ADWENT 2019
I Tydzień Adwentu; Rok „A”
1 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- I NIEDZIELA ADWENTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 2, 1-5,
- Cz.2: Rz 13, 11-14,
- Ew.: Mt 24, 37-44
- Inne:
- † Jerzy Dąbrowski 2015
2 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 4, 2-6,
- Ew.: Mt 8, 5-11
- Inne:
- † Mieczysław Adamski 2001,
- † Tadeusz Stańkowski 2003,
- † Edward Jóźwik 2003
3 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Franciszka Ksawerego prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 11, 1-10,
- Ew.: Łk 10, 21-24
- Inne:
- –
4 grudnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Barbary dz m, wspomnienie dowolne, (k. czerwony)
- Św. Jana Damasceńskiego prb dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 25, 6-10a,
- Ew.: Mt 15, 29-37
- Inne:
- –
5 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Św. Ambrożego b dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 26, 1-6,
- Ew.: Mt 7, 21. 24-27
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
6 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Św. Mikołaja b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 29, 17-24,
- Ew.: Mt 9,27-31
- Inne:
- –
7 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 30, 19-21.23-26,
- Ew.: Mt 9, 35-10, 1.5a.6-8
- Inne:
- † Kazimierz Kapusta 2010
II Tydzień Adwentu; Rok „A”
8 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA ADWENTU,
- UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Rdz 3, 9-15,
- Cz.2: Rz 15, 4-9,
- Ew.: Łk 1, 26-38
- Inne:
- Ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
- † Zbigniew Białek 1998,
- † Jan Bociek 2009,
- † Wiesław Koseła 2014
9 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Jana Diego Cuahtlatoatzin, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 35,1-10,
- Ew.: Łk 5,17-26
- Inne:
- † Jerzy Smerda 2007
10 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 40, 1-11,
- Ew.: Mt 18, 12-14
- Inne:
- –
11 grudnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni, (k. fioletowy)
- Św. Damazego I p, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 40, 25-31,
- Ew.: Mt11,28-30
- Inne:
- –
12 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- NMP z Guadalupe, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 41, 13-20,
- Ew.: Mt 11, 11-15
- Inne:
- † Stanisław Sikorski 1993
13 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Łucji dz m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Iz 48, 17-19,
- Ew.: Mt 11, 16-19
- Inne:
- † Klemens Wlazło 1997
14 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana od Krzyża prb dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Syr 48, 1-4.9-11
- Ew.: Mt 17, 10-13
- Inne:
- † Jan Żelaśkiewicz 1995
III Tydzień Adwentu; Rok „A”
15 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- III NIEDZIELA ADWENTU (Gaudete) (k. różowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 35, 1-6a.10,
- Cz.2: Jk 5, 7-10,
- Ew.: Mt 11, 2-11
- Inne:
- Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin
16 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Lb 24, 2-7.15-17a,
- Ew.: Mt 21, 23-27
- Inne:
- † Stefan Kowalczyk 2006
17 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Rdz 49, 1a.2.8-10,
- Ew.: Mt 1, 1-17
- Inne:
- –
18 grudnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Jr 23, 5-8,
- Ew.: Mt 1, 18-24
- Inne:
- –
19 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Sdz 13, 2-7.24-25a,
- Ew.: Łk 1, 5-25
- Inne:
- † Marian Zieliński COr 1999
20 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 7, 10-14,
- Ew.: Łk 1, 26-38
- Inne:
- † Władysław Korcz 1999
21 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni, (k. fioletowy)
- Św. Piotra Kanizjusza prb dK, wspomnienie dodatkowe
- Czytania:
- Cz.: Pnp 2, 8-14 lub So 3, 14-17,
- Ew.: Łk 1, 39-45
- Inne:
- –
IV Tydzień Adwentu; Rok „A”
22 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- IV NIEDZIELA ADWENTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 7, 10-14,
- Cz.2: Rz 1, 1-7,
- Ew.: Mt 1, 18-24
- Inne:
- † Józef Dziadowicz 1996
23 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Ml 3, 1-4; 4, 5-6,
- Ew.: Łk 1, 57-66
- Inne:
- † Jarosław Dziedzic 1992,
- † Marian Pęksyk 2014
24 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 7, 1-5.8b- 12.14a.16,
- Ew.: Łk 1, 67-79
- Inne:
- Dziś Dzień Imienin Ks. Biskupa Adama Odzimka. W modlitwach osobistych i Modlitwie Wiernych polecamy Bogu Dostojnego Solenizanta.
BOŻE NARODZENIE 2019
OKRES NARODZENIA PAŃSKIEGO; Rok „A”
24-25 grudnia – wtorek/środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania:
- Msza wigilijna (wieczór 24.XII)
- Cz.1: Iz 62, 1-5
- Cz.2: Dz 13, 16-17.22-25
- Ew.: Mt 1, 1-25
- w nocy:
- Cz.1: Iz 9, 1-3.5-6
- Cz.2: Tt 2, 11-14
- Ew.: Łk 2, 1-14
- rano:
- Cz.1: Iz 62, 11-12
- Cz.2: Tt 3, 4-7
- Ew.: Łk 2, 15-20
- w dzień:
- Cz.1: Iz 52, 7-10
- Cz.2: Hbr 1, 1-6
- Ew.: J 1, 1-18
- Msza wigilijna (wieczór 24.XII)
- Inne:
- Taca z Pasterki na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia
- † Tadeusz Kowalczyk 1998
- † Adam Stanios 2007
- † Zdzisław Kalinowski 2012
26 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚW. SZCZEPANA PIERWSZEGO MĘCZENNIKA, ŚWIĘTO (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dz 6, 8-10; 7, 54-60
- Ew.: Mt 10, 17-22
- Inne:
- –
27 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY, ŚWIĘTO (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1J 1, 1-4
- Ew.: J 20, 2-8
- Inne:
- † Bogdan Doliński 2006
28 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW, ŚWIĘTO (k. czerwony)
- Czytania: (LM t. VI)
- Cz.: 1J 1, 5 – 2, 2
- Ew.: Mt 2, 13-18
- Inne:
- † Leopold Łabędzki 1994
- † Andrzej Chodała 2005
29 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, ŚWIĘTO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Syr 3, 2-6.12-14
- Cz.2: Kol 3, 12-21
- Ew.: Mt 2, 13-15.19-23
- Inne:
- † Kazimierz Pajek 1999
30 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- VI Dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1J 2, 12-17
- Ew.: Łk 2, 36-40
- Inne:
- † Zdzisław Domagała 2003
31 grudnia – Wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- VII Dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego (k. biały)
- Św. Sylwestra I p, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1J 2, 18-21
- Ew.: J 1, 1-18
- Inne:
- Nabożeństwo na zakończenie starego roku
- † Henryk Kiemona 1995
OKRES BOŻEGO NARODZENIA
OKRES NARODZENIA PAŃSKIEGO; Rok „A”
1 stycznia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Lb 6, 22-27
- Cz.2: Ga 4, 4-7
- Ew.: Łk 2, 16-21
- Inne:
- Światowy Dzień Modlitw o Pokój
2 stycznia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu b dK, wspomnienie (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 2, 22-28
- Ew.: J 1, 19-28
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
3 stycznia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Najświętszego Imienia Jezus, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 2, 29 – 3, 6
- Ew.: J 1, 29-34
- Inne:
- –
4 stycznia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 3, 7-10
- Ew.: J 1, 35-42
- Inne:
- –
5 stycznia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Syr 24, 1-2.8-12
- Cz.2: Ef 1, 3-6.15-18
- Ew.: J 1, 1-18
- Inne:
- † ks. Mieczysław Ośka 2005
6 stycznia – Poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 60, 1-6
- Cz.2: Ef 3, 2-3a.5-6
- Ew.: Mt 2, 1-12
- Inne:
- Dziś 27. Rocznica sakry biskupiej Pasterza Diecezji Ks. Biskupa Henryka Tomasika. W modlitwach osobistych i Modlitwie Wiernych polecamy Bogu Dostojnego Jubilata.
- Taca na misje
- Błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody
7 stycznia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Rajmunda z Penyafort prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 3, 22 – 4, 6
- Ew.: Mt 4, 12-17.23-25
- Inne:
- † ks. Józef Wrochna 2000
- † ks. Jan Klimkowski 2009
8 stycznia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 4, 7-10
- Ew.: Mk 6, 34-44
- Inne:
- † ks. Henryk Sorbjan 2017
9 stycznia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 4, 11-18
- Ew.: Mk 6, 45-52
- Inne:
- –
10 stycznia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 4, 19-5, 4
- Ew.: Łk 4, 14-22a
- Inne:
- –
11 stycznia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 5, 5-13
- Ew.: Łk 5, 12-16
- Inne:
- † ks. Ryszard Staciwa 1999
12 stycznia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 42, 1-4.6-7
- Cz.2: Dz 10, 34-38
- Ew.: Mt 3, 13-17
- Inne:
- –
OKRES ZWYKŁY - CZ. I
I TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
13 stycznia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Hilarego b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 1, 1-8
- Ew.: Mk 1, 14-20
- Inne:
- † ks. Stanisław Staniek 2007
14 stycznia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 1, 9-20
- Ew.: Mk 1, 21-28
- Inne:
- † ks. Seweryn Hołownia 2002
15 stycznia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 3, 1-10.19-20
- Ew.: Mk 1, 29-39
- Inne:
- † ks. Marian Kempisty 2018
16 stycznia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 4, 1b-11
- Ew.: Mk 1, 40-45
- Inne:
- † ks. Józef Zawadzki 1999
- † ks. Jan Blicharz 2017
17 stycznia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Antoniego opata, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 8, 4-7.10-22a
- Ew.: Mk 2, 1-12
- Inne:
- † ks. Ryszard Szczęśniak 2018
18 stycznia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 9, 1-4.17-19; 10, 1
- Ew.: Mk 2, 13-17
- Inne:
- Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
II TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
19 stycznia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 49, 3.5-6
- Cz.2: 1 Kor 1,1-3
- Ew.: J 1, 29-34
- Inne:
- Dzień Imienin Pasterza Diecezji Ks. Biskupa Henryka Tomasika. W Modlitwie wiernych i modlitwach osobistych polecamy Bogu Dostojnego Solenizanta.
- Zbiórka do puszek na diecezjalne Środki Społecznego Przekazu
- † ks. Marian Cukrowski 2002
20 stycznia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Fabiana p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Sebastiana m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 15, 16-23
- Ew.: Mk 2, 18-22
- Inne:
- –
21 stycznia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Agnieszki dz m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 16, 1-13
- Ew.: Mk 2, 23-28
- Inne:
- Dzień Babci
- † ks. Franciszek Borowski 2015
22 stycznia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Wincentego dk m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Wincentego Pallottiego prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 17, 32-33. 37.40-51
- Ew.: Mk 3, 1-6
- Inne:
- Dzień Dziadka
23 stycznia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 18, 6-9; 19, 1-7
- Ew.: Mk 3, 7-12
- Inne:
- † ks. Zdzisław Chrapek 1997
- † ks. Stanisław Przyjałkowski 2009
24 stycznia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Franciszka Salezego b dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 24, 3-21
- Ew.: Mk 3, 13-19
- Inne:
- † ks. Marian Szafrański 1999
- † ks. Dionizy Wodzinowski 2019
25 stycznia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA (k. biały)
- Czytania: (LM t. VI)
- Cz.: Dz 22, 3-16 lub Dz 9, 1-22
- Ew.: Mk 16, 15-18
- Inne:
- –
III TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
26 stycznia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- III NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 8, 23b – 9, 3
- Cz.2: 1 Kor 1, 10-13.17
- Ew.: Mt 4, 12-23
- Inne:
- Niedziela Słowa Bożego
- † ks. Karol Leśniewski 1994
27 stycznia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Anieli Merici, dziewicy, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 5, 1-7.10
- Ew.: Mk 3, 22-30
- Inne:
- † ks. Jan Gajos 1993
- † ks. Jarosław Brendel 2008
28 stycznia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Tomasza z Akwinu prb dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 6, 12b-15.17-19
- Ew.: Mk 3, 31-35
- Inne:
- –
29 stycznia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 7, 4-17
- Ew.: Mk 4, 1-20
- Inne:
- † ks. Piotr Wojciechowski 2013
30 stycznia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 7, 18-19.24-29
- Ew.: Mk 4, 21-25
- Inne:
- W Domach Zgromadzenia Sióstr Michalitek święto Bł. Bronisława Markiewicza.
- † ks. Józef Łobodziński 1993
31 stycznia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana Bosko prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 11, 1-4a. 5-10a.13-17.27c
- Ew.: Mk 4, 26-34
- Inne:
- † ks. Władysław Kosiec 2013
OKRES ZWYKŁY - CZ. I
1 lutego – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 12, 1-7a.10-17
- Ew.: Mk 4, 35-41
- Inne:
- –
IV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
2 lutego – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Ml 3, 1-4
- Cz.2: Hbr 2, 14-18
- Ew.: Łk 2, 22-40
- Inne:
- Dzień Życia Konsekrowanego
- Taca na zakony klauzurowe
- † ks. Czesław Kasprzyk 2015
- † ks. Jan Mazurkiewicz 2018
3 lutego – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Błażeja b m, wspomnienie dowolne (k. czerwony),
- Św. Oskara b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 15, 13-14.30; 16, 5-13a
- Ew.: Mk 5, 1-20
- Inne:
- Można dziś udzielić błogosławieństwa Św. Błażeja poświęconymi wcześniej
4 lutego – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 18, 9-10. 14b.24-25a.31-19, 3
- Ew.: Mk 5, 21-43
- Inne:
- † ks. Szymon Chodowicz 2011
5 lutego – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Agaty dz m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 24, 2, 9-17
- Ew.: Mk 6, 1-6
- Inne:
- Błogosławieństwo chleba i wody w dniu św. Agaty
- † ks. Jan Stanisławski 1995
- † ks. Stefan Kozłowski 1999
- † ks. Andrzej Maciąg 2004
- † ks. Witold Witasek 2017
6 lutego – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Pawła Miki i Towarzyszy mm, wspomnienie (k. czerwony)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 2, 1-4.10-12
- Ew.: Mk 6, 7-13
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
- † ks. Jerzy Banaśkiewicz 2011
7 lutego – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Syr 47, 2-11
- Ew.: Mk 6, 14-29
- Inne:
- † ks. Izydor Papier 2010
- † ks. Stanisław Szczypior 2012
8 lutego – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Hieronima Emilianiego z, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Józefiny Bakhity dz, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 3, 4-13
- Ew.: Mk 6, 30-34
- Inne:
- –
V TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
9 lutego – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- V NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 58, 7-10
- Cz.2: 1 Kor 2, 1-5
- Ew.: Mt 5, 13-16
- Inne:
- –
10 lutego – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Scholastyki dz, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 8, 1-7.9-13
- Ew.: Mk 6, 53-56
- Inne:
- † ks. Lucjan Wojciechowski 2003
11 lutego – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- NMP z Lourdes, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 8, 22-23.27-30
- Ew.: Mk 7, 1-13
- Inne:
- Światowy Dzień Chorego
12 lutego – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 10, 1-10
- Ew.: Mk 7, 14-23
- Inne:
- † ks. Marian Wysocki 2015
13 lutego – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 11, 4-13
- Ew.: Mk 7, 24-30
- Inne:
- † ks. Tadeusz Podkowa 1998
14 lutego – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. CYRYLA MNICHA I METODEGO BISKUPA, Patronów Europy (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dz 13, 46-49
- Ew.: Łk 10, 1-9
- Inne:
- –
15 lutego – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 12, 26-32; 13, 33-34
- Ew.: Mk 8, 1-10
- Inne:
- –
VI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
16 lutego – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- VI NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Syr 15, 15-20
- Cz.2: 1 Kor 2, 6-10
- Ew.: Mt 5, 17-37
- Inne:
- † ks. Józef Wójcik 2014
17 lutego – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jk 1, 1-11
- Ew.: Mk 8, 11-13
- Inne:
- † ks. Włodzimierz Sedlak 1993
- † ks. Marian Tomasik 2009
18 lutego – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jk 1, 12-18
- Ew.: Mk 8, 14-21
- Inne:
- –
19 lutego – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jk 1, 19-27
- Ew.: Mk 8, 22-26
- Inne:
- † ks. Andrzej Olszewski 2010
- † ks. Jerzy Kotyra 2012
20 lutego – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jk 2, 1-9
- Ew.: Mk 8, 27-33
- Inne:
- † ks. Zbigniew Zasoń 2013
21 lutego – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Piotra Damianiego b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jk 2, 14-24.26
- Ew.: Mk 8, 34 – 9, 1
- Inne:
- –
22 lutego – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1 P 5, 1-4
- Ew.: Mt 16, 13-19
- Inne:
- –
VII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
23 lutego – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- VII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Kpł 19, 1-2.17-18
- Cz.2: 1 Kor 3, 16-23
- Ew.: Mt 5, 38-48
- Inne:
- –
24 lutego – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jk 3, 13-18
- Ew.: Mk 9, 14-29
- Inne:
- –
25 lutego – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jk 4, 1-10
- Ew.: Mk 9, 30-37
- Inne:
- –
WIELKI POST
WIELKI POST
26 lutego – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚRODA POPIELCOWA (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Jl 2, 12-18
- Cz.2: 2 Kor 5, 20 – 6, 3
- Ew.: Mt 6, 1-6.16-18
- Inne:
- Posypanie głów popiołem w czasie Mszy św. zastępuje “Akt pokuty”.
- W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Więcej informacji – >>TU<<
- Od Środy Popielcowej do niedzieli włącznie – Dni Kwartalne modlitw o ducha pokuty (i wielkopostna akcja trzeźwości) odprawia się wg osobnych wskazań Władzy Duchowej.
27 lutego – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Czwartek po Popielcu (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Pwt 30, 15-20
- Ew.: Łk 9, 22-25
- Inne:
- † ks. Tadeusz Jędra 2006
28 lutego – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Piątek po Popielcu (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 58, 1-9a
- Ew.: Mt 9, 14-15
- Inne:
- Dziś 5. Rocznica sakry biskupiej Ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego. W modlitwach osobistych i Modlitwie Wiernych polecamy Bogu Jubilata.
29 lutego – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Sobota po Popielcu (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 58, 9b-14
- Ew.: Łk 5, 27-32
- Inne:
- –
WIELKI POST
WIELKI POST
1 marca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Rdz 2, 7-9; 3, 1-7
- Cz.2: Rz 5, 12-19
- Ew.: Mt 4, 1-11
- Inne:
- Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2 marca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Kpł 19, 1-2.11-18
- Ew.: Mt 25,31-46
- Inne:
- –
3 marca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 55, 10-11
- Ew.: Mt 6, 7-15
- Inne:
- –
4 marca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Patrona diecezji (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Syr 51, 13-20
- Cz.2: Flp 3, 8-14
- Ew.: J 15, 9-17
- Inne:
- –
5 marca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Est 4, 17 k. l-m.r-u
- Ew.: Mt 7, 7-12
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
6 marca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 18, 21-28
- Ew.: Mt 5, 20-26
- Inne:
- –
7 marca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I sobota miesiąca (k. biały),
- Św. Perpetuy i Felicyty mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Pwt 26, 16-19
- Ew.: Mt 5, 43-48
- Inne:
- † ks. Jan Kopyt 2009
II. TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
8 marca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Rdz 12, 1-4a
- Cz.2: 2 Tm 1, 8b-10
- Ew.: Mt 17, 1-9
- Inne:
- Zbiórka do puszek na misje (Dzieło Ad Gentes)
9 marca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Franciszki Rzymianki z, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dn 9, 4b-10
- Ew.: Łk 6, 36-38
- Inne:
- –
10 marca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 1, 10. 16-20
- Ew.: Mt 23, 1-12
- Inne:
- † ks. Stanisław Wojtowicz 2010
11 marca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Jr 18, 18-20
- Ew.: Mt 20, 17-28
- Inne:
- –
12 marca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Jr 17, 5-10
- Ew.: Łk 16, 19-31
- Inne:
- –
13 marca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Rdz 37, 3-4. 12-13a.17b-28
- Ew.: Mt 21, 33-43,45-46
- Inne:
- Rocznica wyboru Papieża Franciszka. Okolicznościowe wezwanie w Modlitwie wiernych
14 marca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Mi 7, 14-15.18-20
- Ew.: Łk 15, 1-3.11-32
- Inne:
- † ks. Czesław Sudoł 1996
- † ks. Maciej Pachnik 2004
III. TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
15 marca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Wj 17, 3-7
- Cz.2: Rz 5, 1-2.5-8
- Ew.: J 4, 5-42
- Inne:
- † ks. Józef Smulczyński 1997
16 marca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 5, 1-15 a
- Ew.: Łk 4, 24-30
- Inne:
- –
17 marca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Patryka b, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Dn 3, 25. 34-43
- Ew.: Mt 18, 21-35
- Inne:
- † ks. Tadeusz Ofiara 2000
- † ks. Zdzisław Ziętara 2016
18 marca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Cyryla Jerozolimskiego b dK, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Pwt 4, 1. 5-9
- Ew.: Mt 5, 17-19
- Inne:
- † ks. Franciszek Gronkowski 1995
- † ks. Kazimierz Mral 1996
19 marca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: 2 Sm 7, 4-5a. 12-14a.16
- Cz.2: Rz 4, 13.16-18.22
- Ew.: Mt 1, 16. 18-21.24a lub Łk 2, 41-51a
- Inne:
- † ks. Jan Stępień 2018
20 marca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Oz 14, 2-10
- Ew.: Mk 12, 28b-34
- Inne:
- –
21 marca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Oz 6, 1-6
- Ew.: Łk 18, 9-14
- Inne:
- † ks. Wojciech Mężyk 2009
IV. TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
22 marca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (Laetare) (k. różowy lub fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: 1 Sm 16, 1b.6-7. 10-13a
- Cz.2: Ef 5, 8-14
- Ew.: J 9, 1-41
- Inne:
- –
23 marca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Turybiusza z Mongrovejo b, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Iz 65, 17-21
- Ew.: J 4, 43-54
- Inne:
- † ks. Stefan Włodarczyk 2018
24 marca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Ez 47, 1-9.12
- Ew.: J 5, 1-16
- Inne:
- † ks. Stefan Popis 1996
- † Bp Edward Materski 2012
25 marca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania: (LM t. VI )
- Cz.1: Iz 7, 10-14; 8, 10c
- Cz.2: Hbr 10, 4-10
- Ew.: Łk 1, 26-38
- Inne:
- Rocznica powstania Diecezji Radomskiej
- Dzień Świętości Życia
- Początek Jerycha Różańcowego w Roku Rodziny – więcej: >>TU<<
- Dziś podczas Credo na słowa: I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem – wszyscy klękają.
26 marca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Wj 32, 7-14
- Ew.: J 5, 31-47
- Inne:
- † ks. Roman Uraziński 2003
27 marca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Mdr 2, 1a.12-22
- Ew.: J 7, 1-2.10.25-30
- Inne:
- –
28 marca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Jr 11, 18-20
- Ew.: J 7, 40-53
- Inne:
- † ks. Eugeniusz Maj 2017
V. TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
29 marca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Ez 37, 12-14
- Cz.2: Rz 8, 8-11
- Ew.: J 11,1-45
- Inne:
- –
30 marca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Dn 13, 1-9.15-17. 19-30.33-62
- Ew.: J 8, 1-11
- Inne:
- –
31 marca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Lb 21, 4-9
- Ew.: J 8, 21-30
- Inne:
- –
WIELKI POST
WIELKI POST
1 kwietnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Dn 3, 14-20. 91-92.95
- Ew.: J 8, 31-42
- Inne:
- –
2 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I czwartek miesiąca (k. biały),
- Św. Franciszka z Paoli pust, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Rdz 17, 3-9
- Ew.: J 8, 51-59
- Inne:
- † ks. Józef Adamczyk 1993
- † ks. Józef Nita 1999
- † ks. Tadeusz Lizińczyk 2017
3 kwietnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 20, 10-13
- Ew.: J 10, 31-42
- Inne:
- –
4 kwietnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Św. Izydora b dK, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Ez 37, 21-28
- Ew.: J 11, 45-57
- Inne:
- –
WIELKI TYDZIEŃ
5 kwietnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (k. czerwony)
- Czytania:
- procesja:
- Ew.: Mt 21,1-11
- Msza:
- Cz.1: Iz 50, 4-7
- Cz.2: Flp 2, 6-11
- Ew.: Mt 26, 14 – 27,66
- procesja:
- Inne:
- –
6 kwietnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielki Poniedziałek (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 42, 1-7
- Ew.: J 12, 1-11
- Inne:
- –
7 kwietnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielki Wtorek (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 49, 1-6
- Ew.: J 13, 21-33.36-38
- Inne:
- † ks. Edward Stępień 2006
8 kwietnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielka Środa (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 50, 4-9a
- Ew.: Mt 26, 14-25
- Inne:
- –
9 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielki Czwartek – rano (k. biały)
- Czytania:
- Msza Krzyżma:
- Cz.: Iz 61, 1-3a.6a.8b-9
- Cz.: Ap 1, 4b.5-8
- Ew.: Łk 4, 16-21
- Msza Krzyżma:
TRIDUUM PASCHALNE
ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
9 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej (k. biały)
- Czytania Mszy Wieczerzy Pańskiej:
- Cz.: Wj 12, 1-8.11-14
- Cz.: 1 Kor 11, 23-26
- Ew.: J 13, 1-15
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
10 kwietnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielki Piątek – Liturgii Męki Pańskiej (k. czerwony)
- Czytania Liturgii Męki Pańskiej
- Cz.: Iz 52,13 – 53,12
- Cz.: Hbr 4, 14-16; 5, 7-9
- Ew.: J 18, 1 – 19, 42
- Inne:
- Obowiązuje post ścisły (czytaj…)
- Taca na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie
11 kwietnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielka Sobota – poranek (k. fioletowy)
- Inne:
- Błogosławieństwo pokarmów, zobacz:
- Obrzędy Błogosławieństw, s. 251,
- Agenda, s. 409
- Błogosławieństwo pokarmów, zobacz:
11-12 kwietnia – SOBOTA-NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej (k. biały)
- Czytania Wigilii Paschalnej:
- Cz.1: Rdz 1, 1 – 2, 2
- Cz.2: Rdz 22, 1-18
- Cz.3: Wj 14, 15 – 15, 1a
- Cz.4: Iz 54, 4a.5-14
- Cz.5: Iz 55, 1-11
- Cz.6: Ba 3, 9-15.32-4,4
- Cz.7: Ez 36, 16-17a.18-28
- Cz.8: Rz 6, 3-11
- Ew.: Mt 28, 1-10 (Rok A)
- Inne:
- –
12 kwietnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE (k. biały)
- Msza w dzień:
- Cz.1: Dz 10, 34a. 37-43
- Cz.2: Kol 3, 1-4 lub 1 Kor 5, 6b-8
- Ew.: J 20, 1-9
- Inne:
- –
OKRES WIELKANOCNY
OKRES WIELKANOCNY
12 kwietnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE (k. biały)
- Msza w dzień:
- Cz.1: Dz 10, 34a. 37-43
- Cz.2: Kol 3, 1-4 lub 1 Kor 5, 6b-8
- Ew.: J 20, 1-9
- Inne:
- –
13 kwietnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 2, 14.22b-32
- Ew.: Mt 28, 8-15
- Inne:
- Taca na KUL
- † ks. Bogdan Nogaj 2018
- † ks. Wacław Szmajda 1995
14 kwietnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wtorek w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 2, 36-41
- Ew.: J 20, 11-18
- Inne:
- † ks. Jan Glibowski 2008
15 kwietnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Środa w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 3, 1-10
- Ew.: Łk 24, 13-35
- Inne:
- † ks. Władysław Stępniewski 2019
16 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Czwartek w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 3,11-26
- Ew.: Łk 24, 35-48
- Inne:
- –
17 kwietnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Piątek w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 4, 1-12
- Ew.: J 21, 1-14
- Inne:
- –
18 kwietnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Sobota w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 4, 13-21
- Ew.: Mk 16, 9-15
- Inne:
- –
II TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
19 kwietnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 2, 42-47
- Cz.2: 1 P 1, 3-9
- Ew.: J 20, 19-31
- Inne:
- Tydzień Miłosierdzia
- Taca na Caritas
- † ks. Stanisław Słyk 1993
20 kwietnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 4,23-31
- Ew.: J 3, 1-8
- Inne:
- † ks. Jan Wancerz 2006
- † ks. Henryk Pachucy 2019
21 kwietnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Anzelma b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 4, 32-37
- Ew.: J 3, 7b-15
- Inne:
- –
22 kwietnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 5, 17-26
- Ew.: J 3, 16-21
- Inne:
- –
23 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA b m, Głównego Patrona Polski (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dz 1, 3-8
- Cz.: Flp 1, 20c-30
- Ew.: J 12, 24-26
- Inne:
- † ks. Mieczysław Krajewski 2005
24 kwietnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Fidelisa z Sigmaringen p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Jerzego m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Dz 5, 34-42
- Ew.: J 6, 1-15
- Inne:
- –
25 kwietnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. MARKA EWANGELISTY (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1 P 5, 5b-14
- Ew.: Mk 16, 15-20
- Inne:
- –
III TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
26 kwietnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- III NIEDZIELA WIELKANOCY (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 2, 14.22b-28
- Cz.2: 1 P 1, 17-21
- Ew.: Łk 24, 13-35
- Inne:
- † ks. Leon Borowiecki 1992
- † ks. Wiesław Zalas 2018
27 kwietnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 6, 8-15
- Ew.: J 6, 22-29
- Inne:
- –
28 kwietnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Piotra Chanela p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Ludwika Marii Grignion de Monfort p, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 7, 51 – 8,1a
- Ew.: J 6, 30-35
- Inne:
- –
29 kwietnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ dz dK, Patronki Europy (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1 J 1, 5 – 2, 2
- Ew.: Mt 11,25-30
- Inne:
- † al. Jakub Płusa 2007
30 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Piusa V p, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 8, 26-40
- Ew.: J 6, 44-51
- Inne:
- –
OKRES WIELKANOCNY
OKRES WIELKANOCNY
1 maja – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Św. Józefa Rzemieślnika, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 9, 1-20
- Ew.: J 6, 52-59
- Inne:
- –
2 maja – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, Głównej Patronki Polski (k. biały)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Ap 11, 19a; 12, 1-6a.10ab
- Cz.2: Kol 1, 12-16
- Ew.: J 19, 25-27
- Inne:
- –
IV TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
3 maja – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- IV NIEDZIELA WIELKANOCY (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 2, 14a.36-41
- Cz.2: 1 P 2, 20b-25
- Ew.: J 10, 1-10
- Inne:
- Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej – taca na WSD w Radomiu.
4 maja – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Floriana m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Dz 11, 1-18
- Ew.: J 10, 11-18
- Inne:
- † ks. Henryk Wiśnios 2003
5 maja – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Stanisława Kazimierczyka prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 11, 19-26
- Ew.: J 10, 22-30
- Inne:
- † ks. Jan Gogacz 2017
- † ks. Tadeusz Skrzypczak 2018
6 maja – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1 Kor 15, 1-8a
- Ew.: J 14, 6-14
- Inne:
- –
7 maja – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 13, 13-25
- Ew.: J 13, 16-20
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
- † ks. Piotr Ostrowski 2017
8 maja – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ SW. STANISŁAWA b m, Głównego Patrona Polski (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Dz 20, 17-18a.28-32.36
- Cz.2: Rz 8, 31b-39
- Ew.: J 10, 11-16
- Inne:
- –
9 maja – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 13, 44-52
- Ew.: J 14, 7-14
- Inne:
- –
V TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
10 maja – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- V NIEDZIELA WIELKANOCY (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 6, 1-7
- Cz.2: 1 P 2, 4-9
- Ew.: J 14, 1-12
- Inne:
- † ks. Stanisław Maicki 1996
- † ks. Henryk Karbownik 1999
11 maja – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 14, 5-18
- Ew.: J 14,21-26
- Inne:
- –
12 maja – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Nereusza i Achillesa mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Pankracego m, wspomnienie dowolne (k. czerwony),
- Czytania:
- Cz.: Dz 14, 19-28
- Ew.: J 14, 27-31a
- Inne:
- Dziś 35. rocznica sakry biskupiej Ks. Biskupa Adama Odzimka. Dostojnego Jubilata polecamy Bogu w modlitwach osobistych i Modlitwie wiernych.
- † ks. Adam Socha 2011
13 maja – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- NMP Fatimskiej, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 15, 1-6
- Ew.: J 15, 1-8
- Inne:
- † ks. Czesław Tatar 2002
14 maja – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dz 1, 15-17.20-26
- Ew.: J 15, 9-17
- Inne:
- –
15 maja – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 15, 22-31
- Ew.: J 15, 12-17
- Inne:
- † ks. Antoni Mąkosa 1999
- † ks. Eugeniusz Cieślakowski 2000
16 maja – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI prb m, Patrona Polski (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ap 12, 10-12a lub 1 Kor 1, 10-13.17-18
- Ew.: J 17, 20-26
- Inne:
- –
VI TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
17 maja – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- VI NIEDZIELA WIELKANOCY (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 8, 5-8.14-17
- Cz.2: 1 P 3, 15-18
- Ew.: J 14, 15-21
- Inne:
- † ks. Józef Jaskulski 2006
18 maja – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Jana I p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Dz 16, 11-15
- Ew.: J 15, 26 – 16, 4a
- Inne:
- † ks. Marian Wójcik 2006
19 maja – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 16, 22-34
- Ew.: J 16, 5-11
- Inne:
- –
20 maja – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Bernardyna ze Sieny prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 17, 15.22 – 18, 1
- Ew.: J 16, 12-15
- Inne:
- –
21 maja – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Krzysztofa Magallanesa prb i Towarzyszy mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Dz 18, 1-8
- Ew.: J 16, 16-20
- Inne:
- –
22 maja – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Rity z Cascia z, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 18, 9-18
- Ew.: J 16, 20-23a
- Inne:
- Rozpoczęcie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.
