ŚDM Panama 2019 – To już!

Rozpoczęły się najważniejsze chwile Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Po wczorajszej Mszy św. otwarcia, dziś wszyscy oczekują na przylot papieża Franciszka i na spotkania z Ojcem Świętym.

W Panama City wśród nieprzebranego tłumu młodych ludzi z całego świata jest też osiemdziesięcioosobowa grupa z naszej diecezji, wraz biskupami: Henrykiem Tomasikiem i Piotrem Turzyńskim.

– Mamy przed sobą piękny obraz wędrującego, pielgrzymującego Kościoła. Natomiast patrząc na młodzież, która wchodzi do sektorów, można powiedzieć, że piękne określenie Jana Pawła II wciąż sprawdza się: To jest ikona młodego pielgrzymującego Kościoła. ŚDM to piękne doświadczenie Kościoła. – mówi bp Henryk Tomasik i dodaje, że w Panamie podchodzą do niego biskupi z różnych krajów i wspominają Kraków.

Mszy św. na otwarcie Światowych Dni Młodzieży przewodniczył abp Panamy José Domingo Ulloa Mendieta.

– Gospodarz przywitał nas wszystkich, a potem mówił o tym, że właśnie z Panamy przesłanie Jezusa Chrystusa i Ewangelia poszły na Amerykę. Tu była pierwsza diecezja Kościoła katolickiego – mówi bp Piotr Turzyński.

Do grupy dołączyli również ks. Albert Warso i ks. Tomasz Herc.

Failed to get data. Error: