STARACHOWICE – Parafia pw. św. Judy Tadeusza

• Wikariusz:
    • ks. mgr Arkadiusz Wójcik

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 9.00;
    • 12.00;
  • Święta zniesione:
    • 9.00;
  • Dni powszednie:

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Agrestowa, Al. Wolności, Benedyktyńska, Beskidzka, Bieszczadzka, Bławatkowa, Bratkowa, Czereśniowa, Działki, Jabłoniowa, Kanałowa, Karpacka, Kombatantów, Łysogórska, Makowa, Mała, Morelowa, Ostrowiecka, Podgórze, Podhalańska, ks. Radoszewskiego, Różana, Sadowa, Sudecka, Targowa, Tatrzańska, Tulipanowa, Wierzbowa, Wiklinowa, Ziołowa.
  • Odpusty:
    • św. Judy Tadeusza (28 października)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • 11 lutego
  • Nabożeństwa:
  • Historia:

Parafia pw. św. Judy Tadeusza w Starachowicach została erygowana 28 X 1997 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii pw. Świętej Trójcy i pw. NMP Nieustającej Pomocy. Drewniana, tymczasowa kaplica została zbudowana w 1997 r. Kościół pw. św. Judy Tadeusza, wg projektu arch. Zbigniewa Grządzieli i konstr. Bogdana Cioka, staraniem ks. Henryka Wólczyńskiego zbudowano w latach 1997–2003. Świątynia jest obiektem trzynawowym, zbudowanym na planie krzyża z obszernym prezbiterium. Wieża jest usytuowana w części wejściowej kościoła, zwieńczona kopułą. Po obu stronach naw bocznych znajdują się kaplice w kształcie sześciokąta zwieńczone kopułami. Dedykacji kościoła dokonał bp Henryk Tomasik 7 VII 2013 r.

MAPA DOJAZDU: