Modlitwa i zbiórka dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Komunikat Biskupa Marka Solarczyka

Bp Marek Solarczyk. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W niedzielę, 12 lutego br., w wierni Diecezji Radomskiej modlić się będą za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zostanie również przeprowadzona zbiórka na rzecz poszkodowanych. Oto treść komunikatu:

KOMUNIKAT

W ostatnich dniach dotarła do nas wiadomość o trzęsieniu ziemi, które miało miejsce na terenie Turcji i Syrii. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie, a także za tych, którzy z ogromnym poświęceniem pospieszyli im na ratunek.

Jednocześnie proszę, aby w najbliższą niedzielę, tj. 12 lutego, po każdej Mszy Świętej, były zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

Wasz Biskup Marek