Zbiórka na sprzęt dla szpitala w Kozienicach

Ks. Tomasz Pastuszka, Prezes Kozienickiego Hospicjum. Foto: arch. pryw.

Stowarzyszenie Kozienickie Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup ozonatora oraz lamp bakteriobójczych dla Oddziału Zakaźnego Szpitala Powiatowego w Kozienicach.

– Pomóżmy wspólnie lekarzom, pracownikom służb medycznych oraz pacjentom Oddziału Zakaźnego w Kozienicach w walce z epidemią koronawirusa. Dla wszystkich jest to bardzo trudny okres w życiu, gdyż boimy się o swoje zdrowie i naszych bliskich. Szpitale w całej Polsce borykają się z brakiem wystarczającego wyposażenia oraz podstawowych środków ochrony osobistej. Perspektywa kolejnych tygodni pracy w walce z szybko rosnącą liczbą osób zakażonych COVID 19, bez dostępu do sprzętu ratującego życie, powoduje wielki niepokój i bezradność wśród lekarzy i pielęgniarek naszego szpitala. Dlatego pomóżmy im wszystkim i sobie samym! – mówi ks. Tomasz Pastuszka, Prezes Kozienickiego Hospicjum im. Sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.

Akcję można wesprzeć wpłacając środki na konto Hospicjum:

nr 29 1240 5862 1111 00108297 6641 – Bank PeKao SA o/Kozienice

z dopiskiem „Zbiórka na rzecz Oddziału Zakaźnego w Kozienicach”.

Potrzebna kwota na zakup ozonatora i lamp bakteriobójczych to 32 tys. złotych. Hospicjum, jako pierwszy darczyńca, przekazało w ramach tej zbiórki 15 tys. zł.