23 maja – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 18, 23-28
- Ew.: J 16, 23b-28
- Inne:
- –
VII TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
24 maja – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 1, 1-11
- Cz.2: Ef 1, 17-23
- Ew.: Mt 28, 16-20
- Inne:
- Dzień modlitw w intencji Kościoła w Chinach
25 maja – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Bedy Czcigodnego prb dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Grzegorza VII p, wspomnienie dowolne (k. biały),
- Św. Marii Magdaleny de Pazzi dz, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 19, 1-8
- Ew.: J 16, 29-33
- Inne:
- † ks. Andrzej Kaim 2004
26 maja – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Filipa Nereusza prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 20, 17-27
- Ew.: J 17, 1-11a
- Inne:
- Dzień Matki
27 maja – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Augustyna z Canterbury b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 20, 28-38
- Ew.: J 17, 11b-19
- Inne:
- † ks. Henryk Paciura 2007
28 maja – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 22, 30; 23, 6-11
- Ew.: J 17, 20-26
- Inne:
29 maja – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Urszuli Ledóchowskiej dz, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 25, 13-21
- Ew.: J 21, 15-19
- Inne:
- –
30 maja – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Jana Sarkandra prb m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Zdzisławy, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 28, 16-20.30-31
- Ew.: J 21, 20-25
- Wieczorna Msza Wigilijna Uroczystości Zesłania Ducha Św. (k. czerwony)
- Czytania Wigilii:
- Cz.1: Rdz 11, 1-9 lub inne do wyboru
- Cz.2: Rz 8, 22-27
- Ew.: J 7, 37-39
- Czytania Wigilii:
- Inne:
- –
31 maja – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 2, 1-11
- Cz.2: 1 Kor 12, 3b-7.12-13
- Ew.: J 20, 19-23
- Inne:
- Koniec Okresu Wielkanocy
TYGODNIE OKRESU ZWYKŁEGO: IX-XII
IX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 czerwca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Rdz 3, 9-15.20
- Ew.: J 19, 25-34
- Inne:
- –
2 czerwca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Marcelina i Piotra mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 2 P 3, 12-15a.17-18
- Ew.: Mk 12, 13-17
- Inne:
- –
3 czerwca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Karola Lwangi i Towarzyszy mm, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Tm 1, 1-3.6-12
- Ew.: Mk 12, 18-27
- Inne:
- –
4 czerwca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Rdz 22, 9-18 lub Hbr 10, 4-10
- Ew.: Mt 26, 36-42
- Inne:
- Rocznica pobytu Św. Jana Pawła II w Radomiu
- Pielgrzymka kapłanów do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej
- † ks. Jerzy Krogulec 2012
5 czerwca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Bonifacego b m, wspomnienie (k. czerwony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Tm 3, 10-17
- Ew.: Mk 12, 35-37
- Inne:
- † ks. Stefan Szary 2019
6 czerwca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Norberta b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Tm 4, 1-8
- Ew.: Mk 12, 38-44
- Inne:
- † ks. Henryk Krzosek 2001
- † ks. Jan Mnich 2005
X TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
7 czerwca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Wj 34, 4b-6.8-9
- Cz.2: 2 Kor 13, 11-13
- Ew.: J 3, 16-18
- Inne:
- † ks. Henryk Kolasa 2005
- † ks. Czesław Kołtunowicz 2019
8 czerwca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jadwigi Królowej, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 17, 1-6
- Ew.: Mt 5, 1-12
- Inne:
- † ks. Czesław Jeromin 2002
9 czerwca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Efrema dk dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 17, 7-16
- Ew.: Mt 5, 13-16
- Inne:
- –
10 czerwca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Barnaby Ap, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 18, 20-39
- Ew.: Mt 5, 17-19
- Inne:
- † ks. Henryk Kołodziejczyk 2019
11 czerwca – Czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Pwt 8, 2-3. 14b-16a
- Cz.2: 1 Kor 10, 16-17
- Ew.: J 6, 51-58
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
12 czerwca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Bł. Męczenników Radomskich Kazimierza Grelewskiego, Stefana Grelewskiego, Franciszka Rosłańca, Bolesława Strzeleckiego, Kazimierza Sykulskiego, prb i Towarzyszy, wspomnienie (k. czerwony)
- UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W RADOMIU (tylko w katedrze) (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 19, 9a.11-16
- Ew.: Mt 5, 27-32
- Czytania (tylko w katedrze):
- Cz.1: Ez 43, 1-2.4-7a;
- Cz.2: Ef 2, 19-22;
- Ew.: J 4, 19-24
- Inne:
- –
13 czerwca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Antoniego z Padwy prb dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 19, 19-21
- Ew.: Mt 5, 33-37
- Inne:
- –
XI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
14 czerwca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XI NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Wj 19, 2-6a
- Cz.2: Rz 5, 6-11
- Ew.: Mt 9, 36 -10, 8
- Inne:
- –
15 czerwca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 21, 1b-16
- Ew.: Mt 5, 38-42
- Inne:
- –
16 czerwca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 21, 17-29
- Ew.: Mt 5, 43-48
- Inne:
- † ks. Stanisław Łapiński 1994
- † ks. Stanisław Wydra 1998
- † ks. Ryszard Wojciechowski 2008
17 czerwca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Brata Alberta Chmielowskiego z, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 2, 1.6-14
- Ew.: Mt 6, 1-6.16-18
- Inne:
- –
18 czerwca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Syr 48, 1-14
- Ew.: Mt 6, 7-15
- Inne:
- –
19 czerwca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Pwt 7, 6-11
- Cz.2: 1 J 4, 7-16
- Ew.: Mt 11,25-30
- Inne:
- –
20 czerwca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Niepokalanego Serca NMP, wspomnienie (k. biały)
- Czytania: (LM. t. VI)
- Cz.: Iz 61, 9-11
- Ew.: Łk 2, 41-51
- Inne:
- † ks. Tadeusz Białecki 2010
XII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
21 czerwca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Jr 20, 10-13
- Cz.2: Rz 5, 12-15
- Ew.: Mt 10, 26-33
- Inne:
- † ks. Kazimierz Rak 1993
- † ks. Józef Gałan 2002
- † ks. Andrzej Wróblewski 2019
22 czerwca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Paulina z Noli b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Jana Fishera b i Tomasz More’a mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 17, 5-8. 13-15a.18
- Ew.: Mt 7, 1-5
- Inne:
- –
23 czerwca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Wieczorna Msza wigilijna uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 19, 9b-11. 14-21.31-35a.36
- Ew.: Mt 7, 6.12-14
- Czytania wigilii: (LM, t. VI)
- Cz.1: Jr 1, 4-10
- Cz.2: 1 P 1, 8-12
- Ew.: Łk 1, 5-17
- Inne:
- Dzień Ojca
24 czerwca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Iz 49, 1-6
- Cz.2: Dz 13, 22-26
- Ew.: Łk 1, 57-66.80
- Inne:
- –
25 czerwca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 24, 8-17
- Ew.: Mt 7, 21-29
- Inne:
- 44 Rocznica wydarzeń Czerwca’76 w Radomiu. W Modlitwie wiernych okolicznościowe wezwanie za ofiary tamtych wydarzeń.
- † ks. Stanisław Ciejka 2007
26 czerwca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Zygmunta Gorazdowskiego prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 25, 1-12
- Ew.: Mt 8, 1-4
- Inne:
- –
27 czerwca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Cyryla Aleksandryjskiego b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Lm 2, 2.10-14.18-19
- Ew.: Mt 8, 5-17
- Inne:
- –
XII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
28 czerwca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Wieczorna Msza wigilijna uroczystości Św. Ap Piotra i Pawła (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.1: 2 Krl 4, 8-12a.14- 16a
- Cz.2: Rz 6, 3-4.8-11
- Ew.: Mt 10, 37-42
- Czytania wigilii: (LM, t. VI)
- Cz.1: Dz 3, 1-10
- Cz.2: Ga 1, 11-20
- Ew.: J 21, 15-19
- Inne:
- –
29 czerwca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Dz 12, 1-11
- Cz.2: 2 Tm 4, 6–9.16–18
- Ew.: Mt 16, 13–19
- Inne:
- Dzień Imienin Księdza Biskupa Piotra Turzyńskiego.
- Dostojnego Solenizanta polecamy Panu Bogu w Modlitwie wiernych i modlitwach osobistych.
- Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej
- † ks. Tadeusz Jakubiak 1993
30 czerwca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Am 3, 1-8; 11-12
- Ew.: Mt 8, 23-27
- Inne:
- † ks. Stanisław Kotkowski 1994
TYGODNIE OKRESU ZWYKŁEGO: XII-XVII
XII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 lipca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Ottona b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Am 5, 14-15.21-24
- Ew.: Mt 8, 28-34
- Inne:
- –
2 lipca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Am 7, 10-17
- Ew.: Mt 9, 1-8
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
3 lipca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA (k. czerwony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ef 2, 19-22
- Ew.: J 20, 24-29
- Inne:
- –
4 lipca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Św. Elżbiety Portugalskiej, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Am 9, 11-15
- Ew.: Mt 9, 14-17
- Inne:
- –
XIV TYDZIEŃ ZWYKŁY
5 lipca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Za 9, 9-10
- Cz.2: Rz 8, 9.11-13
- Ew.: Mt 11, 25-30
- Inne:
- † ks. Stanisław Wiśniewski 1995
6 lipca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dz, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Oz 2, 16.17b-18. 21-22
- Ew.: Mt 9, 18-26
- Inne:
- –
7 lipca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Oz 8, 4-7.11-13
- Ew.: Mt 9, 32-38
- Inne:
- –
8 lipca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana z Dukli prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Oz 10, 1-3.7-8.12
- Ew.: Mt 10, 1-7
- Inne:
- † ks. Eugeniusz Duda 2013
9 lipca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Augustyna Zhao Rong prb i Towarzyszy mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Oz 11, 1-4.8c-9
- Ew.: Mt 10, 7-15
- Inne:
- –
10 lipca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Oz 14, 2-10
- Ew.: Mt 10, 16-23
- Inne:
- † ks. Adam Zając 1997
- † ks. Stanisław Cieślikowski 2016
11 lipca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA OPATA, Patrona Europy (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Prz 2, 1-9
- Ew.: Mt 19, 27-29
- Inne:
- –
XV TYDZIEŃ ZWYKŁY
12 lipca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XV NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 55, 10-11
- Cz.2: Rz 8, 18-23
- Ew.: Mt 13, 1-23
- Inne:
- † ks. Tadeusz Kwiecień 2001
- † Abp Zygmunt Zimowski 2016
13 lipca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 1, 10-17
- Ew.: Mt 10, 34 – 11, 1
- Inne:
- –
14 lipca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Kamila de Lellis prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Henryka, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 7, 1-9
- Ew.: Mt 11, 20-24
- Inne:
- –
15 lipca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Bonawentury b dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 10, 5-7.13-16
- Ew.: Mt 11,25-27
- Inne:
- † ks. Stanisław Lachtara 2009
16 lipca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 26, 7-9.12.16-19
- Ew.: Mt 11,28-30
- Inne:
- –
17 lipca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Iz 38, 1-6.21-22.7-8
- Ew.: Mt 12, 1-8
- Inne:
- –
18 lipca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Szymona z Lipnicy prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Mi 2, 1-5
- Ew.: Mt 12, 14-21
- Inne:
- † ks. Bogumił Polinceusz 2008
XVI TYDZIEŃ ZWYKŁY
19 lipca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Mdr 12, 13.16-19
- Cz.2: Rz 8, 26-27
- Ew.: Mt 13, 24-43
- Inne:
- † ks. Stanisław Barański 2000
20 lipca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Bł. Czesława prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Mi 6, 1-4.6-8
- Ew.: Mt 12, 38-42
- Inne:
- † ks. Józef Walaszczyk 2007
21 lipca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Wawrzyńca z Brindisi prb dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Apolinarego b m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Mi 7, 14-15.18-20
- Ew.: Mt 12, 46-50
- Inne:
- † ks. Jan Malec 1993
- † ks. Marian Baranowski 2013
22 lipca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Pnp 8, 6-7 lub 2 Kor 5, 14-17
- Ew.: J 20, 1.11-18
- Inne:
- † ks. Gustaw Szurmański 2004
- † ks. Benedykt Mikołajewski 2006
23 lipca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY ZAKONNICY, Patronki Europy (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ga 2, 19-20
- Ew.: J 15, 1-8
- Inne:
- –
24 lipca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Kingi dz, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 3, 14-17
- Ew.: Mt 13, 18-23
- Inne:
- –
25 lipca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 2 Kor 4, 7-15
- Ew.: Mt 20, 20-28
- Inne:
- –
XVII TYDZIEŃ ZWYKŁY
26 lipca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: 1 Krl 3, 5. 7-12
- Cz.2: Rz 8, 28-30
- Ew.: Mt 13, 44-52
- Inne:
- † ks. Adam Łyżwa 2019
27 lipca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jr 13, 1-11
- Ew.: Mt 13, 31-35
- Inne:
- –
28 lipca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Charbela Makhlufa prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 14, 17-22
- Ew.: Mt 13, 36-43
- Inne:
- –
29 lipca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Marty, wspomnienie (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1 J 4, 7-16
- Ew.: J 11, 19-27 lub Łk 10, 38-42
- Inne:
- –
30 lipca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Piotra Chryzologa b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 18, 1-6
- Ew.: Mt 13, 47-53
- Inne:
- –
31 lipca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Ignacego z Loyoli prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 26, 1-9
- Ew.: Mt 13, 54-58
- Inne:
- † Bp Stefan Siczek 2012
TYGODNIE OKRESU ZWYKŁEGO: XVII-XXII
XVII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 sierpnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Alfonsa Marii Liguoriego b dK, wspomnienie (k. biały)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 26, 11-16.24
- Ew.: Mt 14, 1-12
- Inne:
- † ks. Stanisław Popis 2002
XVIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
2 sierpnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 55, 1-3
- Cz.2: Rz 8, 35.37-39
- Ew.: Mt 14, 13-21
- Inne:
- † ks. Stanisław Zarzycki 2002
3 sierpnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jr 28, 1-17
- Ew.: Mt 14, 13-21
- Inne:
- –
4 sierpnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana Marii Vianneya prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 30, 1-2.12-15.18-22
- Ew.: Mt 14, 22-36
- Inne:
- † ks. Stanisław Kula 2016
5 sierpnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Rocznica Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki NMP, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 31,1-7
- Ew.: Mt 15, 21-28
- Inne:
- –
6 sierpnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dn 7, 9-10.13-14
- Ew.: Mt 17, 1-9
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
7 sierpnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Św. Sykstusa II p i Towarzyszy mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Kajetana prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Na 2, 1. 3; 3, 1-3.6-7
- Ew.: Mt 16, 24-28
- Inne:
- –
8 sierpnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Dominika prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ha 1, 12 – 2, 4
- Ew.: Mt 17, 14-20
- Inne:
- † ks. Zygmunt Lewiński 2001
XIX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
9 sierpnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: 1 Krl 19, 9a.11-13a
- Cz.2: Rz 9,1-5
- Ew.: Mt 14, 22-33
- Inne:
- Taca na KUL
10 sierpnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA dk m (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 2 Kor 9, 6-10
- Ew.: J 12, 24-26
- Inne:
- † ks. Jan Roguś 2001
11 sierpnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Klary dz, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 2, 8 – 3, 4
- Ew.: Mt 18, 1-5.10.12-14
- Inne:
- W Klasztorze Sióstr Klarysek w Skaryszewie uroczystość Św. Klary.
12 sierpnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Joanny Franciszki de Chantal z, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 9, 1-7; 10, 18-22
- Ew.: Mt 18, 15-20
- Inne:
- –
13 sierpnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Poncjana p i Hipolita prb mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ez 12, 1-12
- Ew.: Mt 18, 21 – 19, 1
- Inne:
- –
14 sierpnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Maksymiliana Marii Kolbego prb m, wspomnienie (k. czerwony)
- Wigilia Uroczystości Wniebowzięcia NMP (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 16, 1-15.60.63 lub Ez 16, 59-63
- Ew.: Mt 19, 3-12
- Czytania wigilii: (LM t. VI)
- Cz.1: 1 Krn 15, 3-4. 15-16; 16, 1-2
- Cz.2: 1 Kor 15, 54b-57
- Ew.: Łk 11,27-28
- Inne:
- –
15 sierpnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Ap 11, 19a; 12,1-6a.10ab
- Cz.2: 1 Kor 15, 20-26
- Ew.: Łk 1, 39-56
- Inne:
- Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów – zob.
XX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
16 sierpnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XX NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 56, 1.6-7
- Cz.2: Rz 11, 13-15.29-32
- Ew.: Mt 15, 21-28
- Inne:
- –
17 sierpnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jacka prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 24, 15-24
- Ew.: Mt 19, 16-22
- Inne:
- –
18 sierpnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ez 28, 1-10
- Ew.: Mt 19, 23-30
- Inne:
- Rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza. Dzień modlitw o beatyfikację.
19 sierpnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Jana Eudesa prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 34, 1-11
- Ew.: Mt 20, 1-16
- Inne:
- † ks. Eugeniusz Wrzeszcz 2018
20 sierpnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Bernarda op dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 36, 23-28
- Ew.: Mt 22, 1-14
- Inne:
- –
21 sierpnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Piusa X p, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 37, 1-14
- Ew.: Mt 22, 34-40
- Inne:
- –
22 sierpnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Najświętszej Maryi Panny Królowej, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 43,1-7a
- Ew.: Mt 23, 1-12
- Inne:
- –
XXI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
23 sierpnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 22, 19-23
- Cz.2: Rz 11, 33-36
- Ew.: Mt 16, 13-20
- Inne:
- † ks. Zenon Sadal 2001
- † ks. Jerzy Resiak 2006
24 sierpnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ap 21, 9b-14
- Ew.: J 1, 45-51
- Inne:
- –
25 sierpnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Ludwika króla, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Józefa Kalasantego prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Tes 2, 1-3a.14-17
- Ew.: Mt 23, 23-26
- Inne:
- –
26 sierpnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ Głównej Patronki Metropolii (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Prz 8, 22-35 lub Iz 2, 2-5
- Cz.2: Ga 4, 4-7
- Ew.: J 2, 1-11
- Inne:
- Można dziś odmówić tekst Ślubów Jasnogórskich.
27 sierpnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Moniki, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 1,1-9
- Ew.: Mt 24, 42-51
- Inne:
- † ks. Marian Magdziak 2004
28 sierpnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Augustyna b dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 1, 17-25
- Ew.: Mt 25, 1-13
- Inne:
- –
29 sierpnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Jr 1, 17-19
- Ew.: Mk 6, 17-29
- Inne:
- † ks. Antoni Łukaszek 2017
XXII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
30 sierpnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Jr 20, 7-9
- Cz.2: Rz 12, 1-2
- Ew.: Mt 16, 21-27
- Inne:
- –
31 sierpnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 2,1-5
- Ew.: Łk 4, 16-30
- Inne:
- –
TYGODNIE OKRESU ZWYKŁEGO: XXII-XXVI
XXII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 września – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 2, 10b-16
- Ew.: Łk 4, 31-37
- Inne:
- –
2 września – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 3,1-9
- Ew.: Łk 4, 38-44
- Inne:
- † ks. Wincenty Telus 1992
3 września – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Grzegorza Wielkiego p dK, wspomnienie (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 3, 18-23
- Ew.: Łk 5, 1-11
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
4 września – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Bł. Marii Stelli i Towarzyszek dz mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 4, 1-5
- Ew.: Łk 5, 33-39
- Inne:
- –
5 września – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 4, 6-15
- Ew.: Łk 6, 1-5
- Inne:
- –
XXIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
6 września – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Ez 33, 7-9
- Cz.2: Rz 13, 8-10
- Ew.: Mt 18, 15-20
- Inne:
- –
7 września – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Melchiora Grodzieckiego prb m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 5,1-8
- Ew.: Łk 6, 6-11
8 września – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO NARODZENIA NMP (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Mi 5, 1-4a lub Rz 8,28-30
- Ew.: Mt 1, 1-16.18-23
- Inne:
- Błogosławieństwo ziarna siewnego
9 września – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Piotra Klawera prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 7, 25-31
- Ew.: Łk 6, 20-26
- Inne:
- –
10 września – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 8, 1b-7.10-13
- Ew.: Łk 6, 27-38
- Inne:
- † ks. Stanisław Lachtara 2016
11 września – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 9, 16-19. 22-27
- Ew.: Łk 6, 39-42
- Inne:
- † ks. Stanisław Mnich 2008
12 września – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Najświętszego Imienia Maryi, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 10, 14-22
- Ew.: Łk 6, 43-49
- Inne:
- –
XXIV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
13 września – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Syr 27, 30 – 28, 7
- Cz.2: Rz 14, 7-9
- Ew.: Mt 18, 21-35
- Inne:
- –
14 września – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Lb 21, 4b -9 lub Flp 2, 6-11
- Ew.: J 3, 13-17
- Inne:
- † ks. Władysław Nowak 1998
15 września – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, wspomnienie (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Hbr 5, 7-9
- Ew.: J 19,25-27 lub Łk 2, 33-35
- Inne:
- –
16 września – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Korneliusza p i Cypriana b mm, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 12, 31 – 13, 13
- Ew.: Łk 7, 31-35
- Inne:
- † ks. Czesław Jabłoński 1996
- † ks. Władysław Żabicki 2006
- † ks. Jan Adacha 2014
17 września – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Roberta Bellarmina b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 15, 1-11
- Ew.: Łk 7, 36-50
- Inne:
- Rocznica śmierci Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej. Dzień modlitw o beatyfikację.
- † ks. Marceli Prawica 2017
18 września – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI z, Patrona Polski (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Mdr 4, 7-15 lub 1 J 2, 12-17
- Ew.: Łk 2, 41-52
- Inne:
- –
19 września – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Januarego b m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 15, 35-37.42-49
- Ew.: Łk 8, 4-15
- Inne:
- –
XXV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
20 września – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 55, 6-9
- Cz.2: Flp 1, 20c-24.27a
- Ew.: Mt 20, 1-16a
- Inne:
- † ks. Tadeusz Morawski 2006
21 września – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ef 4, 1-7.11-13
- Ew.: Mt 9, 9-13
- Inne:
- –
22 września – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Prz 21, 1-6.10-13
- Ew.: Łk 8, 19-21
- Inne:
- † ks. Zenon Kicior 2018
23 września – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Pio z Pietrelciny prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Prz 30, 5-9
- Ew.: Łk 9, 1-6
- Inne:
- † al. Robert Wasilewski 2000
24 września – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Koh 1, 2-11
- Ew.: Łk 9, 7-9
- Inne:
- † ks. Stanisław Wrocławski 2010
25 września – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Bł. Władysława z Gielniowa prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Koh 3, 1-11
- Ew.: Łk 9, 18-22
- Inne:
- † ks. Józef Słaby 1995
26 września – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Kosmy i Damiana mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony),
- Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Koh 11, 9 – 12,8
- Ew.: Łk 9, 43b-45
- Inne:
- † ks. Józef Kuraś 1994
XXVI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
27 września – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Ez 18, 25-28
- Cz.2: Flp 2, 1-11
- Ew.: Mt 21, 28-32
- Inne:
- –
28 września – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Wacława m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Hi 1, 6-22
- Ew.: Łk 9, 46-50
- Inne:
- † ks. Sylwester Rybak 2012
- † ks. Józef Wodzinowski 2016
- † ks. Jacenty Socha 2019
29 września – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dn 7, 9-10.13-14 lub Ap 12, 7-12a
- Ew.: J 1, 47-51
- Inne:
- † ks. Zdzisław Zymiak 2006
30 września – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Hieronima prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Hi 9, 1-12.14-16
- Ew.: Łk 9, 57-62
- Inne:
- † ks. Andrzej Łączyński 2018
TYGODNIE OKRESU ZWYKŁEGO: XXVI-XXX
XXVI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 października – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz dK, wspomnienie (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Hi 19, 21-27
- Ew.: Łk 10, 1-12
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
- † ks. Józef Domański 2013
2 października – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Świętych Aniołów Stróżów, wspomnienie (k. biały)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Hi 38, 1.12-21; 40, 3-5
- Ew.: Łk 10, 13-16
- Inne:
- –
3 października – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Hi 42, 1-3.5-6.12-17
- Ew.: Łk 10, 17-24
- Inne:
- Dziś diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Wysokiego Koła
- † ks. Stanisław Mandecki 2003
XXVII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
4 października – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 5, 1-7
- Cz.2: Flp 4, 6-9
- Ew.: Mt 21, 33-43
- Inne:
- † ks. Jan Śnieżyński 2011
5 października – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Faustyny Kowalskiej z, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 1, 6-12
- Ew.: Łk 10, 25-37
- Inne:
- † ks. Józef Lipidalski 2005
6 października – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Brunona prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 1, 13-24
- Ew.: Łk 10, 38-42
7 października – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 2, 1-2.7-14
- Ew.: Łk 11, 1-4
- Inne:
- –
8 października – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ga 3, 1-5
- Ew.: Łk 11, 5-13
- Inne:
- –
9 października – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Jana Leonardiego prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Dionizego b i Towarzyszy mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ga 3, 7-14
- Ew.: Łk 11, 15-26
- Inne:
- † ks. Grzegorz Opalski 2009
10 października – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ga 3, 22-29
- Ew.: Łk 11, 27-28
- Inne:
- –
XXVIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
11 października – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 25, 6-10a
- Cz.2: Flp 4, 12-14.19-20
- Ew.: Mt 22, 1-14
- Inne:
- Dzień Papieski
- Zbiórka do puszek – Dzieło Nowego Tysiąclecia
- † ks. Andrzej Wierzbicki 2014
12 października – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Bł. Jana Beyzyma prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 4, 22-24.26-27. 31 – 5, 1
- Ew.: Łk 11,29-32
- Inne:
- –
13 października – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Bł. Honorata Koźmińskiego prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 5, 1-6
- Ew.: Łk 11, 37-41
- Inne:
- W Domu Generalnym Sióstr Służek NMPN w Mariówce i w Domach Zgromadzeń Honorackich święto Bł. Honorata Koźmińskiego.
14 października – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Kaliksta I p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony),
- Św. Małgorzaty Marii Alacoque dz, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 5, 18-25
- Ew.: Łk 11, 42-46
- Inne:
- † ks. Jan Wiktor 2004
- † ks. Jan Dereń 2016
15 października – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Teresy od Jezusa dz dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 1, 1-10
- Ew.: Łk 11, 47-54
- Inne:
- † ks. Jan Borończyk 2000
16 października – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 1, 11-14
- Ew.: Łk 12, 1-7
- Inne:
- Dziś 11. Rocznica prekonizacji Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika.
17 października – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Ignacego Antiocheńskiego b m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ef 1,15-23
- Ew.: Łk 12, 8-12
- Inne:
- † ks. Piotr Skwirowski 1999
- † ks. Bonifacy Miązek 2018
XXIX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
18 października – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 45, 1.4-6
- Cz.2: 1 Tes 1, 1-5b
- Ew.: Mt 22, 15-21
- Inne:
- Tydzień Misyjny
- Taca na misje
- † Bp Jan Chrapek 2001
19 października – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a prb i Towarzyszy, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Pawła od Krzyża prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 2, 1-10
- Ew.: Łk 12, 13-21
- Inne:
- –
20 października – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana Kantego prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 2, 12-22
- Ew.: Łk 12, 35-38
- Inne:
- –
21 października – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ef 3, 2-12
- Ew.: Łk 12, 39-48
- Inne:
- –
22 października – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana Pawła II, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 3, 14-21
- Ew.: Łk 12, 49-53
- Inne:
- –
23 października – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Jana Kapistrana prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Józefa Bilczewskiego b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 4, 1-6
- Ew.: Łk 12, 54-59
- Inne:
- † ks. Stanisław Pietrucha 2010
24 października – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Antoniego Marii Clareta b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 4, 7-16
- Ew.: Łk 13, 1-9
- Inne:
- –
XXX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
25 października – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA (w kościołach poświęconych (dedykowanych), których data poświęcenia jest nieznana poza katedrą) (k. biały)
- Czytania (z niedzieli):
- Cz.1: Wj 22, 20-26
- Cz.2: 1 Tes 1, 5c-10
- Ew.: Mt 22, 34-40
- Czytania (z uroczystości): (LM, t. VI)
- Cz.1: 1 Krl 8, 22-23.27-30
- Cz.2: 1 Kor 3, 9b-11.16-17
- Ew.: Mt 16, 13-19 lub inne do wyboru
- Inne:
- Dziś podczas każdej Mszy świętej i Nieszporów zapala się zacheuszki.
- † ks. Piotr Karbowiak 1997
26 października – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ef 4, 32 – 5, 8
- Ew.: Łk 13, 10-17
- Inne:
- –
27 października – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ef 5, 21-33
- Ew.: Łk 13, 18-21
- Inne:
- † ks. Władysław Stefański 1995
28 października – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. SZYMONA I JUDY TADEUSZA APOSTOŁÓW (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ef 2, 19-22
- Ew.: Łk 6, 12-19
- Inne:
- † ks. Józef Barański 2003
29 października – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ef 6, 10-20
- Ew.: Łk 13, 31-35
- Inne:
- † ks. Aleksander Kamiński 1994
30 października – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Flp 1, 1-11
- Ew.: Łk 14, 1-6
- Inne:
- –
31 października – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Flp 1, 18b-26
- Ew.: Łk 14, 1.7-11
- Inne:
- † ks. Józef Suligowski 1997
- † ks. Eugeniusz Siedlecki 2018
TYGODNIE OKRESU ZWYKŁEGO: XXXI-XXXIV
XXXI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Ap 7, 2-4.9-14
- Cz.2: 1 J 3, 1-3
- Ew.: Mt 5, 1-12a
- Inne:
- –
2 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (k. czarny lub fioletowy)
- Czytania:
- I Msza:
- Cz.1: Hi 19, 1.23-27a
- Cz.2: 1 Kor 15, 20-24a.25-28
- Ew.: Łk 23, 44-46.50.52-53; 24. 1-6a
- II Msza:
- Cz.1: Dn 12, 1-3
- Cz.2: Rz 6, 3-9
- Ew.: J 11, 32-45
- III Msza:
- Cz.1: Mdr 3, 1-9
- Cz.2: 2 Kor 4, 14 – 5, 1
- Ew.: J 14, 1-6
- I Msza:
- Inne:
- Odpust za wiernych zmarłych.
- Rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. W Modlitwie wiernych okolicznościowe wezwanie o beatyfikację.
- † ks. Bronisław Kowalski 2009
- † ks. Wiesław Ozdoba 2018
3 listopada – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Marcina de Porres z, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Flp 2, 5-11
- Ew.: Łk 14, 15-24
- Inne:
- –
4 listopada – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Karola Boromeusza b, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Flp 2, 12-18
- Ew.: Łk 14, 25-33
- Inne:
- † ks. Leon Materkowski 2012
5 listopada – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Flp 3, 3-8a
- Ew.: Łk 15, 1-10
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
6 listopada – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Flp 3, 17 – 4, 1
- Ew.: Łk 16, 1-8
- Inne:
- –
7 listopada – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Flp 4, 10-19
- Ew.: Łk 16, 9-15
- Inne:
- –
XXXII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
8 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Mdr 6, 12-16
- Cz.2: 1 Tes 4, 13-18
- Ew.: Mt 25, 1-13
- Inne:
- Taca na WSD w Radomiu
- Zbiórka do puszek – Pomoc Kościołowi w Potrzebie
9 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ez 47, 1-2.8-9.12
- Ew.: J 2, 13-22
- Inne:
- –
10 listopada – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Leona Wielkiego p dK , wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Tt 2, 1-8.11-14
- Ew.: Łk 17, 7-10
- Inne:
- –
11 listopada – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Marcina z Tours b, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Tt 3, 1-7
- Ew.: Łk 17, 11-19
- Inne:
- Dzisiaj rocznica odzyskania Niepodległości Polski.
12 listopada – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jozafata b m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Flm 7-20
- Ew.: Łk 17, 20-25
- Inne:
- † ks. Jan Jurek 1999
- † ks. Jan Wojtan 2009
13 listopada – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna pierwszych męczenników Polski, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 2 J 4-9
- Ew.: Łk 17, 26-37
- Inne:
- –
14 listopada – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 3 J 5-8
- Ew.: Łk 18, 1-8
- Inne:
- –
XXXIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
15 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Prz 31, 10-13. 19-20.30-31
- Cz.2: 1 Tes 5, 1-6
- Ew.: Mt 25, 14-30
- Inne:
- –
16 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Rocznica poświęcenia Rzymskich bazylik Św. Ap Piotra i Pawła, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Małgorzaty Szkockiej, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Gertrudy dz, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ap 1, 1-4; 2, 1-5a
- Ew.: Łk 18, 35-43
- Inne:
- W parafii pw. NMP Ostrobramskiej i we wszystkich parafiach Skarżyska Kam. – Uroczystość Głównej Patronki Miasta
- † ks. Jan Szymański 1994
- † ks. Erwin Burski 2006
17 listopada – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Elżbiety Węgierskiej z, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ap 3, 1-6.14-22
- Ew.: Łk 19, 1-10
- Inne:
- † ks. Henryk Wojtowicz 2012
18 listopada – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Bł. Karoliny Kózkówny dz m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 4, 1-11
- Ew.: Łk 19,11-28
- Inne:
- † ks. Henryk Michałek 2009
19 listopada – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 5, 1-10
- Ew.: Łk 19, 41-44
- Inne:
- † ks. Stanisław Makarewicz 2009
20 listopada – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Rafała Kalinowskiego prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ap 10, 8-11
- Ew.: Łk 19, 45-48
- Inne:
- –
21 listopada – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ap 11, 4-12
- Ew.: Łk 20, 27-40
- Inne:
- † ks. Kazimierz Buczak 2005
XXXIV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
22 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Ez 34, 11-12.15-17
- Cz.2: 1 Kor 15, 20-26.28
- Ew.: Mt 25, 31-46
- Inne:
- † ks. Stefan Szczygieł 2004
23 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Klemensa I p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Kolumbana o, wspomnienie dowolne (k. biały),
- Czytania:
- Cz.: Ap 14, 1-3.4b-5
- Ew.: Łk 21,1-4
- Inne:
- † ks. Bogdan Szczepanik 2015
24 listopada – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Andrzeja Dung-Lac prb i Towarzyszy mm, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 14, 14-20
- Ew.: Łk 21, 5-11
- Inne:
- –
25 listopada – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Katarzyny Aleksandryjskiej dz m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 15, 1-4
- Ew.: Łk 21, 12-19
- Inne:
- † ks. Antoni Barszcz 2018
26 listopada – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 18, 1-2.21-23; 19, 1-3.9a
- Ew.: Łk 21, 20-28
- Inne:
- † ks. Marian Karasiński 2012
27 listopada – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 20, 1-4. 11 – 21, 2
- Ew.: Łk 21, 29-33
- Inne:
- –
28 listopada – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 22, 1-7
- Ew.: Łk 21, 34-36
- Inne:
- –
ADWENT 2020
I TYDZIEŃ ADWENTU – cykl niedzielny – B, dni powszednie – rok I
29 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- I NIEDZIELA ADWENTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 63, 16b-17.19b; 64, 2b-7
- Cz.2: 1 Kor 1, 3-9
- Ew.: Mk 13, 33-37
- Inne:
- –
30 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Iz 49, 1-6
- Ew.: Mt 4, 18-22
- Inne:
- † ks. Antoni Mroczek 2015
GRUDZIEŃ 2019
I Tydzień Adwentu; Rok „A”
1 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- I NIEDZIELA ADWENTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 2, 1-5,
- Cz.2: Rz 13, 11-14,
- Ew.: Mt 24, 37-44
- Inne:
- † Jerzy Dąbrowski 2015
2 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 4, 2-6,
- Ew.: Mt 8, 5-11
- Inne:
- † Mieczysław Adamski 2001,
- † Tadeusz Stańkowski 2003,
- † Edward Jóźwik 2003
3 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Franciszka Ksawerego prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 11, 1-10,
- Ew.: Łk 10, 21-24
- Inne:
- –
4 grudnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Barbary dz m, wspomnienie dowolne, (k. czerwony)
- Św. Jana Damasceńskiego prb dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 25, 6-10a,
- Ew.: Mt 15, 29-37
- Inne:
- –
5 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Św. Ambrożego b dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 26, 1-6,
- Ew.: Mt 7, 21. 24-27
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
6 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Św. Mikołaja b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 29, 17-24,
- Ew.: Mt 9,27-31
- Inne:
- –
7 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 30, 19-21.23-26,
- Ew.: Mt 9, 35-10, 1.5a.6-8
- Inne:
- † Kazimierz Kapusta 2010
II Tydzień Adwentu; Rok „A”
8 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA ADWENTU,
- UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Rdz 3, 9-15,
- Cz.2: Rz 15, 4-9,
- Ew.: Łk 1, 26-38
- Inne:
- Ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
- † Zbigniew Białek 1998,
- † Jan Bociek 2009,
- † Wiesław Koseła 2014
9 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Jana Diego Cuahtlatoatzin, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 35,1-10,
- Ew.: Łk 5,17-26
- Inne:
- † Jerzy Smerda 2007
10 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 40, 1-11,
- Ew.: Mt 18, 12-14
- Inne:
- –
11 grudnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni, (k. fioletowy)
- Św. Damazego I p, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 40, 25-31,
- Ew.: Mt11,28-30
- Inne:
- –
12 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- NMP z Guadalupe, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 41, 13-20,
- Ew.: Mt 11, 11-15
- Inne:
- † Stanisław Sikorski 1993
13 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Łucji dz m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Iz 48, 17-19,
- Ew.: Mt 11, 16-19
- Inne:
- † Klemens Wlazło 1997
14 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana od Krzyża prb dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Syr 48, 1-4.9-11
- Ew.: Mt 17, 10-13
- Inne:
- † Jan Żelaśkiewicz 1995
III Tydzień Adwentu; Rok „A”
15 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- III NIEDZIELA ADWENTU (Gaudete) (k. różowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 35, 1-6a.10,
- Cz.2: Jk 5, 7-10,
- Ew.: Mt 11, 2-11
- Inne:
- Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin
16 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Lb 24, 2-7.15-17a,
- Ew.: Mt 21, 23-27
- Inne:
- † Stefan Kowalczyk 2006
17 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Rdz 49, 1a.2.8-10,
- Ew.: Mt 1, 1-17
- Inne:
- –
18 grudnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Jr 23, 5-8,
- Ew.: Mt 1, 18-24
- Inne:
- –
19 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Sdz 13, 2-7.24-25a,
- Ew.: Łk 1, 5-25
- Inne:
- † Marian Zieliński COr 1999
20 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 7, 10-14,
- Ew.: Łk 1, 26-38
- Inne:
- † Władysław Korcz 1999
21 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni, (k. fioletowy)
- Św. Piotra Kanizjusza prb dK, wspomnienie dodatkowe
- Czytania:
- Cz.: Pnp 2, 8-14 lub So 3, 14-17,
- Ew.: Łk 1, 39-45
- Inne:
- –
IV Tydzień Adwentu; Rok „A”
22 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- IV NIEDZIELA ADWENTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 7, 10-14,
- Cz.2: Rz 1, 1-7,
- Ew.: Mt 1, 18-24
- Inne:
- † Józef Dziadowicz 1996
23 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Ml 3, 1-4; 4, 5-6,
- Ew.: Łk 1, 57-66
- Inne:
- † Jarosław Dziedzic 1992,
- † Marian Pęksyk 2014
24 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 7, 1-5.8b- 12.14a.16,
- Ew.: Łk 1, 67-79
- Inne:
- Dziś Dzień Imienin Ks. Biskupa Adama Odzimka. W modlitwach osobistych i Modlitwie Wiernych polecamy Bogu Dostojnego Solenizanta.
