Zmarł ks. kan. Tadeusz Kaczan

1701
Pogrzeb kapłana. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że w dniu 19 czerwca 2020 r. zmarł ks. kan. Tadeusz Kaczan, kapłan Diecezji Radomskiej, od 1990 roku pracujący na Białorusi.

Msza święta pogrzebowa była celebrowana w poniedziałek, 22 czerwca, w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Konwaliszkach na Białorusi. Po Mszy św. nastąpiło pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu.

Wszystkich kapłanów prosimy o celebrowanie Mszy świętej za zmarłego kapłana.

Ks. kan. Tadeusz Kaczan urodził się 5 sierpnia 1937 roku w parafii Dudy (dawne ZSSR, dziś teren Białorusi). Po śmierci swojej mamy wyjechał do Radomia i podjął pracę w Zakładach Metalowych. Pracując, jednocześnie ukończył zaocznie liceum zawodowe i zdobył maturę, co pozwoliło mu pójść za głosem powołania i w 1975 roku wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1981 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Petrykozy i Szydłowiec. Następnie w roku 1990 wyjechał do Grodna, gdzie rezydował Bp Tadeusz Kondrusiewicz, który mianował go proboszczem trzech parafii: Nieciecz, Minojty i Bielica. W latach 1996-2004 był proboszczem parafii Traby i Surwiliszki. Od roku 2004 został proboszczem parafii Konwaliszki, gdzie po przejściu na emeryturę mieszkał i posługiwał do swojej śmierci.