Ruszają zapisy do V edycji Radomskiej Ligi Ministrantów

1150
Mistrzostwa Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Serdecznie zapraszamy wspólnoty Służby Liturgicznej Ołtarza Dekanatów Radomskich, do wzięcia udziału w V edycji Radomskiej Ligi Ministrantów 2018/2019.

Celem tej inicjatywy, podobnie jak w ubiegłych latach jest przede wszystkim wsparcie liturgicznych zespołów młodzieżowych poprzez wartości jakie niesie sport i współzawodnictwo, wzajemne poznanie, współpraca i integracja parafialnych grup liturgicznych. Powszechnie wiadomo, że spotkania ministrantów na boisku piłkarskim są świetną okazją do dobrej zabawy, zmagań sportowych, kształcenia woli i charakteru, zdrowej rywalizacji, a także modlitwy, od której będzie zaczynał się każdy mecz.

Do udziału zaproszeni są chłopcy, którzy przy parafii pełnią funkcję lektorów starszych (gimnazjum, liceum), jak również w kategorii Juniorów (szkoła podstawowa).

Wszelkie dodatkowe informacje można otrzymać pod numerem telefonu +48 509 310 397 – ks. Daniel Glibowski.

Zgłoszenia proszę kierować do 26 września na adres radomskalm@gmail.com.

Spotkanie organizacyjne dla księży opiekunów odbędzie się w piątek 28 września o godz. 20.00 w Parafii pw. św. Brata Alberta w Radomiu.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest uiszczenie opłaty w wysokości 100 zł za drużynę, która w całości przeznaczona zostanie na zakupienie nagród i dyplomów.

Ks. Daniel Glibowski