GRUDZIEŃ 2019
OKRES NARODZENIA PAŃSKIEGO; Rok „A”
24-25 grudnia – wtorek/środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania:
- Msza wigilijna (wieczór 24.XII)
- Cz.1: Iz 62, 1-5
- Cz.2: Dz 13, 16-17.22-25
- Ew.: Mt 1, 1-25
- w nocy:
- Cz.1: Iz 9, 1-3.5-6
- Cz.2: Tt 2, 11-14
- Ew.: Łk 2, 1-14
- rano:
- Cz.1: Iz 62, 11-12
- Cz.2: Tt 3, 4-7
- Ew.: Łk 2, 15-20
- w dzień:
- Cz.1: Iz 52, 7-10
- Cz.2: Hbr 1, 1-6
- Ew.: J 1, 1-18
- Msza wigilijna (wieczór 24.XII)
- Inne:
- Taca z Pasterki na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia
- † Tadeusz Kowalczyk 1998
- † Adam Stanios 2007
- † Zdzisław Kalinowski 2012
26 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚW. SZCZEPANA PIERWSZEGO MĘCZENNIKA, ŚWIĘTO (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dz 6, 8-10; 7, 54-60
- Ew.: Mt 10, 17-22
- Inne:
- –
27 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY, ŚWIĘTO (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1J 1, 1-4
- Ew.: J 20, 2-8
- Inne:
- † Bogdan Doliński 2006
28 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW, ŚWIĘTO (k. czerwony)
- Czytania: (LM t. VI)
- Cz.: 1J 1, 5 – 2, 2
- Ew.: Mt 2, 13-18
- Inne:
- † Leopold Łabędzki 1994
- † Andrzej Chodała 2005
29 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, ŚWIĘTO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Syr 3, 2-6.12-14
- Cz.2: Kol 3, 12-21
- Ew.: Mt 2, 13-15.19-23
- Inne:
- † Kazimierz Pajek 1999
30 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- VI Dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1J 2, 12-17
- Ew.: Łk 2, 36-40
- Inne:
- † Zdzisław Domagała 2003
31 grudnia – Wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- VII Dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego (k. biały)
- Św. Sylwestra I p, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1J 2, 18-21
- Ew.: J 1, 1-18
- Inne:
- Nabożeństwo na zakończenie starego roku
- † Henryk Kiemona 1995
STYCZEŃ 2020
OKRES NARODZENIA PAŃSKIEGO; Rok „A”
1 stycznia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Lb 6, 22-27
- Cz.2: Ga 4, 4-7
- Ew.: Łk 2, 16-21
- Inne:
- Światowy Dzień Modlitw o Pokój
2 stycznia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu b dK, wspomnienie (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 2, 22-28
- Ew.: J 1, 19-28
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
3 stycznia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Najświętszego Imienia Jezus, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 2, 29 – 3, 6
- Ew.: J 1, 29-34
- Inne:
- –
4 stycznia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 3, 7-10
- Ew.: J 1, 35-42
- Inne:
- –
5 stycznia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Syr 24, 1-2.8-12
- Cz.2: Ef 1, 3-6.15-18
- Ew.: J 1, 1-18
- Inne:
- † ks. Mieczysław Ośka 2005
6 stycznia – Poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 60, 1-6
- Cz.2: Ef 3, 2-3a.5-6
- Ew.: Mt 2, 1-12
- Inne:
- Dziś 27. Rocznica sakry biskupiej Pasterza Diecezji Ks. Biskupa Henryka Tomasika. W modlitwach osobistych i Modlitwie Wiernych polecamy Bogu Dostojnego Jubilata.
- Taca na misje
- Błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody
7 stycznia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Rajmunda z Penyafort prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 3, 22 – 4, 6
- Ew.: Mt 4, 12-17.23-25
- Inne:
- † ks. Józef Wrochna 2000
- † ks. Jan Klimkowski 2009
8 stycznia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 4, 7-10
- Ew.: Mk 6, 34-44
- Inne:
- † ks. Henryk Sorbjan 2017
9 stycznia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 4, 11-18
- Ew.: Mk 6, 45-52
- Inne:
- –
10 stycznia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 4, 19-5, 4
- Ew.: Łk 4, 14-22a
- Inne:
- –
11 stycznia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 J 5, 5-13
- Ew.: Łk 5, 12-16
- Inne:
- † ks. Ryszard Staciwa 1999
12 stycznia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 42, 1-4.6-7
- Cz.2: Dz 10, 34-38
- Ew.: Mt 3, 13-17
- Inne:
- –
STYCZEŃ 2020
I TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
13 stycznia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Hilarego b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 1, 1-8
- Ew.: Mk 1, 14-20
- Inne:
- † ks. Stanisław Staniek 2007
14 stycznia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 1, 9-20
- Ew.: Mk 1, 21-28
- Inne:
- † ks. Seweryn Hołownia 2002
15 stycznia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 3, 1-10.19-20
- Ew.: Mk 1, 29-39
- Inne:
- † ks. Marian Kempisty 2018
16 stycznia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 4, 1b-11
- Ew.: Mk 1, 40-45
- Inne:
- † ks. Józef Zawadzki 1999
- † ks. Jan Blicharz 2017
17 stycznia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Antoniego opata, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 8, 4-7.10-22a
- Ew.: Mk 2, 1-12
- Inne:
- † ks. Ryszard Szczęśniak 2018
18 stycznia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 9, 1-4.17-19; 10, 1
- Ew.: Mk 2, 13-17
- Inne:
- Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
II TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
19 stycznia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 49, 3.5-6
- Cz.2: 1 Kor 1,1-3
- Ew.: J 1, 29-34
- Inne:
- Dzień Imienin Pasterza Diecezji Ks. Biskupa Henryka Tomasika. W Modlitwie wiernych i modlitwach osobistych polecamy Bogu Dostojnego Solenizanta.
- Zbiórka do puszek na diecezjalne Środki Społecznego Przekazu
- † ks. Marian Cukrowski 2002
20 stycznia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Fabiana p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Sebastiana m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 15, 16-23
- Ew.: Mk 2, 18-22
- Inne:
- –
21 stycznia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Agnieszki dz m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 16, 1-13
- Ew.: Mk 2, 23-28
- Inne:
- Dzień Babci
- † ks. Franciszek Borowski 2015
22 stycznia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Wincentego dk m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Wincentego Pallottiego prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 17, 32-33. 37.40-51
- Ew.: Mk 3, 1-6
- Inne:
- Dzień Dziadka
23 stycznia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 18, 6-9; 19, 1-7
- Ew.: Mk 3, 7-12
- Inne:
- † ks. Zdzisław Chrapek 1997
- † ks. Stanisław Przyjałkowski 2009
24 stycznia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Franciszka Salezego b dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 24, 3-21
- Ew.: Mk 3, 13-19
- Inne:
- † ks. Marian Szafrański 1999
- † ks. Dionizy Wodzinowski 2019
25 stycznia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA (k. biały)
- Czytania: (LM t. VI)
- Cz.: Dz 22, 3-16 lub Dz 9, 1-22
- Ew.: Mk 16, 15-18
- Inne:
- –
III TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
26 stycznia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- III NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 8, 23b – 9, 3
- Cz.2: 1 Kor 1, 10-13.17
- Ew.: Mt 4, 12-23
- Inne:
- Niedziela Słowa Bożego
- † ks. Karol Leśniewski 1994
27 stycznia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Anieli Merici, dziewicy, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 5, 1-7.10
- Ew.: Mk 3, 22-30
- Inne:
- † ks. Jan Gajos 1993
- † ks. Jarosław Brendel 2008
28 stycznia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Tomasza z Akwinu prb dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 6, 12b-15.17-19
- Ew.: Mk 3, 31-35
- Inne:
- –
29 stycznia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 7, 4-17
- Ew.: Mk 4, 1-20
- Inne:
- † ks. Piotr Wojciechowski 2013
30 stycznia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 7, 18-19.24-29
- Ew.: Mk 4, 21-25
- Inne:
- W Domach Zgromadzenia Sióstr Michalitek święto Bł. Bronisława Markiewicza.
- † ks. Józef Łobodziński 1993
31 stycznia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana Bosko prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 11, 1-4a. 5-10a.13-17.27c
- Ew.: Mk 4, 26-34
- Inne:
- † ks. Władysław Kosiec 2013
LUTY 2020
1 lutego – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 12, 1-7a.10-17
- Ew.: Mk 4, 35-41
- Inne:
- –
IV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
2 lutego – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Ml 3, 1-4
- Cz.2: Hbr 2, 14-18
- Ew.: Łk 2, 22-40
- Inne:
- Dzień Życia Konsekrowanego
- Taca na zakony klauzurowe
- † ks. Czesław Kasprzyk 2015
- † ks. Jan Mazurkiewicz 2018
3 lutego – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Błażeja b m, wspomnienie dowolne (k. czerwony),
- Św. Oskara b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 15, 13-14.30; 16, 5-13a
- Ew.: Mk 5, 1-20
- Inne:
- Można dziś udzielić błogosławieństwa Św. Błażeja poświęconymi wcześniej
4 lutego – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 18, 9-10. 14b.24-25a.31-19, 3
- Ew.: Mk 5, 21-43
- Inne:
- † ks. Szymon Chodowicz 2011
5 lutego – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Agaty dz m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 24, 2, 9-17
- Ew.: Mk 6, 1-6
- Inne:
- Błogosławieństwo chleba i wody w dniu św. Agaty
- † ks. Jan Stanisławski 1995
- † ks. Stefan Kozłowski 1999
- † ks. Andrzej Maciąg 2004
- † ks. Witold Witasek 2017
6 lutego – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Pawła Miki i Towarzyszy mm, wspomnienie (k. czerwony)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 2, 1-4.10-12
- Ew.: Mk 6, 7-13
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
- † ks. Jerzy Banaśkiewicz 2011
7 lutego – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Syr 47, 2-11
- Ew.: Mk 6, 14-29
- Inne:
- † ks. Izydor Papier 2010
- † ks. Stanisław Szczypior 2012
8 lutego – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Hieronima Emilianiego z, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Józefiny Bakhity dz, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 3, 4-13
- Ew.: Mk 6, 30-34
- Inne:
- –
V TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
9 lutego – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- V NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 58, 7-10
- Cz.2: 1 Kor 2, 1-5
- Ew.: Mt 5, 13-16
- Inne:
- –
10 lutego – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Scholastyki dz, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 8, 1-7.9-13
- Ew.: Mk 6, 53-56
- Inne:
- † ks. Lucjan Wojciechowski 2003
11 lutego – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- NMP z Lourdes, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 8, 22-23.27-30
- Ew.: Mk 7, 1-13
- Inne:
- Światowy Dzień Chorego
12 lutego – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 10, 1-10
- Ew.: Mk 7, 14-23
- Inne:
- † ks. Marian Wysocki 2015
13 lutego – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 11, 4-13
- Ew.: Mk 7, 24-30
- Inne:
- † ks. Tadeusz Podkowa 1998
14 lutego – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. CYRYLA MNICHA I METODEGO BISKUPA, Patronów Europy (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dz 13, 46-49
- Ew.: Łk 10, 1-9
- Inne:
- –
15 lutego – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 12, 26-32; 13, 33-34
- Ew.: Mk 8, 1-10
- Inne:
- –
VI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
16 lutego – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- VI NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Syr 15, 15-20
- Cz.2: 1 Kor 2, 6-10
- Ew.: Mt 5, 17-37
- Inne:
- † ks. Józef Wójcik 2014
17 lutego – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jk 1, 1-11
- Ew.: Mk 8, 11-13
- Inne:
- † ks. Włodzimierz Sedlak 1993
- † ks. Marian Tomasik 2009
18 lutego – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jk 1, 12-18
- Ew.: Mk 8, 14-21
- Inne:
- –
19 lutego – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jk 1, 19-27
- Ew.: Mk 8, 22-26
- Inne:
- † ks. Andrzej Olszewski 2010
- † ks. Jerzy Kotyra 2012
20 lutego – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jk 2, 1-9
- Ew.: Mk 8, 27-33
- Inne:
- † ks. Zbigniew Zasoń 2013
21 lutego – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Piotra Damianiego b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jk 2, 14-24.26
- Ew.: Mk 8, 34 – 9, 1
- Inne:
- –
22 lutego – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1 P 5, 1-4
- Ew.: Mt 16, 13-19
- Inne:
- –
VII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
23 lutego – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- VII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Kpł 19, 1-2.17-18
- Cz.2: 1 Kor 3, 16-23
- Ew.: Mt 5, 38-48
- Inne:
- –
24 lutego – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jk 3, 13-18
- Ew.: Mk 9, 14-29
- Inne:
- –
25 lutego – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jk 4, 1-10
- Ew.: Mk 9, 30-37
- Inne:
- –
LUTY
WIELKI POST
26 lutego – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚRODA POPIELCOWA (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Jl 2, 12-18
- Cz.2: 2 Kor 5, 20 – 6, 3
- Ew.: Mt 6, 1-6.16-18
- Inne:
- Posypanie głów popiołem w czasie Mszy św. zastępuje “Akt pokuty”.
- W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Więcej informacji – >>TU<<
- Od Środy Popielcowej do niedzieli włącznie – Dni Kwartalne modlitw o ducha pokuty (i wielkopostna akcja trzeźwości) odprawia się wg osobnych wskazań Władzy Duchowej.
27 lutego – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Czwartek po Popielcu (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Pwt 30, 15-20
- Ew.: Łk 9, 22-25
- Inne:
- † ks. Tadeusz Jędra 2006
28 lutego – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Piątek po Popielcu (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 58, 1-9a
- Ew.: Mt 9, 14-15
- Inne:
- Dziś 5. Rocznica sakry biskupiej Ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego. W modlitwach osobistych i Modlitwie Wiernych polecamy Bogu Jubilata.
29 lutego – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Sobota po Popielcu (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 58, 9b-14
- Ew.: Łk 5, 27-32
- Inne:
- –
MARZEC
WIELKI POST
1 marca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Rdz 2, 7-9; 3, 1-7
- Cz.2: Rz 5, 12-19
- Ew.: Mt 4, 1-11
- Inne:
- Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2 marca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Kpł 19, 1-2.11-18
- Ew.: Mt 25,31-46
- Inne:
- –
3 marca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 55, 10-11
- Ew.: Mt 6, 7-15
- Inne:
- –
4 marca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Patrona diecezji (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Syr 51, 13-20
- Cz.2: Flp 3, 8-14
- Ew.: J 15, 9-17
- Inne:
- –
5 marca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Est 4, 17 k. l-m.r-u
- Ew.: Mt 7, 7-12
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
6 marca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 18, 21-28
- Ew.: Mt 5, 20-26
- Inne:
- –
7 marca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I sobota miesiąca (k. biały),
- Św. Perpetuy i Felicyty mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Pwt 26, 16-19
- Ew.: Mt 5, 43-48
- Inne:
- † ks. Jan Kopyt 2009
II. TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
8 marca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Rdz 12, 1-4a
- Cz.2: 2 Tm 1, 8b-10
- Ew.: Mt 17, 1-9
- Inne:
- Zbiórka do puszek na misje (Dzieło Ad Gentes)
9 marca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Franciszki Rzymianki z, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dn 9, 4b-10
- Ew.: Łk 6, 36-38
- Inne:
- –
10 marca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 1, 10. 16-20
- Ew.: Mt 23, 1-12
- Inne:
- † ks. Stanisław Wojtowicz 2010
11 marca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Jr 18, 18-20
- Ew.: Mt 20, 17-28
- Inne:
- –
12 marca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Jr 17, 5-10
- Ew.: Łk 16, 19-31
- Inne:
- –
13 marca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Rdz 37, 3-4. 12-13a.17b-28
- Ew.: Mt 21, 33-43,45-46
- Inne:
- Rocznica wyboru Papieża Franciszka. Okolicznościowe wezwanie w Modlitwie wiernych
14 marca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Mi 7, 14-15.18-20
- Ew.: Łk 15, 1-3.11-32
- Inne:
- † ks. Czesław Sudoł 1996
- † ks. Maciej Pachnik 2004
III. TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
15 marca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Wj 17, 3-7
- Cz.2: Rz 5, 1-2.5-8
- Ew.: J 4, 5-42
- Inne:
- † ks. Józef Smulczyński 1997
16 marca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 5, 1-15 a
- Ew.: Łk 4, 24-30
- Inne:
- –
17 marca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Patryka b, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Dn 3, 25. 34-43
- Ew.: Mt 18, 21-35
- Inne:
- † ks. Tadeusz Ofiara 2000
- † ks. Zdzisław Ziętara 2016
18 marca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Cyryla Jerozolimskiego b dK, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Pwt 4, 1. 5-9
- Ew.: Mt 5, 17-19
- Inne:
- † ks. Franciszek Gronkowski 1995
- † ks. Kazimierz Mral 1996
19 marca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: 2 Sm 7, 4-5a. 12-14a.16
- Cz.2: Rz 4, 13.16-18.22
- Ew.: Mt 1, 16. 18-21.24a lub Łk 2, 41-51a
- Inne:
- † ks. Jan Stępień 2018
20 marca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Oz 14, 2-10
- Ew.: Mk 12, 28b-34
- Inne:
- –
21 marca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Oz 6, 1-6
- Ew.: Łk 18, 9-14
- Inne:
- † ks. Wojciech Mężyk 2009
IV. TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
22 marca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (Laetare) (k. różowy lub fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: 1 Sm 16, 1b.6-7. 10-13a
- Cz.2: Ef 5, 8-14
- Ew.: J 9, 1-41
- Inne:
- –
23 marca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Turybiusza z Mongrovejo b, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Iz 65, 17-21
- Ew.: J 4, 43-54
- Inne:
- † ks. Stefan Włodarczyk 2018
24 marca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Ez 47, 1-9.12
- Ew.: J 5, 1-16
- Inne:
- † ks. Stefan Popis 1996
- † Bp Edward Materski 2012
25 marca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania: (LM t. VI )
- Cz.1: Iz 7, 10-14; 8, 10c
- Cz.2: Hbr 10, 4-10
- Ew.: Łk 1, 26-38
- Inne:
- Rocznica powstania Diecezji Radomskiej
- Dzień Świętości Życia
- Początek Jerycha Różańcowego w Roku Rodziny – więcej: >>TU<<
- Dziś podczas Credo na słowa: I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem – wszyscy klękają.
26 marca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Wj 32, 7-14
- Ew.: J 5, 31-47
- Inne:
- † ks. Roman Uraziński 2003
27 marca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Mdr 2, 1a.12-22
- Ew.: J 7, 1-2.10.25-30
- Inne:
- –
28 marca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Jr 11, 18-20
- Ew.: J 7, 40-53
- Inne:
- † ks. Eugeniusz Maj 2017
V. TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
29 marca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Ez 37, 12-14
- Cz.2: Rz 8, 8-11
- Ew.: J 11,1-45
- Inne:
- –
30 marca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Dn 13, 1-9.15-17. 19-30.33-62
- Ew.: J 8, 1-11
- Inne:
- –
31 marca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Lb 21, 4-9
- Ew.: J 8, 21-30
- Inne:
- –
KWIECIEŃ
WIELKI POST
1 kwietnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Dn 3, 14-20. 91-92.95
- Ew.: J 8, 31-42
- Inne:
- –
2 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I czwartek miesiąca (k. biały),
- Św. Franciszka z Paoli pust, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Rdz 17, 3-9
- Ew.: J 8, 51-59
- Inne:
- † ks. Józef Adamczyk 1993
- † ks. Józef Nita 1999
- † ks. Tadeusz Lizińczyk 2017
3 kwietnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 20, 10-13
- Ew.: J 10, 31-42
- Inne:
- –
4 kwietnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Św. Izydora b dK, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Ez 37, 21-28
- Ew.: J 11, 45-57
- Inne:
- –
WIELKI TYDZIEŃ
5 kwietnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (k. czerwony)
- Czytania:
- procesja:
- Ew.: Mt 21,1-11
- Msza:
- Cz.1: Iz 50, 4-7
- Cz.2: Flp 2, 6-11
- Ew.: Mt 26, 14 – 27,66
- procesja:
- Inne:
- –
6 kwietnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielki Poniedziałek (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 42, 1-7
- Ew.: J 12, 1-11
- Inne:
- –
7 kwietnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielki Wtorek (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 49, 1-6
- Ew.: J 13, 21-33.36-38
- Inne:
- † ks. Edward Stępień 2006
8 kwietnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielka Środa (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 50, 4-9a
- Ew.: Mt 26, 14-25
- Inne:
- –
9 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielki Czwartek – rano (k. biały)
- Czytania:
- Msza Krzyżma:
- Cz.: Iz 61, 1-3a.6a.8b-9
- Cz.: Ap 1, 4b.5-8
- Ew.: Łk 4, 16-21
- Msza Krzyżma:
KWIECIEŃ - TRIDUUM
ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
9 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej (k. biały)
- Czytania Mszy Wieczerzy Pańskiej:
- Cz.: Wj 12, 1-8.11-14
- Cz.: 1 Kor 11, 23-26
- Ew.: J 13, 1-15
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
10 kwietnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielki Piątek – Liturgii Męki Pańskiej (k. czerwony)
- Czytania Liturgii Męki Pańskiej
- Cz.: Iz 52,13 – 53,12
- Cz.: Hbr 4, 14-16; 5, 7-9
- Ew.: J 18, 1 – 19, 42
- Inne:
- Obowiązuje post ścisły (czytaj…)
- Taca na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie
11 kwietnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielka Sobota – poranek (k. fioletowy)
- Inne:
- Błogosławieństwo pokarmów, zobacz:
- Obrzędy Błogosławieństw, s. 251,
- Agenda, s. 409
- Błogosławieństwo pokarmów, zobacz:
11-12 kwietnia – SOBOTA-NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej (k. biały)
- Czytania Wigilii Paschalnej:
- Cz.1: Rdz 1, 1 – 2, 2
- Cz.2: Rdz 22, 1-18
- Cz.3: Wj 14, 15 – 15, 1a
- Cz.4: Iz 54, 4a.5-14
- Cz.5: Iz 55, 1-11
- Cz.6: Ba 3, 9-15.32-4,4
- Cz.7: Ez 36, 16-17a.18-28
- Cz.8: Rz 6, 3-11
- Ew.: Mt 28, 1-10 (Rok A)
- Inne:
- –
12 kwietnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE (k. biały)
- Msza w dzień:
- Cz.1: Dz 10, 34a. 37-43
- Cz.2: Kol 3, 1-4 lub 1 Kor 5, 6b-8
- Ew.: J 20, 1-9
- Inne:
- –
KWIECIEŃ
OKRES WIELKANOCNY
12 kwietnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE (k. biały)
- Msza w dzień:
- Cz.1: Dz 10, 34a. 37-43
- Cz.2: Kol 3, 1-4 lub 1 Kor 5, 6b-8
- Ew.: J 20, 1-9
- Inne:
- –
13 kwietnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 2, 14.22b-32
- Ew.: Mt 28, 8-15
- Inne:
- Taca na KUL
- † ks. Bogdan Nogaj 2018
- † ks. Wacław Szmajda 1995
14 kwietnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Wtorek w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 2, 36-41
- Ew.: J 20, 11-18
- Inne:
- † ks. Jan Glibowski 2008
15 kwietnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Środa w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 3, 1-10
- Ew.: Łk 24, 13-35
- Inne:
- † ks. Władysław Stępniewski 2019
16 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Czwartek w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 3,11-26
- Ew.: Łk 24, 35-48
- Inne:
- –
17 kwietnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Piątek w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 4, 1-12
- Ew.: J 21, 1-14
- Inne:
- –
18 kwietnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Sobota w Oktawie Wielkanocy (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 4, 13-21
- Ew.: Mk 16, 9-15
- Inne:
- –
II TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
19 kwietnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 2, 42-47
- Cz.2: 1 P 1, 3-9
- Ew.: J 20, 19-31
- Inne:
- Tydzień Miłosierdzia
- Taca na Caritas
- † ks. Stanisław Słyk 1993
20 kwietnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 4,23-31
- Ew.: J 3, 1-8
- Inne:
- † ks. Jan Wancerz 2006
- † ks. Henryk Pachucy 2019
21 kwietnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Anzelma b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 4, 32-37
- Ew.: J 3, 7b-15
- Inne:
- –
22 kwietnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 5, 17-26
- Ew.: J 3, 16-21
- Inne:
- –
23 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA b m, Głównego Patrona Polski (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dz 1, 3-8
- Cz.: Flp 1, 20c-30
- Ew.: J 12, 24-26
- Inne:
- † ks. Mieczysław Krajewski 2005
24 kwietnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Fidelisa z Sigmaringen p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Jerzego m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Dz 5, 34-42
- Ew.: J 6, 1-15
- Inne:
- –
25 kwietnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. MARKA EWANGELISTY (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1 P 5, 5b-14
- Ew.: Mk 16, 15-20
- Inne:
- –
III TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
26 kwietnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- III NIEDZIELA WIELKANOCY (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 2, 14.22b-28
- Cz.2: 1 P 1, 17-21
- Ew.: Łk 24, 13-35
- Inne:
- † ks. Leon Borowiecki 1992
- † ks. Wiesław Zalas 2018
27 kwietnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 6, 8-15
- Ew.: J 6, 22-29
- Inne:
- –
28 kwietnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Piotra Chanela p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Ludwika Marii Grignion de Monfort p, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 7, 51 – 8,1a
- Ew.: J 6, 30-35
- Inne:
- –
29 kwietnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ dz dK, Patronki Europy (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1 J 1, 5 – 2, 2
- Ew.: Mt 11,25-30
- Inne:
- † al. Jakub Płusa 2007
30 kwietnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Piusa V p, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 8, 26-40
- Ew.: J 6, 44-51
- Inne:
- –
MAJ
OKRES WIELKANOCNY
1 maja – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Św. Józefa Rzemieślnika, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 9, 1-20
- Ew.: J 6, 52-59
- Inne:
- –
2 maja – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, Głównej Patronki Polski (k. biały)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Ap 11, 19a; 12, 1-6a.10ab
- Cz.2: Kol 1, 12-16
- Ew.: J 19, 25-27
- Inne:
- –
IV TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
3 maja – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- IV NIEDZIELA WIELKANOCY (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 2, 14a.36-41
- Cz.2: 1 P 2, 20b-25
- Ew.: J 10, 1-10
- Inne:
- Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej – taca na WSD w Radomiu.
4 maja – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Floriana m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Dz 11, 1-18
- Ew.: J 10, 11-18
- Inne:
- † ks. Henryk Wiśnios 2003
5 maja – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Stanisława Kazimierczyka prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 11, 19-26
- Ew.: J 10, 22-30
- Inne:
- † ks. Jan Gogacz 2017
- † ks. Tadeusz Skrzypczak 2018
6 maja – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1 Kor 15, 1-8a
- Ew.: J 14, 6-14
- Inne:
- –
7 maja – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 13, 13-25
- Ew.: J 13, 16-20
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
- † ks. Piotr Ostrowski 2017
8 maja – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ SW. STANISŁAWA b m, Głównego Patrona Polski (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Dz 20, 17-18a.28-32.36
- Cz.2: Rz 8, 31b-39
- Ew.: J 10, 11-16
- Inne:
- –
9 maja – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 13, 44-52
- Ew.: J 14, 7-14
- Inne:
- –
V TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
10 maja – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- V NIEDZIELA WIELKANOCY (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 6, 1-7
- Cz.2: 1 P 2, 4-9
- Ew.: J 14, 1-12
- Inne:
- † ks. Stanisław Maicki 1996
- † ks. Henryk Karbownik 1999
11 maja – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 14, 5-18
- Ew.: J 14,21-26
- Inne:
- –
12 maja – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Nereusza i Achillesa mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Pankracego m, wspomnienie dowolne (k. czerwony),
- Czytania:
- Cz.: Dz 14, 19-28
- Ew.: J 14, 27-31a
- Inne:
- Dziś 35. rocznica sakry biskupiej Ks. Biskupa Adama Odzimka. Dostojnego Jubilata polecamy Bogu w modlitwach osobistych i Modlitwie wiernych.
- † ks. Adam Socha 2011
13 maja – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- NMP Fatimskiej, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 15, 1-6
- Ew.: J 15, 1-8
- Inne:
- † ks. Czesław Tatar 2002
14 maja – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dz 1, 15-17.20-26
- Ew.: J 15, 9-17
- Inne:
- –
15 maja – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 15, 22-31
- Ew.: J 15, 12-17
- Inne:
- † ks. Antoni Mąkosa 1999
- † ks. Eugeniusz Cieślakowski 2000
16 maja – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI prb m, Patrona Polski (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ap 12, 10-12a lub 1 Kor 1, 10-13.17-18
- Ew.: J 17, 20-26
- Inne:
- –
VI TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
17 maja – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- VI NIEDZIELA WIELKANOCY (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 8, 5-8.14-17
- Cz.2: 1 P 3, 15-18
- Ew.: J 14, 15-21
- Inne:
- † ks. Józef Jaskulski 2006
18 maja – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Jana I p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Dz 16, 11-15
- Ew.: J 15, 26 – 16, 4a
- Inne:
- † ks. Marian Wójcik 2006
19 maja – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 16, 22-34
- Ew.: J 16, 5-11
- Inne:
- –
20 maja – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Bernardyna ze Sieny prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 17, 15.22 – 18, 1
- Ew.: J 16, 12-15
- Inne:
- –
21 maja – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Krzysztofa Magallanesa prb i Towarzyszy mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Dz 18, 1-8
- Ew.: J 16, 16-20
- Inne:
- –
22 maja – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Rity z Cascia z, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 18, 9-18
- Ew.: J 16, 20-23a
- Inne:
- Rozpoczęcie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.
23 maja – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 18, 23-28
- Ew.: J 16, 23b-28
- Inne:
- –
VII TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
24 maja – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 1, 1-11
- Cz.2: Ef 1, 17-23
- Ew.: Mt 28, 16-20
- Inne:
- Dzień modlitw w intencji Kościoła w Chinach
25 maja – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Bedy Czcigodnego prb dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Grzegorza VII p, wspomnienie dowolne (k. biały),
- Św. Marii Magdaleny de Pazzi dz, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 19, 1-8
- Ew.: J 16, 29-33
- Inne:
- † ks. Andrzej Kaim 2004
26 maja – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Filipa Nereusza prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 20, 17-27
- Ew.: J 17, 1-11a
- Inne:
- Dzień Matki
27 maja – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Augustyna z Canterbury b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 20, 28-38
- Ew.: J 17, 11b-19
- Inne:
- † ks. Henryk Paciura 2007
28 maja – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 22, 30; 23, 6-11
- Ew.: J 17, 20-26
- Inne:
29 maja – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Urszuli Ledóchowskiej dz, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 25, 13-21
- Ew.: J 21, 15-19
- Inne:
- –
30 maja – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. biały)
- Św. Jana Sarkandra prb m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Zdzisławy, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Dz 28, 16-20.30-31
- Ew.: J 21, 20-25
- Wieczorna Msza Wigilijna Uroczystości Zesłania Ducha Św. (k. czerwony)
- Czytania Wigilii:
- Cz.1: Rdz 11, 1-9 lub inne do wyboru
- Cz.2: Rz 8, 22-27
- Ew.: J 7, 37-39
- Czytania Wigilii:
- Inne:
- –
31 maja – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.1: Dz 2, 1-11
- Cz.2: 1 Kor 12, 3b-7.12-13
- Ew.: J 20, 19-23
- Inne:
- Koniec Okresu Wielkanocy
CZERWIEC
IX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 czerwca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Rdz 3, 9-15.20
- Ew.: J 19, 25-34
- Inne:
- –
2 czerwca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Marcelina i Piotra mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 2 P 3, 12-15a.17-18
- Ew.: Mk 12, 13-17
- Inne:
- –
3 czerwca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Karola Lwangi i Towarzyszy mm, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Tm 1, 1-3.6-12
- Ew.: Mk 12, 18-27
- Inne:
- –
4 czerwca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Rdz 22, 9-18 lub Hbr 10, 4-10
- Ew.: Mt 26, 36-42
- Inne:
- Rocznica pobytu Św. Jana Pawła II w Radomiu
- Pielgrzymka kapłanów do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej
- † ks. Jerzy Krogulec 2012
5 czerwca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Bonifacego b m, wspomnienie (k. czerwony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Tm 3, 10-17
- Ew.: Mk 12, 35-37
- Inne:
- † ks. Stefan Szary 2019
6 czerwca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Norberta b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Tm 4, 1-8
- Ew.: Mk 12, 38-44
- Inne:
- † ks. Henryk Krzosek 2001
- † ks. Jan Mnich 2005
X TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
7 czerwca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Wj 34, 4b-6.8-9
- Cz.2: 2 Kor 13, 11-13
- Ew.: J 3, 16-18
- Inne:
- † ks. Henryk Kolasa 2005
- † ks. Czesław Kołtunowicz 2019
8 czerwca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jadwigi Królowej, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 17, 1-6
- Ew.: Mt 5, 1-12
- Inne:
- † ks. Czesław Jeromin 2002
9 czerwca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Efrema dk dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 17, 7-16
- Ew.: Mt 5, 13-16
- Inne:
- –
10 czerwca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Barnaby Ap, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 18, 20-39
- Ew.: Mt 5, 17-19
- Inne:
- † ks. Henryk Kołodziejczyk 2019
11 czerwca – Czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Pwt 8, 2-3. 14b-16a
- Cz.2: 1 Kor 10, 16-17
- Ew.: J 6, 51-58
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
12 czerwca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Bł. Męczenników Radomskich Kazimierza Grelewskiego, Stefana Grelewskiego, Franciszka Rosłańca, Bolesława Strzeleckiego, Kazimierza Sykulskiego, prb i Towarzyszy, wspomnienie (k. czerwony)
- UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W RADOMIU (tylko w katedrze) (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 19, 9a.11-16
- Ew.: Mt 5, 27-32
- Czytania (tylko w katedrze):
- Cz.1: Ez 43, 1-2.4-7a;
- Cz.2: Ef 2, 19-22;
- Ew.: J 4, 19-24
- Inne:
- –
13 czerwca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Antoniego z Padwy prb dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 19, 19-21
- Ew.: Mt 5, 33-37
- Inne:
- –
XI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
14 czerwca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XI NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Wj 19, 2-6a
- Cz.2: Rz 5, 6-11
- Ew.: Mt 9, 36 -10, 8
- Inne:
- –
15 czerwca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 21, 1b-16
- Ew.: Mt 5, 38-42
- Inne:
- –
16 czerwca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Krl 21, 17-29
- Ew.: Mt 5, 43-48
- Inne:
- † ks. Stanisław Łapiński 1994
- † ks. Stanisław Wydra 1998
- † ks. Ryszard Wojciechowski 2008
17 czerwca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Brata Alberta Chmielowskiego z, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 2, 1.6-14
- Ew.: Mt 6, 1-6.16-18
- Inne:
- –
18 czerwca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Syr 48, 1-14
- Ew.: Mt 6, 7-15
- Inne:
- –
19 czerwca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Pwt 7, 6-11
- Cz.2: 1 J 4, 7-16
- Ew.: Mt 11,25-30
- Inne:
- –
20 czerwca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Niepokalanego Serca NMP, wspomnienie (k. biały)
- Czytania: (LM. t. VI)
- Cz.: Iz 61, 9-11
- Ew.: Łk 2, 41-51
- Inne:
- † ks. Tadeusz Białecki 2010
XII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
21 czerwca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Jr 20, 10-13
- Cz.2: Rz 5, 12-15
- Ew.: Mt 10, 26-33
- Inne:
- † ks. Kazimierz Rak 1993
- † ks. Józef Gałan 2002
- † ks. Andrzej Wróblewski 2019
22 czerwca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Paulina z Noli b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Jana Fishera b i Tomasz More’a mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 17, 5-8. 13-15a.18
- Ew.: Mt 7, 1-5
- Inne:
- –
23 czerwca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Wieczorna Msza wigilijna uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 19, 9b-11. 14-21.31-35a.36
- Ew.: Mt 7, 6.12-14
- Czytania wigilii: (LM, t. VI)
- Cz.1: Jr 1, 4-10
- Cz.2: 1 P 1, 8-12
- Ew.: Łk 1, 5-17
- Inne:
- Dzień Ojca
24 czerwca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Iz 49, 1-6
- Cz.2: Dz 13, 22-26
- Ew.: Łk 1, 57-66.80
- Inne:
- –
25 czerwca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 24, 8-17
- Ew.: Mt 7, 21-29
- Inne:
- 44 Rocznica wydarzeń Czerwca’76 w Radomiu. W Modlitwie wiernych okolicznościowe wezwanie za ofiary tamtych wydarzeń.
- † ks. Stanisław Ciejka 2007
26 czerwca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Zygmunta Gorazdowskiego prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Krl 25, 1-12
- Ew.: Mt 8, 1-4
- Inne:
- –
27 czerwca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Cyryla Aleksandryjskiego b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Lm 2, 2.10-14.18-19
- Ew.: Mt 8, 5-17
- Inne:
- –
XII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
28 czerwca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Wieczorna Msza wigilijna uroczystości Św. Ap Piotra i Pawła (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.1: 2 Krl 4, 8-12a.14- 16a
- Cz.2: Rz 6, 3-4.8-11
- Ew.: Mt 10, 37-42
- Czytania wigilii: (LM, t. VI)
- Cz.1: Dz 3, 1-10
- Cz.2: Ga 1, 11-20
- Ew.: J 21, 15-19
- Inne:
- –
29 czerwca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Dz 12, 1-11
- Cz.2: 2 Tm 4, 6–9.16–18
- Ew.: Mt 16, 13–19
- Inne:
- Dzień Imienin Księdza Biskupa Piotra Turzyńskiego.
- Dostojnego Solenizanta polecamy Panu Bogu w Modlitwie wiernych i modlitwach osobistych.
- Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej
- † ks. Tadeusz Jakubiak 1993
30 czerwca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Am 3, 1-8; 11-12
- Ew.: Mt 8, 23-27
- Inne:
- † ks. Stanisław Kotkowski 1994
LIPIEC
XII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 lipca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Ottona b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Am 5, 14-15.21-24
- Ew.: Mt 8, 28-34
- Inne:
- –
2 lipca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Am 7, 10-17
- Ew.: Mt 9, 1-8
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
3 lipca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA (k. czerwony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ef 2, 19-22
- Ew.: J 20, 24-29
- Inne:
- –
4 lipca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Św. Elżbiety Portugalskiej, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Am 9, 11-15
- Ew.: Mt 9, 14-17
- Inne:
- –
XIV TYDZIEŃ ZWYKŁY
5 lipca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Za 9, 9-10
- Cz.2: Rz 8, 9.11-13
- Ew.: Mt 11, 25-30
- Inne:
- † ks. Stanisław Wiśniewski 1995
6 lipca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dz, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Oz 2, 16.17b-18. 21-22
- Ew.: Mt 9, 18-26
- Inne:
- –
7 lipca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Oz 8, 4-7.11-13
- Ew.: Mt 9, 32-38
- Inne:
- –
8 lipca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana z Dukli prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Oz 10, 1-3.7-8.12
- Ew.: Mt 10, 1-7
- Inne:
- † ks. Eugeniusz Duda 2013
9 lipca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Augustyna Zhao Rong prb i Towarzyszy mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Oz 11, 1-4.8c-9
- Ew.: Mt 10, 7-15
- Inne:
- –
10 lipca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Oz 14, 2-10
- Ew.: Mt 10, 16-23
- Inne:
- † ks. Adam Zając 1997
- † ks. Stanisław Cieślikowski 2016
11 lipca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA OPATA, Patrona Europy (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Prz 2, 1-9
- Ew.: Mt 19, 27-29
- Inne:
- –
XV TYDZIEŃ ZWYKŁY
12 lipca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XV NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 55, 10-11
- Cz.2: Rz 8, 18-23
- Ew.: Mt 13, 1-23
- Inne:
- † ks. Tadeusz Kwiecień 2001
- † Abp Zygmunt Zimowski 2016
13 lipca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 1, 10-17
- Ew.: Mt 10, 34 – 11, 1
- Inne:
- –
14 lipca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Kamila de Lellis prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Henryka, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 7, 1-9
- Ew.: Mt 11, 20-24
- Inne:
- –
15 lipca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Bonawentury b dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 10, 5-7.13-16
- Ew.: Mt 11,25-27
- Inne:
- † ks. Stanisław Lachtara 2009
16 lipca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 26, 7-9.12.16-19
- Ew.: Mt 11,28-30
- Inne:
- –
17 lipca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Iz 38, 1-6.21-22.7-8
- Ew.: Mt 12, 1-8
- Inne:
- –
18 lipca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Szymona z Lipnicy prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Mi 2, 1-5
- Ew.: Mt 12, 14-21
- Inne:
- † ks. Bogumił Polinceusz 2008
XVI TYDZIEŃ ZWYKŁY
19 lipca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Mdr 12, 13.16-19
- Cz.2: Rz 8, 26-27
- Ew.: Mt 13, 24-43
- Inne:
- † ks. Stanisław Barański 2000
20 lipca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Bł. Czesława prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Mi 6, 1-4.6-8
- Ew.: Mt 12, 38-42
- Inne:
- † ks. Józef Walaszczyk 2007
21 lipca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Wawrzyńca z Brindisi prb dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Apolinarego b m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Mi 7, 14-15.18-20
- Ew.: Mt 12, 46-50
- Inne:
- † ks. Jan Malec 1993
- † ks. Marian Baranowski 2013
22 lipca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Pnp 8, 6-7 lub 2 Kor 5, 14-17
- Ew.: J 20, 1.11-18
- Inne:
- † ks. Gustaw Szurmański 2004
- † ks. Benedykt Mikołajewski 2006
23 lipca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY ZAKONNICY, Patronki Europy (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ga 2, 19-20
- Ew.: J 15, 1-8
- Inne:
- –
24 lipca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Kingi dz, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 3, 14-17
- Ew.: Mt 13, 18-23
- Inne:
- –
25 lipca – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 2 Kor 4, 7-15
- Ew.: Mt 20, 20-28
- Inne:
- –
XVII TYDZIEŃ ZWYKŁY
26 lipca – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: 1 Krl 3, 5. 7-12
- Cz.2: Rz 8, 28-30
- Ew.: Mt 13, 44-52
- Inne:
- † ks. Adam Łyżwa 2019
27 lipca – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jr 13, 1-11
- Ew.: Mt 13, 31-35
- Inne:
- –
28 lipca – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Charbela Makhlufa prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 14, 17-22
- Ew.: Mt 13, 36-43
- Inne:
- –
29 lipca – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Marty, wspomnienie (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 1 J 4, 7-16
- Ew.: J 11, 19-27 lub Łk 10, 38-42
- Inne:
- –
30 lipca – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Piotra Chryzologa b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 18, 1-6
- Ew.: Mt 13, 47-53
- Inne:
- –
31 lipca – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Ignacego z Loyoli prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 26, 1-9
- Ew.: Mt 13, 54-58
- Inne:
- † Bp Stefan Siczek 2012
SIERPIEŃ
XVII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 sierpnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Alfonsa Marii Liguoriego b dK, wspomnienie (k. biały)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 26, 11-16.24
- Ew.: Mt 14, 1-12
- Inne:
- † ks. Stanisław Popis 2002
XVIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
2 sierpnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 55, 1-3
- Cz.2: Rz 8, 35.37-39
- Ew.: Mt 14, 13-21
- Inne:
- † ks. Stanisław Zarzycki 2002
3 sierpnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Jr 28, 1-17
- Ew.: Mt 14, 13-21
- Inne:
- –
4 sierpnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana Marii Vianneya prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 30, 1-2.12-15.18-22
- Ew.: Mt 14, 22-36
- Inne:
- † ks. Stanisław Kula 2016
5 sierpnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Rocznica Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki NMP, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Jr 31,1-7
- Ew.: Mt 15, 21-28
- Inne:
- –
6 sierpnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dn 7, 9-10.13-14
- Ew.: Mt 17, 1-9
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
7 sierpnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Św. Sykstusa II p i Towarzyszy mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Kajetana prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Na 2, 1. 3; 3, 1-3.6-7
- Ew.: Mt 16, 24-28
- Inne:
- –
8 sierpnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Dominika prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ha 1, 12 – 2, 4
- Ew.: Mt 17, 14-20
- Inne:
- † ks. Zygmunt Lewiński 2001
XIX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
9 sierpnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: 1 Krl 19, 9a.11-13a
- Cz.2: Rz 9,1-5
- Ew.: Mt 14, 22-33
- Inne:
- Taca na KUL
10 sierpnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA dk m (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: 2 Kor 9, 6-10
- Ew.: J 12, 24-26
- Inne:
- † ks. Jan Roguś 2001
11 sierpnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Klary dz, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 2, 8 – 3, 4
- Ew.: Mt 18, 1-5.10.12-14
- Inne:
- W Klasztorze Sióstr Klarysek w Skaryszewie uroczystość Św. Klary.
12 sierpnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Joanny Franciszki de Chantal z, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 9, 1-7; 10, 18-22
- Ew.: Mt 18, 15-20
- Inne:
- –
13 sierpnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Poncjana p i Hipolita prb mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ez 12, 1-12
- Ew.: Mt 18, 21 – 19, 1
- Inne:
- –
14 sierpnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Maksymiliana Marii Kolbego prb m, wspomnienie (k. czerwony)
- Wigilia Uroczystości Wniebowzięcia NMP (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 16, 1-15.60.63 lub Ez 16, 59-63
- Ew.: Mt 19, 3-12
- Czytania wigilii: (LM t. VI)
- Cz.1: 1 Krn 15, 3-4. 15-16; 16, 1-2
- Cz.2: 1 Kor 15, 54b-57
- Ew.: Łk 11,27-28
- Inne:
- –
15 sierpnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Ap 11, 19a; 12,1-6a.10ab
- Cz.2: 1 Kor 15, 20-26
- Ew.: Łk 1, 39-56
- Inne:
- Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów – zob.
XX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
16 sierpnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XX NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 56, 1.6-7
- Cz.2: Rz 11, 13-15.29-32
- Ew.: Mt 15, 21-28
- Inne:
- –
17 sierpnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jacka prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 24, 15-24
- Ew.: Mt 19, 16-22
- Inne:
- –
18 sierpnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ez 28, 1-10
- Ew.: Mt 19, 23-30
- Inne:
- Rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza. Dzień modlitw o beatyfikację.
19 sierpnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Jana Eudesa prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 34, 1-11
- Ew.: Mt 20, 1-16
- Inne:
- † ks. Eugeniusz Wrzeszcz 2018
20 sierpnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Bernarda op dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 36, 23-28
- Ew.: Mt 22, 1-14
- Inne:
- –
21 sierpnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Piusa X p, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 37, 1-14
- Ew.: Mt 22, 34-40
- Inne:
- –
22 sierpnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Najświętszej Maryi Panny Królowej, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ez 43,1-7a
- Ew.: Mt 23, 1-12
- Inne:
- –
XXI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
23 sierpnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 22, 19-23
- Cz.2: Rz 11, 33-36
- Ew.: Mt 16, 13-20
- Inne:
- † ks. Zenon Sadal 2001
- † ks. Jerzy Resiak 2006
24 sierpnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ap 21, 9b-14
- Ew.: J 1, 45-51
- Inne:
- –
25 sierpnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Ludwika króla, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Józefa Kalasantego prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 2 Tes 2, 1-3a.14-17
- Ew.: Mt 23, 23-26
- Inne:
- –
26 sierpnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ Głównej Patronki Metropolii (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Prz 8, 22-35 lub Iz 2, 2-5
- Cz.2: Ga 4, 4-7
- Ew.: J 2, 1-11
- Inne:
- Można dziś odmówić tekst Ślubów Jasnogórskich.
27 sierpnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Moniki, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 1,1-9
- Ew.: Mt 24, 42-51
- Inne:
- † ks. Marian Magdziak 2004
28 sierpnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Augustyna b dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 1, 17-25
- Ew.: Mt 25, 1-13
- Inne:
- –
29 sierpnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Jr 1, 17-19
- Ew.: Mk 6, 17-29
- Inne:
- † ks. Antoni Łukaszek 2017
XXII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
30 sierpnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Jr 20, 7-9
- Cz.2: Rz 12, 1-2
- Ew.: Mt 16, 21-27
- Inne:
- –
31 sierpnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 2,1-5
- Ew.: Łk 4, 16-30
- Inne:
- –
WRZESIEŃ
XXII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 września – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 2, 10b-16
- Ew.: Łk 4, 31-37
- Inne:
- –
2 września – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 3,1-9
- Ew.: Łk 4, 38-44
- Inne:
- † ks. Wincenty Telus 1992
3 września – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Grzegorza Wielkiego p dK, wspomnienie (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 3, 18-23
- Ew.: Łk 5, 1-11
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
4 września – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Bł. Marii Stelli i Towarzyszek dz mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 4, 1-5
- Ew.: Łk 5, 33-39
- Inne:
- –
5 września – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 4, 6-15
- Ew.: Łk 6, 1-5
- Inne:
- –
XXIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
6 września – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Ez 33, 7-9
- Cz.2: Rz 13, 8-10
- Ew.: Mt 18, 15-20
- Inne:
- –
7 września – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Melchiora Grodzieckiego prb m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 5,1-8
- Ew.: Łk 6, 6-11
8 września – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO NARODZENIA NMP (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Mi 5, 1-4a lub Rz 8,28-30
- Ew.: Mt 1, 1-16.18-23
- Inne:
- Błogosławieństwo ziarna siewnego
9 września – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Piotra Klawera prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 7, 25-31
- Ew.: Łk 6, 20-26
- Inne:
- –
10 września – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 8, 1b-7.10-13
- Ew.: Łk 6, 27-38
- Inne:
- † ks. Stanisław Lachtara 2016
11 września – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 9, 16-19. 22-27
- Ew.: Łk 6, 39-42
- Inne:
- † ks. Stanisław Mnich 2008
12 września – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Najświętszego Imienia Maryi, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 10, 14-22
- Ew.: Łk 6, 43-49
- Inne:
- –
XXIV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
13 września – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Syr 27, 30 – 28, 7
- Cz.2: Rz 14, 7-9
- Ew.: Mt 18, 21-35
- Inne:
- –
14 września – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Lb 21, 4b -9 lub Flp 2, 6-11
- Ew.: J 3, 13-17
- Inne:
- † ks. Władysław Nowak 1998
15 września – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, wspomnienie (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Hbr 5, 7-9
- Ew.: J 19,25-27 lub Łk 2, 33-35
- Inne:
- –
16 września – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Korneliusza p i Cypriana b mm, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 12, 31 – 13, 13
- Ew.: Łk 7, 31-35
- Inne:
- † ks. Czesław Jabłoński 1996
- † ks. Władysław Żabicki 2006
- † ks. Jan Adacha 2014
17 września – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Roberta Bellarmina b dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 15, 1-11
- Ew.: Łk 7, 36-50
- Inne:
- Rocznica śmierci Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej. Dzień modlitw o beatyfikację.
