Zamknięty kościół w Domasznie z powodu COVID-19

Kościół pw. MB Częstochowskiej w Domasznie. Foto: arch. parafii

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Domasznie jest chory na koronawirusa. Kościół i plebania będą zamknięte do czasu dezynfekcji.

Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski wydał komunikat w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u księdza proboszcza parafii Domaszno (dekanat drzewicki, powiat opoczyński). Na stronie Gminy Drzewica czytamy (za: https://www.drzewica.pl):

„W związku z pismem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opocznie zwracam się do mieszkańców miejscowości Domaszno, którzy w dniach od 22 maja do 6 czerwca 2020 r. mieli kontakt z Proboszczem Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Domasznie o pilny kontakt telefoniczny lub mailowy z PSSE w Opocznie.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opocznie,
tel.: 44 755 23 29 lub 609 318 812,
psse.opoczno@pis.gov.pl

Jak podaje Radio Plus Radom, burmistrz Reszelewski apeluje do mieszkańców całej gminy o rozwagę i zaleca szczególną ostrożność, zachowywanie dystansu społecznego oraz stosowanie zalecanych środków ochrony osobistej.

Dziekan dekanatu drzewickiego, ks. Adam Łukiewicz informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją parafia pozostaje w kontakcie z Sanepidem i będzie realizować wszystkie zalecenia, w tym dotyczące kwarantanny i nadzoru sanitarnego.

– W porozumieniu z Kurią Diecezji Radomskiej kościół i plebania zostały zamknięte do czasu dezynfekcji, która zostanie przeprowadzona we wtorek, 9 czerwca. Zwróciłem się do wszystkich wiernych dekanatu drzewickiego o gorącą i ufną modlitwę w intencji chorego księdza proboszcza, który od soboty przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Zgierzu – mówił w Radiu Plus Radom ks. Adam Łukiewicz.