XIX. Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

10 lipca | 8:00 - 13 lipca | 17:00

Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej zaprasza do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie pielgrzymów rowerowych z całej Polski.

Po raz kolejny na Jasną Górę można rowerowo pielgrzymować z radomską Akcją Katolicką. Grupa organizowana pod patronatem stowarzyszenia wyruszy na pielgrzymi szlak 10 lipca po Mszy św. o godz. 8.00 w parafii Opatrzności Bożej ul. Skrajna w Radomiu, której przewodniczył będzie Biskup Marek Solarczyk.

Po trzech dniach w Częstochowie dołączamy do kilkudziesięciu grup rowerowych z całego kraju, które przyjeżdżają na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej (OPR). Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbywa się co roku w drugą sobotę lipca.

Punktem kulminacyjnym OPR są uroczystości rozpoczynające się spotkaniem wszystkich pielgrzymów rowerowych w archikatedrze częstochowskiej. Dalszy ciąg uroczystości ma miejsce pod Szczytem Jasnogórskim, gdzie po zorganizowanym przejeździe pątników na błonia jasnogórskie ma miejsce uroczysta Msza św. koncelebrowana. Eucharystia poprzedzona jest m.in. prezentacją grup, które uczestniczą w pielgrzymce. Po Mszy św. dla chętnych grup, zorganizowane jest nawiedzenie Cudownego Obrazu w kaplicy i zakończenie pielgrzymki.

Zapisy na pielgrzymkę:

Pojedź, jeśli chcesz! Zapisy na Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę