Modlitwa i troska o powołanych

Bp Marek Solarczyk. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Zapraszam Was do tej wspólnoty modlitwy, do tej nieustającej troski, aby wspierać, aby towarzyszyć młodym ludziom w podejmowaniu ich życiowych decyzji i przyjęciu powołania od Pana Boga. – zachęcił bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań z okazji zbliżającego się Tygodnia Modlitw o Powołania.

Bp Marek Solarczyk zachęcił do lektury Orędzia Papieża Franciszka na 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Będzie on obchodzony w najbliższą niedzielę, 25 kwietnia, pod hasłem: „Święty Józef: marzenie powołania”.

– Lektura tego tekstu cudownie rozwija wątki, które papież podjął w liście na rok św. Józefa. Ojciec Święty zwraca uwagę, że św. Józef jest wyjątkowym znakiem i patronem, tych wszystkich, którzy może za bardzo nie dostrzegają w sobie wyjątkowych cech i zdolności, które miałyby gwarantować – tak po ludzku – nie wiadomo jaki sukces. Św. Józef jest człowiekiem oddania i wielkiego zaufania do Boga, ale przede wszystkim niesamowitej troski o to, aby to co, Bóg przedstawia jako swoje marzenie, aby stało się marzeniem tego człowieka… Można by powiedzieć, że On staje przy każdym i mówi: „Ja z Bogiem dałem radę, to ty też dasz”. – powiedział bp Marek na antenie Radia Plus Radom

Nawiązując do orędzie papieskiego na Dzień Modlitw o Powołania biskup zauważył, że:

– Tak naprawdę najpiękniejszym i głównym marzeniem jest miłość, którą człowiek chce realizować i której chce doświadczać, którą jest gotowy przekazywać innym, w wymiarze powołania kapłańskiego czy życia konsekrowanego, szczególnie miłość Pana Boga.

A wspominając drogę odczytywania swojego powołania, bp Solarczyk podkreślił znaczenie formacji do służby liturgicznej. Z tych grup wywodzi się spora liczba osób, które zgłaszają się do seminariów duchownych.

Delegat KEP ds. Powołań zachęca do modlitwy w intencji powołań i powołanych do kapłaństwa czy życia konsekrowanego.

– Ten czas jest też szansą na rozwinięcie tego co ludzkie, aby uwrażliwić, aby podjąć z całą troską i oddaniem to wszystko, co po ludzku jesteśmy w stanie zrobić. Modlitwa uświadamia nam, że tajemnica powołania ofiarowanego przez Boga i odczytywanego przez człowieka, trzyma człowieka przy Bogu… Zapraszam Was do tej wspólnoty modlitwy, do tej nieustającej troski, aby wspierać, aby towarzyszyć młodym ludziom w podejmowaniu ich życiowych decyzji i przyjęciu powołania od Pana Boga. Niech ten tydzień, cały tydzień naszych modlitw i naszej troski, będzie umocnieniem tego, co każdego dnia będziemy w dziele powołań chcieli zrealizować. – zachęcił bp Solarczyk.

W Niedzielę Dobrego Pasterza zakończy się pierwszy miesiąc dzieła modlitwy o powołania w Diecezji Radomskiej. O godz. 12.30 w radomskiej katedrze bp Marek Solarczyk odprawi Mszę świętą w intencji nowych powołań i z dziękczynieniem za dzieło modlitwy o powołania.

Msza Święta w intencji nowych powołań i z dziękczynieniem za dzieło modlitwy o powołania