Medialne „dziękujemy” za 11 lat posługi bp. Henryka Tomasika

Bp Henryk Tomasik z pracownikami mediów diecezjalnych. Foto: M. Deka / FOTO Gość

Pracownicy mediów diecezjalnych dziękowali bp. Henrykowi Tomasikowi za 11 lat współpracy w diecezji radomskiej oraz pasterską opiekę nad redakcjami. W kaplicy radomskiego seminarium spotkały się redakcje Radia Plus Radom, Radomskiego „Gościa Niedzielnego” i Portalu Diecezji Radomskiej.

Eucharystię koncelebrowali: ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom i Wydziału ds. Środków Społecznego Przekazu, ks. Zbigniew Niemirski, kierownik Gościa Radomskiego AVE, ks. Stanisław Piekielnik, administrator Portalu Diecezji Radomskiej i ks. Tomasz Herc, sekretarz biskupa, a wraz z nimi modlili się wszyscy pracownicy mediów diecezjalnych.

– Gromadzi nas przede wszystkim wdzięczność za 28. rocznicę sakry biskupiej Księdza Biskupa oraz za 11 lat współpracy w diecezji radomskiej. Zgromadziliśmy się jako media diecezjalne Radio Plus Radom, radomski Gość Niedzielny i Portal Diecezji Radomskiej. Chcemy modlić się za Księdza Biskupa, dziękując za posługę, wszelkie wskazówki, za prowadzenie nas przez te ostatnie 11 lat, za to, że mogliśmy wspierać pasterską działalność Księdza Biskupa – powiedział na rozpoczęcie Mszy św. ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom i.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił biskup senior Henryk Tomasik, administrator diecezji radomskiej.

– Jak bardzo potrzebny jest ważny, dobry przekaz Ewangelii. W tym uczestniczą nasze media katolickie i za to Panu Bogu dziękujemy. Dziękujemy za tę pracę, której celem jest stworzenie możliwości, aby człowiek przyjął postawę wiary i miłości. To  nie jest działanie takie jak wówczas, gdy przekręcamy kontakt i zapala się światło. To nie jest automatyzm, to jest kształtowanie świadomości, które jest bardzo trudne. Gdy popatrzymy na historię, możemy zauważyć, że struktury mogą być zmieniane rewolucyjnie, świadomość zmienia się ewolucyjnie. Panu Bogu dzisiaj dziękujemy za państwa pracę, za udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.  – mówił w homilii bp Henryk Tomasik.

Życzenia z okazji rocznicy sakry i podziękowania za 11 lat współpracy w imieniu pracowników mediów diecezjalnych wypowiedział ks. Jacek Wieczorek:

– Jako pracownicy mediów katolickich dziękujemy za twój wzór, który podziwialiśmy, twoją postawę serdeczności, łagodności w rozwiązywaniu wielu problemów. Bardzo dziękujemy za pasterską opiekę nad naszymi redakcjami, za zainteresowanie mediami katolickimi i dowartościowanie roli mediów, pracy dziennikarzy w ewangelizacji, w informacji, w promocji chrześcijańskiego świadectwa tutaj, w Kościele lokalnym. – powiedział dyrektor Radia Plus Radom.

Przed udzieleniem błogosławieństwa biskup senior powiedział:

– Dziękuję księżom i państwu za pracę. Ona jest bardzo ważna. W tej chwili trwa wielki pojedynek cywilizacyjny – zderzenie myśli chrześcijańskiej z myślą niechrześcijańską, ateistyczną czy liberalną. To jest bardzo trudny pojedynek, w którym niezwykle ważną rolę odgrywają po obu stronach media. Ta walka dokonuje się w umysłach poszczególnych osób. Życzę siły, aby ten pojedynek w każdym z was kończył się zwycięstwem wolności z Chrystusem. W czasie synodu poświęconego mediom, stwierdzono bardzo ciekawą rzecz: media katolickie są nie tylko narzędziem ewangelizacji, są miejscem ewangelizacji. Życzę, aby te miejsca ewangelizacji w biurze, rozgłośni, przy komputerze kształtowały w nas prawdziwych chrześcijan i dojrzałych ludzi. Bardzo dziękuję, że pomagacie wielu osobom patrzeć na Kościół, na świat w duchu Ewangelii. – dodał biskup Henryk.

Więcej o spotkaniu pracowników diecezjalnych mediów z biskupem seniorem Henrykiem Tomasikiem: