Zmarł Ks. kan. Stanisław Celej

Śp. Ks. kan. Stanisław Celej (1939-2023). Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

Informujemy, że 22 marca 2023 r. zmarł Ks. kan. Stanisław Celej, mieszkaniec Domu Księży Emerytów.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Łukasza w Drzewicy, w piątek, 24 marca, o godz. 14.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym.

Ks. kan. Stanisław Celej urodził się 21 października 1939 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1963 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Smardzewice, Olbierzowice, Ostrowiec Świętokrzyski – NMP Saletyńskiej, Radom ­- św. Teresy, Radom – św. Jana Chrzciciela. Był proboszczem parafii: Oleksów, Fałków, Jedlnia, Pionki – św. Maksymiliana.

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).