Rekolekcje weekendowe w „Emaus”

653
Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny Diecezji Radomskiej “EMAUS”. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (Mt 11, 28-29)

DIECEZJALNY OŚRODEK EMAUS w Turnie k/Białobrzegów zaprasza na rekolekcje weekendowe dla wiernych świeckich w dniach 26-28 lutego br.

Okres Wielkiego Postu, to szczególny czas, w którym stawiamy sobie m.in. pytanie o sens ludzkiej egzystencji – szczególnie teraz w czasie pandemii, gdy widzimy, że niewidzialny wirus może „przewrócić do góry nogami” nasze poukładane życie. A my często czujemy się zagubieni i nie wiemy skąd oczekiwać pomocy i odzyskać harmonię życia. Jezus zaprasza nas, aby w ciszy i skupieniu usłyszeć Jego głos i otworzyć nasze serca na Jego łaskę, bo tylko On – Lekarz ludzkich serc i dusz – może wyrwać nas z lęku, niepewności i zagrożenia. Tylko On nam może dać prawdziwy pokój.

W naszym diecezjalnym ośrodku, pośród ciszy i piękna natury możemy odnaleźć siebie i Chrystusa w nowej i trudnej rzeczywistości.

Rekolekcje poprowadzi o. dr Zdzisław Świniarski ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi (SSCC), nazywanych popularnie sercanami białymi. Pracował m.in. w USA, we wspólnocie meksykańsko-amerykańskiej w Edynburgu. Pomagał tam ubogiej ludności meksykańskiej koczującej w slumsach. Obecnie jest proboszczem w przyklasztornej parafii Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju oraz kustoszem Sanktuarium MB Fatimskiej.

 • Rekolekcje rozpoczynają się w piątek i kończą się w niedzielę po obiedzie:
  • przyjazd na godz. 18.00
  • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych i 2-osobowych dla małżeństw.
 • Koszt pobytu*:
  • 1 osoba – 280 zł.,
  • małżeństwo – 490 zł.

* Koszt obejmuje dwa noclegi, trzy posiłki na dobę, przerwy kawowe.

 • Dodatkowe informacje i zapisy przyjmujemy do 23 lutego:
  • T: +48 695 773 916, w godz. od 9.00 -18.00.

Podczas rekolekcji zostaną zachowane obowiązujące zasady sanitarne.

Ks. Radosław Walerowicz