadania jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza Jagiellończyka z Oddziałami Integracyjnymi. Patronat honorowy nad imprezą objął Bp Marek Solarczyk.

Impreza za cel obrała sobie przepłynięcie 9665 długości basenów oraz przebiegnięcie dystansów równej liczbie dni pontyfikatu Papieża Polaka.

Podobnie jak poprzednie edycje, ma ona charakter nieodpłatny. Jest to doskonała okazja do integracji osób niepełnosprawnych z całego województwa mazowieckiego. Pragniemy pokazać, że bieganie i pływanie jako dyscyplina sportowa sprzyja rehabilitacji, rewalidacji i kompensacji osób niepełnosprawnych. W związku z tym, projekt jest nietypowym oddaniem hołdu Osobie św. Jana Pawła II, któremu każdy człowiek, a szczególnie osoby niepełnosprawne zawsze były bliskie sercu, zaś sport był Jego pasją i fascynacją.

• PROGRAM:
    • 9.30 – Msza św. – kościół pw. św. Stefana w Radomiu (ul. Idalińska 32b, Radom)
    • 11.10 – Pływalnia “Neptun” (ul. Wyścigowa 49, Radom)
    • 13.20 – Start sztafety biegowej – PSP nr 4 w Radomiu
  • Zapisy odbywają się do 14 października 2024 r.:
    • w Centrum Nauki i Zabawy Bajka przy ul. Rapackiego 7
    • adres mail: kontalt@centrum-bajka.pl
    • tel. 693 888 821

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz budżetu Miasta Radomia.

Data:
23 października, środa