Różaniec ze Sługą Bożym

938

Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszają moderatorzy strony www.bppiotr.pl. To strona poświęcona Słudze Bożemu Biskupowi Piotrowi Gołębiowskiemu.

Każdego dnia pojawiać się tam będą rozważania tajemnic do poszczególnych części Różańca. Jest również możliwość przesłania intencji do modlitwy różańcowej: można je wpisać jako komentarze pod rozważaniami na stronie www.bppiotr.pl lub przesłać na adres: postulator.radom@wp.pl.

Na wspomnianej stronie można też znaleźć wiele informacji o biskupie Piotrze Gołębiowskim i procesie beatyfikacyjnym, który jest prowadzony w Diecezji Radomskiej.


Sł. B. Bp Piotr Gołębiowski (1902-1980)

Sł. B. Bp Piotr Gołębiowski urodził się 10 czerwca 1902 roku w Jedlińsku. Święcenia kapłańskie przyjął 12 października 1924 roku w katedrze sandomierskiej, a sakrę biskupią 28 lipca 1957 roku również w Sandomierzu. Przez 10 lat był biskupem pomocniczym Bp. Jana Kantego Lorka, a po jego śmierci przez ponad rok był Wikariuszem Kapitulnym. 20 lutego 1968 roku papież Paweł VI mianował go Administratorem Apostolskim Diecezji Sandomierskiej, którym był aż do śmierci. Zmarł 2 listopada 1980 r. podczas sprawowania Mszy Świętej w Kaplicy Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Nałęczowie.

Więcej: Sługa Boży Biskup Piotr Gołębiowski