- † ks. Marceli Prawica 2017
18 września – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI z, Patrona Polski (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Mdr 4, 7-15 lub 1 J 2, 12-17
- Ew.: Łk 2, 41-52
- Inne:
- –
19 września – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Januarego b m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 1 Kor 15, 35-37.42-49
- Ew.: Łk 8, 4-15
- Inne:
- –
XXV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
20 września – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 55, 6-9
- Cz.2: Flp 1, 20c-24.27a
- Ew.: Mt 20, 1-16a
- Inne:
- † ks. Tadeusz Morawski 2006
21 września – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ef 4, 1-7.11-13
- Ew.: Mt 9, 9-13
- Inne:
- –
22 września – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Prz 21, 1-6.10-13
- Ew.: Łk 8, 19-21
- Inne:
- † ks. Zenon Kicior 2018
23 września – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Pio z Pietrelciny prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Prz 30, 5-9
- Ew.: Łk 9, 1-6
- Inne:
- † al. Robert Wasilewski 2000
24 września – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Koh 1, 2-11
- Ew.: Łk 9, 7-9
- Inne:
- † ks. Stanisław Wrocławski 2010
25 września – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Bł. Władysława z Gielniowa prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Koh 3, 1-11
- Ew.: Łk 9, 18-22
- Inne:
- † ks. Józef Słaby 1995
26 września – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Kosmy i Damiana mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony),
- Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Koh 11, 9 – 12,8
- Ew.: Łk 9, 43b-45
- Inne:
- † ks. Józef Kuraś 1994
XXVI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
27 września – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Ez 18, 25-28
- Cz.2: Flp 2, 1-11
- Ew.: Mt 21, 28-32
- Inne:
- –
28 września – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Wacława m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Hi 1, 6-22
- Ew.: Łk 9, 46-50
- Inne:
- † ks. Sylwester Rybak 2012
- † ks. Józef Wodzinowski 2016
- † ks. Jacenty Socha 2019
29 września – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Dn 7, 9-10.13-14 lub Ap 12, 7-12a
- Ew.: J 1, 47-51
- Inne:
- † ks. Zdzisław Zymiak 2006
30 września – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Hieronima prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Hi 9, 1-12.14-16
- Ew.: Łk 9, 57-62
- Inne:
- † ks. Andrzej Łączyński 2018
PAŹDZIERNIK
XXVI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 października – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz dK, wspomnienie (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Hi 19, 21-27
- Ew.: Łk 10, 1-12
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
- † ks. Józef Domański 2013
2 października – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Świętych Aniołów Stróżów, wspomnienie (k. biały)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Hi 38, 1.12-21; 40, 3-5
- Ew.: Łk 10, 13-16
- Inne:
- –
3 października – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Hi 42, 1-3.5-6.12-17
- Ew.: Łk 10, 17-24
- Inne:
- Dziś diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Wysokiego Koła
- † ks. Stanisław Mandecki 2003
XXVII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
4 października – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 5, 1-7
- Cz.2: Flp 4, 6-9
- Ew.: Mt 21, 33-43
- Inne:
- † ks. Jan Śnieżyński 2011
5 października – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Faustyny Kowalskiej z, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 1, 6-12
- Ew.: Łk 10, 25-37
- Inne:
- † ks. Józef Lipidalski 2005
6 października – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Brunona prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 1, 13-24
- Ew.: Łk 10, 38-42
7 października – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 2, 1-2.7-14
- Ew.: Łk 11, 1-4
- Inne:
- –
8 października – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ga 3, 1-5
- Ew.: Łk 11, 5-13
- Inne:
- –
9 października – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Jana Leonardiego prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Dionizego b i Towarzyszy mm, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ga 3, 7-14
- Ew.: Łk 11, 15-26
- Inne:
- † ks. Grzegorz Opalski 2009
10 października – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ga 3, 22-29
- Ew.: Łk 11, 27-28
- Inne:
- –
XXVIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
11 października – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 25, 6-10a
- Cz.2: Flp 4, 12-14.19-20
- Ew.: Mt 22, 1-14
- Inne:
- Dzień Papieski
- Zbiórka do puszek – Dzieło Nowego Tysiąclecia
- † ks. Andrzej Wierzbicki 2014
12 października – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Bł. Jana Beyzyma prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 4, 22-24.26-27. 31 – 5, 1
- Ew.: Łk 11,29-32
- Inne:
- –
13 października – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Bł. Honorata Koźmińskiego prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 5, 1-6
- Ew.: Łk 11, 37-41
- Inne:
- W Domu Generalnym Sióstr Służek NMPN w Mariówce i w Domach Zgromadzeń Honorackich święto Bł. Honorata Koźmińskiego.
14 października – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Kaliksta I p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony),
- Św. Małgorzaty Marii Alacoque dz, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ga 5, 18-25
- Ew.: Łk 11, 42-46
- Inne:
- † ks. Jan Wiktor 2004
- † ks. Jan Dereń 2016
15 października – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Teresy od Jezusa dz dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 1, 1-10
- Ew.: Łk 11, 47-54
- Inne:
- † ks. Jan Borończyk 2000
16 października – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 1, 11-14
- Ew.: Łk 12, 1-7
- Inne:
- Dziś 11. Rocznica prekonizacji Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika.
17 października – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Ignacego Antiocheńskiego b m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ef 1,15-23
- Ew.: Łk 12, 8-12
- Inne:
- † ks. Piotr Skwirowski 1999
- † ks. Bonifacy Miązek 2018
XXIX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
18 października – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 45, 1.4-6
- Cz.2: 1 Tes 1, 1-5b
- Ew.: Mt 22, 15-21
- Inne:
- Tydzień Misyjny
- Taca na misje
- † Bp Jan Chrapek 2001
19 października – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a prb i Towarzyszy, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Pawła od Krzyża prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 2, 1-10
- Ew.: Łk 12, 13-21
- Inne:
- –
20 października – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana Kantego prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 2, 12-22
- Ew.: Łk 12, 35-38
- Inne:
- –
21 października – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ef 3, 2-12
- Ew.: Łk 12, 39-48
- Inne:
- –
22 października – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana Pawła II, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 3, 14-21
- Ew.: Łk 12, 49-53
- Inne:
- –
23 października – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Jana Kapistrana prb, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Józefa Bilczewskiego b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 4, 1-6
- Ew.: Łk 12, 54-59
- Inne:
- † ks. Stanisław Pietrucha 2010
24 października – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Antoniego Marii Clareta b, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ef 4, 7-16
- Ew.: Łk 13, 1-9
- Inne:
- –
XXX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
25 października – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA (w kościołach poświęconych (dedykowanych), których data poświęcenia jest nieznana poza katedrą) (k. biały)
- Czytania (z niedzieli):
- Cz.1: Wj 22, 20-26
- Cz.2: 1 Tes 1, 5c-10
- Ew.: Mt 22, 34-40
- Czytania (z uroczystości): (LM, t. VI)
- Cz.1: 1 Krl 8, 22-23.27-30
- Cz.2: 1 Kor 3, 9b-11.16-17
- Ew.: Mt 16, 13-19 lub inne do wyboru
- Inne:
- Dziś podczas każdej Mszy świętej i Nieszporów zapala się zacheuszki.
- † ks. Piotr Karbowiak 1997
26 października – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ef 4, 32 – 5, 8
- Ew.: Łk 13, 10-17
- Inne:
- –
27 października – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ef 5, 21-33
- Ew.: Łk 13, 18-21
- Inne:
- † ks. Władysław Stefański 1995
28 października – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. SZYMONA I JUDY TADEUSZA APOSTOŁÓW (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ef 2, 19-22
- Ew.: Łk 6, 12-19
- Inne:
- † ks. Józef Barański 2003
29 października – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ef 6, 10-20
- Ew.: Łk 13, 31-35
- Inne:
- † ks. Aleksander Kamiński 1994
30 października – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Flp 1, 1-11
- Ew.: Łk 14, 1-6
- Inne:
- –
31 października – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Flp 1, 18b-26
- Ew.: Łk 14, 1.7-11
- Inne:
- † ks. Józef Suligowski 1997
- † ks. Eugeniusz Siedlecki 2018
LISTOPAD
XXXI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO – cykl niedzielny – A, dni powszednie – rok II
1 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Ap 7, 2-4.9-14
- Cz.2: 1 J 3, 1-3
- Ew.: Mt 5, 1-12a
- Inne:
- –
2 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (k. czarny lub fioletowy)
- Czytania:
- I Msza:
- Cz.1: Hi 19, 1.23-27a
- Cz.2: 1 Kor 15, 20-24a.25-28
- Ew.: Łk 23, 44-46.50.52-53; 24. 1-6a
- II Msza:
- Cz.1: Dn 12, 1-3
- Cz.2: Rz 6, 3-9
- Ew.: J 11, 32-45
- III Msza:
- Cz.1: Mdr 3, 1-9
- Cz.2: 2 Kor 4, 14 – 5, 1
- Ew.: J 14, 1-6
- I Msza:
- Inne:
- Odpust za wiernych zmarłych.
- Rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. W Modlitwie wiernych okolicznościowe wezwanie o beatyfikację.
- † ks. Bronisław Kowalski 2009
- † ks. Wiesław Ozdoba 2018
3 listopada – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Marcina de Porres z, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Flp 2, 5-11
- Ew.: Łk 14, 15-24
- Inne:
- –
4 listopada – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Karola Boromeusza b, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Flp 2, 12-18
- Ew.: Łk 14, 25-33
- Inne:
- † ks. Leon Materkowski 2012
5 listopada – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Flp 3, 3-8a
- Ew.: Łk 15, 1-10
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
6 listopada – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Flp 3, 17 – 4, 1
- Ew.: Łk 16, 1-8
- Inne:
- –
7 listopada – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Flp 4, 10-19
- Ew.: Łk 16, 9-15
- Inne:
- –
XXXII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
8 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Mdr 6, 12-16
- Cz.2: 1 Tes 4, 13-18
- Ew.: Mt 25, 1-13
- Inne:
- Taca na WSD w Radomiu
- Zbiórka do puszek – Pomoc Kościołowi w Potrzebie
9 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Ez 47, 1-2.8-9.12
- Ew.: J 2, 13-22
- Inne:
- –
10 listopada – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Leona Wielkiego p dK , wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Tt 2, 1-8.11-14
- Ew.: Łk 17, 7-10
- Inne:
- –
11 listopada – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Marcina z Tours b, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Tt 3, 1-7
- Ew.: Łk 17, 11-19
- Inne:
- Dzisiaj rocznica odzyskania Niepodległości Polski.
12 listopada – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jozafata b m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Flm 7-20
- Ew.: Łk 17, 20-25
- Inne:
- † ks. Jan Jurek 1999
- † ks. Jan Wojtan 2009
13 listopada – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna pierwszych męczenników Polski, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: 2 J 4-9
- Ew.: Łk 17, 26-37
- Inne:
- –
14 listopada – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: 3 J 5-8
- Ew.: Łk 18, 1-8
- Inne:
- –
XXXIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
15 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.1: Prz 31, 10-13. 19-20.30-31
- Cz.2: 1 Tes 5, 1-6
- Ew.: Mt 25, 14-30
- Inne:
- –
16 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Rocznica poświęcenia Rzymskich bazylik Św. Ap Piotra i Pawła, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Małgorzaty Szkockiej, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Św. Gertrudy dz, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ap 1, 1-4; 2, 1-5a
- Ew.: Łk 18, 35-43
- Inne:
- W parafii pw. NMP Ostrobramskiej i we wszystkich parafiach Skarżyska Kam. – Uroczystość Głównej Patronki Miasta
- † ks. Jan Szymański 1994
- † ks. Erwin Burski 2006
17 listopada – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Elżbiety Węgierskiej z, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ap 3, 1-6.14-22
- Ew.: Łk 19, 1-10
- Inne:
- † ks. Henryk Wojtowicz 2012
18 listopada – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Bł. Karoliny Kózkówny dz m, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 4, 1-11
- Ew.: Łk 19,11-28
- Inne:
- † ks. Henryk Michałek 2009
19 listopada – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 5, 1-10
- Ew.: Łk 19, 41-44
- Inne:
- † ks. Stanisław Makarewicz 2009
20 listopada – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Rafała Kalinowskiego prb, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ap 10, 8-11
- Ew.: Łk 19, 45-48
- Inne:
- –
21 listopada – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Ap 11, 4-12
- Ew.: Łk 20, 27-40
- Inne:
- † ks. Kazimierz Buczak 2005
XXXIV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
22 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (k. biały)
- Czytania:
- Cz.1: Ez 34, 11-12.15-17
- Cz.2: 1 Kor 15, 20-26.28
- Ew.: Mt 25, 31-46
- Inne:
- † ks. Stefan Szczygieł 2004
23 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Klemensa I p m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Św. Kolumbana o, wspomnienie dowolne (k. biały),
- Czytania:
- Cz.: Ap 14, 1-3.4b-5
- Ew.: Łk 21,1-4
- Inne:
- † ks. Bogdan Szczepanik 2015
24 listopada – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Andrzeja Dung-Lac prb i Towarzyszy mm, wspomnienie (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 14, 14-20
- Ew.: Łk 21, 5-11
- Inne:
- –
25 listopada – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Św. Katarzyny Aleksandryjskiej dz m, wspomnienie dowolne (k. czerwony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 15, 1-4
- Ew.: Łk 21, 12-19
- Inne:
- † ks. Antoni Barszcz 2018
26 listopada – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 18, 1-2.21-23; 19, 1-3.9a
- Ew.: Łk 21, 20-28
- Inne:
- † ks. Marian Karasiński 2012
27 listopada – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 20, 1-4. 11 – 21, 2
- Ew.: Łk 21, 29-33
- Inne:
- –
28 listopada – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. zielony)
- Czytania:
- Cz.: Ap 22, 1-7
- Ew.: Łk 21, 34-36
- Inne:
- –
I TYDZIEŃ ADWENTU – cykl niedzielny – B, dni powszednie – rok I
29 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- I NIEDZIELA ADWENTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 63, 16b-17.19b; 64, 2b-7
- Cz.2: 1 Kor 1, 3-9
- Ew.: Mk 13, 33-37
- Inne:
- –
30 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Iz 49, 1-6
- Ew.: Mt 4, 18-22
- Inne:
- † ks. Antoni Mroczek 2015
ADWENT 2020
I TYDZIEŃ ADWENTU – cykl niedzielny – B, dni powszednie – rok I
29 listopada – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- I NIEDZIELA ADWENTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 63, 16b-17.19b; 64, 2b-7
- Cz.2: 1 Kor 1, 3-9
- Ew.: Mk 13, 33-37
- Inne:
- –
30 listopada – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA (k. czerwony)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.: Iz 49, 1-6
- Ew.: Mt 4, 18-22
- Inne:
- † ks. Antoni Mroczek 2015
1 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 11, 1-10
- Ew.: Łk 10, 21-24
- Inne:
- † ks. Jerzy Dąbrowski 2015
2 grudnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 25, 6-10a
- Ew.: Mt 15, 29-37
- Inne:
- † ks. Mieczysław Adamski 2001
- † Tadeusz Stańkowski 2003
- † Edward Jóźwik 2003
3 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Franciszka Ksawerego prb, wspomnienie (k. biały)
- I czwartek miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 26, 1-6
- Ew.: Mt7, 21.24-27
- Inne:
- Renovatio Sanctissimi
4 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I piątek miesiąca (k. biały)
- Św. Barbary dz m, wspomnienie dowolne (k. czerwony),
- Św. Jana Damasceńskiego prb dK, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 29, 17-24
- Ew.: Mt 9, 27-31
- Inne:
- We wszystkich kościołach w Pionkach i Starachowicach – uroczystość Św. Barbary – Głównej Patronki Miasta
5 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- I sobota miesiąca (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 30, 19-21.23-26
- Ew.: Mt 9, 35-10, 1.5a.6-8
- Inne:
- –
II TYDZIEŃ ADWENTU
6 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- II NIEDZIELA ADWENTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 40, 1-5.9-11
- Cz.2: 2 P 3, 8-14
- Ew.: Mk 1, 1-8
- Inne:
- Ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie
7 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Ambrożego b dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 35,1-10
- Ew.: Łk 5,17-26
- Inne:
- † ks. Kazimierz Kapusta 2010
8 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (k. biały)
- Czytania: (LM, t. VI)
- Cz.1: Rdz 3, 9-15.20
- Cz.2: Ef 1, 3-6.11-12
- Ew.: Łk 1, 26-38
- Inne:
- Święto Patronalne w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu
- † ks. Zbigniew Białek 1998
- † Jan Bociek 2009
- † Wiesław Koseła 2014
9 grudnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Jana Diego Cuahtlatoatzin, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 40, 25-31
- Ew.: Mt 11,28-30
- Inne:
- † ks. Jerzy Smerda 2007
10 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- NMP Loretańskiej, wspomnienie dowolne (k. biały),
- Czytania:
- Cz.: Iz 41, 13-20
- Ew.: Mt 11, 11-15
- Inne:
- –
11 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Damazego I p, wspomnienie dowolne (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Iz 48, 17-19
- Ew.: Mt 11, 16-19
- Inne:
- –
12 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- NMP z Guadalupe, wspomnienie dowolne (k. biały),
- Czytania:
- Cz.: Syr 48, 1-4.9-11
- Ew.: Mt 17, 10-13
- Inne:
- † ks. Stanisław Sikorski 1993
III TYDZIEŃ ADWENTU
13 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- III NIEDZIELA ADWENTU (Gaudete) (k. różowy lub fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: Iz 61, 1-2a.10-11
- Cz.2: 1 Tes 5, 16-24
- Ew.: J 1, 6-8.19-28
- Inne:
- Dzisiaj początek Modlitw kwartalnych o życie chrześcijańskie rodzin
- † ks. Klemens Wlazło 1997
14 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Św. Jana od Krzyża prb dK, wspomnienie (k. biały)
- Czytania:
- Cz.: Lb 24, 2-7.15-17a
- Ew.: Mt 21, 23-27
- Inne:
- † ks. Jan Żelaśkiewicz 1995
- † Krzysztof Przybyś 2018
15 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: So 3, 1-2.9-13
- Ew.: Mt 21, 28-32
- Inne:
- –
16 grudnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Iz 45, 6b-8.18.21b-25
- Ew.: Łk 7, 18b-23
- Inne:
- † ks. Stefan Kowalczyk 2006
17 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Rdz 49, 1a.2.8-10
- Ew.: Mt 1, 1-17
- Inne:
- –
18 grudnia – piątek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Jr 23, 5-8
- Ew.: Mt 1, 18-24
- Inne:
- –
19 grudnia – sobota
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Sdz 13, 2-7.24-25a
- Ew.: Łk 1, 5-25
- Inne:
- † ks. Marian Zieliński COr 1999
IV TYDZIEŃ ADWENTU
20 grudnia – NIEDZIELA
- Tytuł dnia (kolor)
- IV NIEDZIELA ADWENTU (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.1: 2 Sm 7, 1-5.8b- 12.14a.16
- Cz.2: Rz 16, 25-27
- Ew.: Łk 1, 26-38
- Inne:
- † ks. Władysław Korcz 1999
21 grudnia – poniedziałek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Św. Piotra Kanizjusza prb dK, wspomnienie dowolne
- Czytania:
- Cz.: Pnp 2, 8-14 lub So 3, 14-17
- Ew.: Łk 1, 39-45
- Inne:
- –
22 grudnia – wtorek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: 1 Sm 1, 24-28
- Ew.: Łk 1, 46-56
- Inne:
- † ks. Józef Dziadowicz 1996
23 grudnia – środa
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: Ml 3, 1-4.23-24
- Ew.: Łk 1, 57-66
- Inne:
- † ks. Marian Pęksyk 2014
24 grudnia – czwartek
- Tytuł dnia (kolor)
- Dzień powszedni (k. fioletowy)
- Czytania:
- Cz.: 2 Sm 7, 1-5.8b-12.14a.16
- Ew.: Łk 1, 67-79
- Inne:
- Dzień Imienin Ks. Biskupa Adama Odzimka. W modlitwach osobistych i Modlitwie Wiernych polecamy Bogu Dostojnego Solenizanta.
- † ks. Krzysztof Kozakiewicz 2017